مهفام میرزایی در
0

نگاهی به برند بالمین

نگاهی به برند بالمین

برند بالمین از برندهای پر سابقه و تاثیرگذار فرانسوی است که امروزه مورد توجه و محبوب چهره های مطرح است. در این مطلب نگاهی به برند بالمین و تاریخچه و روند تغییرات آن می اندازیم.

خانه مد فرانسوی بالمین در سال 1946 توسط پیر بالمین طراح فرانسوی تاسیس شد. پدر پیر پارچه فروشی داشت و مادر و خواهرش در یک بوتیک مد کار می کردند که پس از مرگ پدرش در سال 1921 او نیز به آن ها در بوتیک کمک می کرد. به این ترتیب او به مد علاقمند شد. در سال های 1933 و 1934 او در رشته معماری تحصیل کرد ولی به طراحی لباس پرداخت. در اواخر دهه 1930 به نیروی هوایی ارتش پیوست و پس از جنگ بالاخره به آرزوی خود رسید و خانه مد خود را با نام بالمین افتتاح کرد و اولین مجموعه لباس های طراحی خودش را ارائه کرد. در سال 1940 او با کریستین دیور ملاقات کرد که این ملاقات نقش مهمی در روند شغلی وی داشت.

نگاهی به برند بالمین

در دوران بعد از جنگ پیر بالمین پادشاه مد فرانسه بود و لباس های اشخاص مهمی چون اوا گاردنر و بریژیت باردو را طراحی می کرد. پس از جنگ با وفور منابع لباس ها نیز روز به روز تجملاتی تر می شدند و طراح های کریستین دیور روند غالب دنیای مد بود. بالمین نیز از این روند پیروی کرد و استایل وی دین عین تجملاتی بودن از نوعی از سادگی بهره مند بود. او سراسر جهان را سفر کرد تا مد فرانسوی را آموزش دهد.

نگاهی به برند بالمین

بعد از مرگ پیر بالمین در 1982 دست راست وی اریک مورتنسن جانشین وی شد. او جوایز متعددی کسب کرد و 8 سال بعد بالمین را ترک کرد. تاثیرگذارترین طراح بالمین اسکار دلا رنتا بود که بین سال های 1993 تا 2002 مدیریت طراحی بالمین را بر عهده داشت. او شهروند امریکا بود. او نیز مانند بالمین طرح های ساده و موقر را ترجیح می داد. پس از وی کریستف دکارنین به مدت 9 سال طراح بالمین بود و روند این برند را از لباس های ساده به تزئینات گران و پر زرق و برق تغییر داد.

نگاهی به برند بالمین

پس از دکارنین طراح 25 ساله فرانسوی اولیویر روستینگ (تصویر بالا) به جای وی منصوب شد. او دو سال بود که در بالمین کاراموز بود و علاقه داشت که بالمین را فرانسوی تر کند. همچنین با تاثیر گرفتن از هنرهای شرقی چهره تازه تری به برند بالمین داد.

نگاهی به برند بالمین

مطالب مرتبط:

1- بافت مو به سبک فرانسوي و آلماني

2- تاريخچه برند لوکس ديور

3- المپيک و مد، بررسي لباس کاروانهاي کشورها

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :