مصی روشن در
2,154

این سلبریتی‌ها نامتعارف‌ترین لباس‌ها را روی فرش قرمز پوشیدند!

این سلبریتی‌ها نامتعارف‌ترین لباس‌ها را روی فرش قرمز پوشیدند!

آوانگارد به شخص یا اثری گفته می‌شود که از نظر هنر، فرهنگ یا جامعه تجربی، رادیکال یا غیرمتعارف باشد و اغلب با نوآوری زیبایی شناختی و عدم پذیرش اولیه مشخص می‌شود. آوانگارد مرزهای چیزهای را جابه‌جا می‌کند که به عنوان هنجار یا وضعیت موجود پذیرفته شده‌اند. خیلی از طراحان مد خود را با جنبش آوانگارد هماهنگ کرده‌اند که می‌تواند به دلیل سلیقه خاص آنها یا خواست  عمدی به سمت جنجال و حاشیه دور و بر نام یا برند‌شان باشد. به‌هر حالا آوانگارد یک پدیده جهانی است و از نظر مد، نسل‌هایی از طراحان برجسته را شامل می‌شود که نحوه درک و پوشیدن لباس‌ها را تغییر داده‌اند.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

چند طراح مد و برندهایی که می توان آنها را آوانگارد در نظر گرفت عبارتند از: یوجی یاماموتو، تیری موگلر، گرت پوگ، ویوین وست‌وود و پاکو رابان.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

وقتی لباس‌ها به شیوه ای غیرعادی و احتمالاً عجیب و غریب طراحی می شوند، معمولاً توجه افراد مشهور و مطبوعات را به خود جلب می کنند. رسانه‌ها و وبلاگ‌نویسان از نوشتن در مورد لباس‌ها، کفش‌ها یا اکسسوری‌هایی که مطابق معمول نیستند لذت می‌برند. اگر بخواهیم صادقانه بگوییم مد آوانگارد عکس‌ها و اخبار جالبی ارائه می دهد و خیلی از هنرمندان هم برای بیشتر دیده شدن سراغ همین لباس‌ها می‌روند. در این مطلب سراغ چند هنرمند می‌رویم که لباس آوانگارد پوشیده‌اند.

پریانکا چوپرا در مت گالا 2017

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

پریانکا چوپرا روی فرش قرمز مت گالا در سال 2017 پالتوی کمردار دنباله‌دای به رنگ بژ از برند رالف لورن پوشید. دنباله بلند برای این مدل کلاسیک آن را در رده آوانگاردها قرار می‌داد. پریانکا با این لباس همراه نیک جوناس روی فرش قرمز ظاهر شد ولی هنوز در آن زمان ازدواج نکرده بودند.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

ریانا در مت گالا 2017

ریانا هم در مراسم مت گالا سال 2017 لباسی به شکل دسته گل پوشیده بود. این لباس از مجموعه پاییز 2016 برند Comme des Garçons بود که یک برند مد ژاپنی مستقر در پاریس است و بنیانگذار آن ری کاواکوبوست که شرکتش را در سال 1973 تأسیس کرد. ریانا با این لباس جواهراتی از برند شوپارد انتخاب کرده بود.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

لیدی گاگا مت گالا 2019

هیچ کس به اندازه لیدی گاگا روی فرش قرمز لباس آوانگارد به نمایش نگذاشته و شگفت‌انگیز نبوده است. اما او برای Met Gala سال 2019 حتی از خودش هم پیشی گرفت و نه یک، نه دو، بلکه چهار ظاهر متفاوت را در عرض حدود پانزده دقیقه به نمایش گذاشت.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

طراح این لباس صورتی حجیم دنباله‌دار براندون ماکسول است که در این مراسم گاگا را همراهی می‌کرد. هر لایه این لباس را لیدی گاگا با مهارت خاصی و در حد یک پرفورمنس حرفه‌ای به مخاطبانش نشان داد. ورود او به این مراسم در کنار همراهانی با کت و شلوار سیاه بود که همه چتر مشکی هم در دست داشتند.

آینا عبدل

لباس رز آوانگارد آینا عبدل، خواننده مالزیایی هم سرو صدای زیادی در شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرد.آینا، لباس مخملی ماکسی برند «بهاتی» را به همراه یک سرپوش بزرگ گل‌مانند به تن کرد و آن را با کفش‌های پاشنه بلند مشکی ست کرد.بهاتی که در سال 2018 تأسیس شد به دلیل برش‌های منحصر به فرد و گاهی عجیب و غریب خود در لباس های سنتی مالزی شناخته شده است. مالزیایی‌ها تا مدت‌ها نمی‌توانستند از صحبت کردن درباره لباس سیاه آوانگارد آینا عبدل دست بکشند.

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

این خواننده لباس آوانگاردش را در مراسم جوایز محبوب‌ترین ستاره‌های بریتا هاریان روی فرش قرمز پوشیده بود.بریتا هاریان یک روزنامه مالایی زبان است که در مالزی منتشر می شود. طراح این لباس گفت که از یکی از لباس‌های کریستوبال بالنسیاگا در سال 1967 الهام گرفته است. البته این لباس خیلی بیشتر از الهام گرفتن به لباس اولیه شباهت دارد.

سولانژ در مت گالا 2015

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

سولانژ نولز، جوان‌ترین خواهر بیانسه، قطعاً در زمینه مد و فشن خیلی ریسک‌پذیر به حساب می‌آید. با توجه به اینکه او یک کت شلوار شنل‌دار در مراسم عروسی‌اش پوشید برای مت گالا 2015 هم جسارت زیادی به خرج داد.  لباس نولز مدل نسبتاً  آوانگارد و غیر متعارفی دارد. تقریباً مثل این است که او یک بادبزن دور کمرش بسته بود. خیلی‌ها طرفدار این لباس نبودند. یکی از کارشناسان مد نوشت: اگر قرار است ریسک کنید و شبیه صدف دریایی، یا نوعی اژدها به نظر برسید، هیچ فرصتی بهتر از مت گالا برای انجام این کار وجود ندارد.

فرانسیس مک دورمند در مت گالا 2018

سلبریتی‌ها با استایل آوانگارد

در مورد فرانسیس مک دورمند چیزهای دوست‌داشتنی زیادی وجود دارد، از بازی‌های به‌یادماندنی‌اش در فیلم‌هایی مثل «فارگو» و «بخوان و بسوزان»‌ تا حضورش در Met Gala  سال 2018 با پوشش آوانگارد از برند ولنتینو که خیلی جالب و هیجان‌انگیز بود. مخصوصا کلاه خاص او که شبیه کلاهخود شلوغ و بزرگی بود که اجازه نمی‌داد صورتش دیده شود.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :