بوتاکس باربی؟! همین یه نمونه را کم داشتیم؛ هرچیزی که باید درباره آن بدانید!

‏«بوتاکس باربی»، پیش از آنکه برای زیبایی استفاده شود، برای بهبود ‏وضع بدن، کاهش تنش در گردن، و کمک به بهبود میگرن استفاده می‌شده است. مقدار مورد نیاز از این بوتاکس برای هر شخص بسته به اندازه عضلات متفاوت است، اما معمولا برای هر فرد به ۵۰ تا ۷۵ واحد داروی بوتاکس در هر طرف نیاز است.

ad banner

بوتاکس باربی

این روزها در عرصه زیبایی روند جدیدی به نام «بوتاکس باربی» مشهور شده است. در این روش، از بوتاکس برای کشیده‌تر کردن گردن و کوچک‌‌تر کردن شانه‌ها استفاده می‌شود تا از ظاهر باربی تقلید شود. برخی بررسی‌ها نشان می‌دهد که این روش می‌تواند مزایایی در تسکین درد و بهبود میگرن هم داشته باشد.

بوتاکس باربی

بسیاری از تولید کنندگان محتوا و چهره‌های مشهور که این روش را به کار گرفته‌اند تجربه «قبل و بعد» خود را به اشتراک گذاشته‌اند. از جمله، یک کاربر تیک‌تاک به نام «مالیبوتست» (Malibutoast) به مخاطبانش گفت که «گردن زیبا و بلند» او نه حاصل یوگا و ماساژ، بلکه حاصل بوتاکس است.

آن آربور، جراح پلاستیک، به نشریه فوربز توضیح داد که «بوتاکس باربی»، که به نام کلینیکی «بوتاکس تراپتوکس» شناخته می‌شود، پیش از اینکه برای زیبایی استفاده شود، برای بهبود وضع بدن، کاهش تنش در گردن، و کمک به بهبود میگرن استفاده می‌شده است.

بوتاکس باربی

در این روش، ماده بوتاکس به عضلات ذوزنقه‌ای تزریق می‌شود و سیگنال‌های عصبی را که باعث کار کردن بیش از حد ماهیچه‌ها می‌شوند مسدود می‌کند. وقتی بوتاکس عضلات را شل می‌کند، آتروفی عضلانی (از دست رفتن جرم عضلات) رخ می‌دهد که باعث لاغری ناحیه شانه و بلندتر دیده شدن گردن می‌شود.

به گفته کلینیک پوست رابینا مستقر در استرالیا، مانند بسیاری از روش‌های زیبایی، اثر کامل بوتاکس باربی بلافاصله پس از عمل مشخص نمی‌شود، زیرا دو هفته طول می‌کشد تا نتیجه مشاهده شود، و پس از دو ماه اثر کامل آن ظاهر می‌شود.

اثر این تزریق اغلب بین چهار تا شش ماه باقی می‌ماند. عواملی مانند سوخت‌وساز (متابولیسم) بد و شیوه زندگی روزمره ممکن است بر طول عمر آن اثر بگذارد.

قیمت این روش معمولا بسته به تعداد واحدهای تزریق بوتاکس متفاوت است. گالری جراحی زیبایی مستقر در واشنگتن برای ۲۰ واحد ۲۱۹ دلار، برای ۳۰ واحد ۲۹۹ دلار، و پس از آن به ازای هر واحد ۱۴ دلار اضافی می‌گیرد.

مقدار مورد نیاز برای هر شخص بسته به اندازه عضلات متفاوت است، اما معمولا برای هر فرد به ۵۰ تا ۷۵ واحد داروی بوتاکس در هر طرف نیاز است.

هشتگ #barbiebotox بیش از ۹ میلیون بار و هشتگ #trapbox بیش از ۲۲ میلیون بار در تیک‌تاک دیده شده است و شمار زیادی از تولیدکنندگان محتوا تجربه خود را از این مد زیبایی به اشتراک گذاشته‌اند.

بوتاکس باربی

ایزابل لوکس یکی از این تولیدکنندگان محتوا است که در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان توضیح می‌دهد که پس از تزریق به او گفته شد تا ۷۲ ساعت از حمل کوله‌پشتی‌های سنگین و از ورزش‌های پرتحرک و ماساژ خودداری کند. او تجربه‌اش در هفته اول را همراه با درد و تنش و سفتی در گردن و شانه‌ها و قسمت بالای کمر توصیف کرد. پس از دو ماه، احساسی بهتر از همیشه داشت و اکنون قصد دارد در زمستان یک تزریق تکمیلی بکند.

عضله ذوزنقه‌ای ماهیچه‌ای بزرگ و مسطح است که از قاعده گردن شروع می‌شود و از سرشانه تا وسط پشت امتداد می‌یابد. این عضله به حرکت گردن، شانه‌ها، بازوها، بالاتنه و سر کمک می‌کند و نامش را از شکل ذوزنقه‌ای که دارد گرفته است.

ماهیچه بالایی در عضله ذوزنقه‌ای به بالا انداختن شانه، بلندکردن دست‌ها، و چرخاندن و کج کردن گردن کمک می‌کند. عضله میانی شانه‌ها را هنگام حرکت دست‌ها در جایشان نگه می‌دارد و هنگامی که دست‌ها از پشت بدن بلند می‌شود، آن‌ها را به عقب می‌کشد. ماهیچه تحتانی این عضله نیز مسئول حرکت «بدون شانه» است و ستون فقرات را در حین حرکت‌هایی مانند خم‌ شدن و چرخیدن در حالت مناسب نگه می‌دارد.

بوتاکس باربی

به گفته وب‌سایت «کلینیک کلیولند»، در اثر استفاده بیش از حد از عضلات ذوزنقه‌ای، تصادف، یا ورزش شدید، به این عضلات فشار زیادی وارد می‌شود که ممکن است به از دست دادن عملکرد عضلانی، تورم، تغییر رنگ، کاهش قدرت عضلانی، یا درد در هنگام حرکت منجر شود. می‌توان از بوتاکس برای کاهش این تنش استفاده کرد، اما اگر تزریق درست انجام نشود، ممکن است خطر منجر به مرگ داشته باشد.

آنیل شاه، جراح پلاستیک، به «ام‌دی‌لینکس» (MDLinx) توضیح داد که عضلات ذوزنقه‌ای نزدیک مراکز کنترل تنفسی و اعصاب مرکزی حیاتی‌ قرار دارند که یکی از معدود قسمت‌هایی‌اند که ممکن است دچار پیامدهای کشنده ناشی از تزریق بوتاکس شوند. او در مورد تزریق‌‌ در مراکز غیرمجاز هشدار داد.

کیم کارداشیان نیز در یکی از قسمت‌های سریال واقع‌نمای کارداشیان‌ها فاش کرد که این کار را کرده است و نیمی از گردنش احتمالا تحت تاثیر بوتاکس است. او به مربی آواز خود گفته است که به‌علت اثر بوتاکس در گردن نمی‌تواند برای اجرا از عضلات گردنش استفاده کند.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

تحریریه چی بپوشم
نویسنده: تحریریه چی بپوشم


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :