نیلوفر شهدوست در
2,262

غوغای ستاره‌های آسیایی روی فرش قرمز جشنواره کن؛ چه کردید شما عزیزان؟

غوغای ستاره‌های آسیایی روی فرش قرمز جشنواره کن؛ چه کردید شما عزیزان؟

جشنواره کن با آن شکوه همیشگی شروع شده است و ستارگانی از سراسر دنیای سینما راهی فرش قرمزش می‌شوند. بازیگران و سلبریتی‌های گوشه مشرق‌زمین هم در این جشنواره حضور دارند و با استایل‌های جذابشان نگاه همه را به خود خیره کرده‌اند. این هنرپیشگاه و مشاهیر جذاب با همکاری با برندهای درجه‌یک بین‌المللی با ظاهری درخشان‌تر از همیشه در کن دیده شده‌اند. در این مقاله، نگاهی به استایل‌های چشم‌گیر آنها خواهیم داشت.

single_content ad banner

آسیایی ها در کن

فن بینگ‌بینگ (Fan Bingbing)

آسیایی ها در کن

این بازیگر و خواننده چینی از آسیایی‌های حاضر در فرانسه بود، با لباسی باشکوه و درخور شرکت در مراسمی مانند جشنواره کن که البته پر بود از عناصر مربوط به چین و فرهنگش. آرایش و پُزهای عکاسی این ستاره چینی هم در تناسب کامل با استایلش بود. وقتی همه‌چیز در یک تیپ پوششی با هم هماهنگ باشد، خروجی مطلوبی مانند استایل بینگ‌بینگ را مشاهده خواهید کرد. هرچند که دامن این لباس تاحد زیادی برای ما ایرانی‌ها یادآور پتوهای معروف دهه شصت با آن طرح‌های پلنگی است اما باید بپذیریم که دنیای مدوفشن در این روزها، آزادتر و خلاق‌تر از هر زمان دیگری به طراحان و افراد مختلف اجازه ابراز نظرات و خلاقیت می‌دهد. این لباس هم با به‌کارگیری عناصر فرهنگی و سنتی کشور چین، نماینده جذابی برای فرستادن ستاره این سرزمین روی فرش قرمز جشنواره فرانسوی کن بوده است.

رزی بلک پینک (Blackpink’s Rosé)

آسیایی ها در کن

رزی بلک پینک هم که از مشهورترین چهره‌های کره‌ای است، امسال باشکوه و در عین حال با استایلی مینیمال راهی جشنواره کن شد. او که از جواهرات برند معروف تیفانی‌اندکو استفاده کرده بود، پیراهن ماکسی کلاسیکی به تن داشت که با طراحی ساده و جذابش در دسته مینیمال‌ها قرار می‌گرفت. اصولا هم استایل مینیمال به معنای اجرای قواعد کلاسیک‌ها به سبک و طرحی تازه است؛ یعنی دقیقا آنچه که در طراحی استایل رزی می‌بینیم.

گنگ لی (Gong Li)

آسیایی ها در کن

گنگ لی از هنرپیشه‌های معروف آسیایی است. او با استایلی بسیار مجلل و باشکوه روی فرش قرمز کن آمد. پیراهن ماکسی و پف‌دارش با دنباله‌ای آبشاری نگاه تمام عکاسان را به خود خیره کرد. اجزای مختلف استایل در ترکیبی عجیب اما چشم‌نواز در کنار هم قرار گرفته بودند و یکی از شاخص‌ترین بخش‌های تیپ پوششی او هم چیزی نبود جز کیف کلاچش با آن طراحی زیبا و رنگ خاص. این لباس پوشیده از نظر هماهنگی با اندام و تیپ گنگ لی معروف هم نمره بالایی را از آن خود می‌کند. در کل، با تیپی زیبا روبه‌رو هستیم که برای حضور در کن بسیار مناسب می‌نماید.

ژانگ یوکی

آسیایی ها در کن

ژانگ یوکی چینی هم از زیباترین و خوش‌استایل‌ترین هنرپیشه‌های حاضر در جشنواره کن بوده است. طراحی لباس او در گروه استایل‌های قرار می‌گیرد که اگر در اجرا خوب از کار درنیایند، خروجی بسیار نامطلوبی پیدا می‌کنند. خوشبختانه، ایده و اجرای این لباس خروجی جذاب و چشم‌گیری داشت. یوکی یکی از ریسک‌پذیرترین تیپ‌ها را داشته و تا اینجای جشنواره توانسته در شمار خوش‌پوش‌های خاص‌پسند خود را قرار بدهد. مقوله تناسب طراحی و اجرا از مهم‌ترین بخش‌های پیش‌برد پروژه‌های مدوفشن است. گاهی برخی از طرح‌ها و ایده‌ها به‌طور مکتوب یا شفاهی بسیار جذاب و ایدئال هستند اما خروجی‌شان در عمل آنچنان چشم‌گیر از کار درنمی‌آید. چنین موقعیت‌هایی بسیار پرریسک و خطرناک است. ظاهرا، طراحان لباس ژانک یوکی خوش‌شانس بوده‌اند و در تمام بخش‌های کار، ایده‌شان را به‌درستی اجرا کرده‌اند. این استایل خاص و زیبا که هم باشکوه است و هم ظرافتی شرقی را بازتاب می‌دهد از بهترین‌های کن به نظر می‌رسد. شما چه فکر می‌کنید؟

گائو یه (Gao Ye)

آسیایی ها در کن

استایل گائو یه هم که یکی از هنرپیشه‌های چینی معروف دنیا به‌شمار می‌رود، بسیار زیبا و دل‌نواز طراحی شده بود. او در لباس پرنسسی زمردی‌اش روی فرش قرمز می‌درخشید و نگاه‌ها را به خود خیره می‌کرد. مدل لباس، پارچه انتخابی برای آن و اجرایش نمره بیست را از دنیای مدوفشن می‌گیرد. انتخاب آن گردن‌بند چوکر برای چنین استایلی هم ایده بسیار جذابی برای سنگ‌تمام‌گذاشتن در طراحی استایلی مجلل و پرشکوه در سطح حضور برای جشنواره کن بوده است. صورت زیبایی این هنرپیشه آسیایی هم در تکمیل شکل‌گیری تیپ و استایلی زیبا بی‌تاثیر نیست. رویکرد ستاره‌ها برای حضور در جشنواره کن بسیار متنوع و متفاوت است. برخی آن را بستری بی‌نظیر برای ابراز شکوه و جلال سینما می‌دانند و برخی معتقدند که مقوله استایل و ظاهر ارتباط زیادی با حضورشان در این جشنواره ندارد و سادگی را برای طراحی و تدارک‌دیدن تیپ و پوشش خود برمی‌گزینند. جالب این است که کن برای همه این تفکرات جایی در نظر می‌گیرد و از همه آنها استقبال گرمی به عمل می‌آورد.

ساکورا آندو (Sakura Ando)

آسیایی ها در کن

هرچند که بیشتر ستاره‌های شرقی امسال در جشنواره کن تصمیم به حضوری باشکوه داشتند اما بعضی‌ها هم سلیقه متفاوتی به‌خرج دادند. ساکورا آندو که از ستارگان ژاپنی جشنواره امسال بود با استایلی ساده اما گیرا و دوست‌داشتنی روی فرش قرمز آمد. تزئینات لباس و دوخت عالی آن بر طراحی زیبا و دقیقش صحه گذاشتند و جلوه لباس را بیشتر هم کرده‌اند. سادگی همیشه زیبا است اما به‌شرطی که با عناصر دقیق و نوعی هوشمندی که ناشی از پیچیدگی‌های زیاد است، خلق شده باشد. این استایل مینیمال هم چنین ویژگی‌هایی را منعکس می‌کند.

نگاهی به صورت و آرایش موهای آندو هم نشان می‌دهد که با استایلی به‌شدت ساده روبه‌رو هستیم. به نظر می‌رسد که این هنرپیشه موفق، آنچنان اهل تجملات نیست و برخلاف بسیاری از ستارگان دیگری که امسال روی فرش قرمز آمدند، تمایلی به ابراز شکوهی سنگین با حضورش در جشنواره ندارد. کن معمولا فضای بی‌نظیری برای انعکاس ایده‌ها و سلایق مختلف دارد. در طی سالیان برگزاری‌اش هم چهره‌های گوناگونی با تیپ‌های پوششی مختلف و متنوع را پذیرا بوده است. یکی از جذابیت‌های این جشنواره فرانسوی هم همین است.

میشل یئو

آسیایی ها در کن

این بازیگر مالزیایی که در دهه ۹۰ میلادی با بازی در سینمای هنگ‌کنگ به شهرت رسید نیز، در جشنواره کن امسال با لباس سبزی از برند بالنسیاگا حضور یافت. این بازیگر ۶۰ ساله که این روزها در سینمای هالیوود به شهرت رسیده و بسیار خوش می‌درخشد، اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن در سال ۲۰۲۳ را نیز از آن خود کرده است. استایل زیبای او در جشنواره اسکار، با گردنبندی که یئو از برند بوشرون بر گردن آویخته بود، تکمیل میشد.

در آخر

امسال هم جشنواره کن با تعدادی فیلم و اثر هنری بی‌نظیر، نگاه‌های دنیا را به خود خیره کرده است. ستاره‌های شرقی هم در این جشنواره خوش درخشیده‌اند. حضور هنرپیشه‌های کره‌ای، ژاپنی و چینی در جشنواره امسال چشم‌گیر بوده و همگی در همکاری با برندهای مطرح دنیا با استایل‌هایی زیبا دیده شده‌اند. از میان مواردی که گفته شد، کدام‌یک را بیشتر پسندید؟ گزینه دیگری هم هست که از نگاهمان جا مانده باشد و پیشنهاد اضافه‌شدن او به لیست را داشته باشید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :