فاطمه رحیمی در
0

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟ قسمت اول

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟ قسمت اول

دوست دارید زیبا باشید بدون اینکه هرروز نگران آرایش کردن باشید؟ نگران نباشید شما می توانید بدون اینکه آرایشی روی صورتتان داشته باشید، باز هم جذاب به نظر برسید. با کارهایی که در قسمت های مختلف این مقاله خواهید خواند، زیبایی طبیعی خود را به حد اکثر برسانید. با ما همراه باشید تا بدانید که چطوری بدون آرایش زیبا باشیم ؟ قسمت اول؛ مراقبت از پوست.

1- آب کافی بنوشید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

روزانه حداقل 8 الی 10 لیوان آب بنوشید. در تابستان معمولا مردم بیشتر آب می نوشند اما این عادت در زمستان هم نباید ترک شود. در یک روز زمستانی حداقل 7 لیوان آب را باید بنوشید. اگر نوشیدن آب برایتان خسته کننده است، به جای آن چای سبز یا نوشیدنی های دیگری که ترجیحا گرم نباشند، بنوشید. در هر صورت از کم شدن آب بدنتان جلوگیری کنید!

2- مرتب صورتتان را بشویید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

صورتتان را مرطوب نگه دارید. مرتب صورت خود را بشویید و از مرطوب کننده ها استفاده کنید. روی این محصولات سرمایه گذاری کنید: پاک کننده ی پوست، سفت کننده ی پوست، لایه بردار و مرطوب کننده ی صورت. دست هایتان را بشویید، صورتتان را با آب مرطوب کنید و سپس آن را با حوله خشک کنید. به خاطر داشته باشید که همیشه با پوستتان با نرمی و لطافت رفتار کنید؛ خصوصا با پوست صورتتان.

3- از یک پاک کننده استفاده کنید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

این برای نرم نگه داشتن پوستتان مهم است. مقداری از آن را روی دستتان بگذارید و آرام روی پوست صورتتان بمالید. سپس با حرکت های دایره ای آن را روی صورتتان ماساژ دهید. آن را به پیشانی، گونه ها، چانه و بینی تان بمالید و وقتی نزدیک چشمانتان می شوید، چشم ها را ببندید. کرم را روی پوستتان به مدت 5 الی 10 دقیقه ماساژ دهید. سپس با یه تکه پنبه، آن را از سطح پوست پاک کنید.

4- اگر پوستتان چرب است، بعد از پاک کننده از تونر و سفت کننده ی پوست استفاده کنید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

اگر پوستتان چرب است بعد از پاک کننده مقداری تونر روی پنبه بریزید و آن را به نرمی روی پوستتان پخش کنید. تونرها باید به مدت طولانی تر روی پوست بمانند.

اگر پوستتان خشک است هم بد نیست که از تونر استفاده کنید و بهترین پیشنهاد برای شما این است که در تابستان و هوای مرطوب از تونر و سفت کننده ی پوست استفاده کنید.

5- از یک لایه بردار استفاده کنید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

لایه برداری هم قسمت مهمی از نگهداری از پوست است اما نباید آن را مثل تونر یا مرطوب کننده هر روز استفاده کرد. اگر پوستتان خشک است، هفته ای یک بار و اگر چرب است هفته ای دو بار لایه برداری کافی است.

برای لایه برداری از پوستتان، لایه بردار را به پوستتان بزنید و آن را به آرامی ماساژ دهید. هیچ فشاری وارد نکنید چرا که احتمال قرمز شدن پوستتان هست. عد از ماساژ صورتتان را سریع بشویید و با یک حوله ی نرم خشک کنید.

6- مرطوب کننده بزنید

چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟

ممکن است فکر کنید که شما که پوست چربی دارید دیگر چه نیازی به مرطوب کننده است؟ اما باید بدانید که پوست شما نیاز به مرطوب ماندن دارد و با مرطوب بودن بهتر به نظر می رسد.

برای پیدا کردن مرطوب کننده ی مناسب، اگر نمی دانید که کدام برای پوستتان مناسب تر است، چند تا از آن ها را امتحان کنید و بهترین را از بین آن ها انتخاب کنید. پیشنهاد ما برای پوست ها چرب، Himalaya Soothing Lotion و برای پوست های خشک، Himalaya Intense Moisturizing Face Lotion است.

مطالب مرتبط:

1- چه رنگ بلوندی به پوستم میاد؟

2- برنزه کننده های طبیعی برای داشتن پوستی درخشان تر در تابستان

3- ماسک شکلات و خواص بی نظیر آن بر روی پوست

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :