روش صحیح استفاده از کرم پودر + پیشنهاد خرید

پوست صورت ما همیشه صاف و بی‌عیب نیست و گاهی مشکلات پوستی و یا تغییرات درونی و تاثیر آن روی پوست ممکن است ظاهر ما را نازیبا کند. در این شرایط استفاده از کرم‌هایی که نقص‌های پوست را بپوشاند ضروری به نظر می‌رسد. به این‌ کرم‌ها فونداسیون یا کرم پودر می‌گویند. این کرم پودرها انواع مختلف دارند و هر نوعی روش استفاده متفاوتی هم دارد. اما روش صحیح استفاده از کرم پودر چیست؟

ابزارهای مختلفی برای زدن کرم پودر وجود دارد مثل برس، اسفنج و یا دست! هر نوع کرم پودری را باید با روش خاصی استفاده کرد تا روی پوست طبیعی‌تر به نظر برسد.

 

 

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با دست

کرم‌های مایع و فشرده را می‌توان با دست روی پوست زد. ابتدا مقداری از کرم را روی پشت دست بریزید سپس با انگشت وسط و انگشت سبابه آن را برداشته  و روی پوست بمالید، از بالا به پایین حرکت کنید تا موهای صورت بالا نیایند و بافت کرم را خراب نکنند. در انتها می‌توانید یک اسفنج مرطوب را به آرامی روی پوست بکشید تا بافت بهتری پیدا کند.

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با اسفنج

از اسفنج نرم و با کیفیت استفاده کنید که هیچ بافتی روی پوست به جا نگذارد. مدل‌های اشکی بهترین شکل برای اسفنج هستند که می‌توان با آن‌ها گوشه چشم و کناره‌های بینی را هم پوشش داد. مشابه روش با دست عمل کرده و کرم را با اسفنج از پشت دست بردارید و از بالا به پایین بکشید. در مورد پودرهای فشرده لازم است که اسفنج را مرطوب کنید.

 

 

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با برس

برس حرفه‌ای‌ترین ابزار برای استفاده از کرم پودر است که بافتی صاف و بی‌نقص به جا می‌گذارد. برس‌هایی که سر گرد دارند بهترین فرم برس برای زدن کرم پودر هستند. برس‌های با موی طبیعی مقدار زیادی کرم جذب می‌کنند اما برس‌های مصنوعی هم زبر هستند و ممکن است پوست را اذیت کنند. به طور کلی برس‌ها برای کرم پودرهای مایع مناسب‌تر هستند. برای زدن کرم روی پوست مشابه حالت استفاده از دست و اسفنج عمل کنید.

چطور کرم پودر بزنیم؟

نکات مهم

  • هرچه کرم پودر شما کمتر و نازک‌تر زده شود ظاهر پوست طبیعی‌تر به نظر می‌رسد پس در استفاده از آن زیاده روی نکنید.
  • نقطه نقطه زدن کرم پودر و پخش کردن آن برای زدن کرم مرطوب کننده مناسب است اما نباید کرم پودر خود را این طور استفاده کنید چون در انتها صورت شما پوسته پوسته به نظر خواهد رسید.
  • اگر روی خطوط پوست کرم پودر حالت رگه‌ای پیدا کرد با انگشت آن را مالش دهید تا محو شود.
  • کرم پودر را می‌توان اطراف چشم و روی لب هم استفاده کرد و سپس سایه و رژ لب را روی آن زد.
  • کرم پودر را روی پشت دست و نه کف دست بریزید و سپس به صورت بزنید. عرق کف دست ممکن است رنگ آن را تغییر دهد.

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

۲- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

۳- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :