روش صحیح استفاده از کرم پودر

۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱

توسط مهفام میرزایی

روش صحیح استفاده از کرم پودر

پوست صورت ما همیشه صاف و بی‌عیب نیست و گاهی مشکلات پوستی و یا تغییرات درونی و تاثیر آن روی پوست ممکن است ظاهر ما را نازیبا کند. در این شرایط استفاده از کرم‌هایی که نقص‌های پوست را بپوشاند ضروری به نظر می‌رسد. به این‌ کرم‌ها فونداسیون یا کرم پودر می‌گویند. این کرم پودرها انواع مختلف دارند و هر نوعی روش استفاده متفاوتی هم دارد. اما روش صحیح استفاده از کرم پودر چیست؟

ابزارهای مختلفی برای زدن کرم پودر وجود دارد مثل برس، اسفنج و یا دست! هر نوع کرم پودری را باید با روش خاصی استفاده کرد تا روی پوست طبیعی‌تر به نظر برسد.

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با دست

کرم‌های مایع و فشرده را می‌توان با دست روی پوست زد. ابتدا مقداری از کرم را روی پشت دست بریزید سپس با انگشت وسط و انگشت سبابه آن را برداشته  و روی پوست بمالید، از بالا به پایین حرکت کنید تا موهای صورت بالا نیایند و بافت کرم را خراب نکنند. در انتها می‌توانید یک اسفنج مرطوب را به آرامی روی پوست بکشید تا بافت بهتری پیدا کند.

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با اسفنج

از اسفنج نرم و با کیفیت استفاده کنید که هیچ بافتی روی پوست به جا نگذارد. مدل‌های اشکی بهترین شکل برای اسفنج هستند که می‌توان با آن‌ها گوشه چشم و کناره‌های بینی را هم پوشش داد. مشابه روش با دست عمل کرده و کرم را با اسفنج از پشت دست بردارید و از بالا به پایین بکشید. در مورد پودرهای فشرده لازم است که اسفنج را مرطوب کنید.

روش صحیح استفاده از کرم پودر

استفاده از کرم پودر با برس

برس حرفه‌ای‌ترین ابزار برای استفاده از کرم پودر است که بافتی صاف و بی‌نقص به جا می‌گذارد. برس‌هایی که سر گرد دارند بهترین فرم برس برای زدن کرم پودر هستند. برس‌های با موی طبیعی مقدار زیادی کرم جذب می‌کنند اما برس‌های مصنوعی هم زبر هستند و ممکن است پوست را اذیت کنند. به طور کلی برس‌ها برای کرم پودرهای مایع مناسب‌تر هستند. برای زدن کرم روی پوست مشابه حالت استفاده از دست و اسفنج عمل کنید.

چطور کرم پودر بزنیم؟

نکات مهم

  • هرچه کرم پودر شما کمتر و نازک‌تر زده شود ظاهر پوست طبیعی‌تر به نظر می‌رسد پس در استفاده از آن زیاده روی نکنید.
  • نقطه نقطه زدن کرم پودر و پخش کردن آن برای زدن کرم مرطوب کننده مناسب است اما نباید کرم پودر خود را این طور استفاده کنید چون در انتها صورت شما پوسته پوسته به نظر خواهد رسید.
  • اگر روی خطوط پوست کرم پودر حالت رگه‌ای پیدا کرد با انگشت آن را مالش دهید تا محو شود.
  • کرم پودر را می‌توان اطراف چشم و روی لب هم استفاده کرد و سپس سایه و رژ لب را روی آن زد.
  • کرم پودر را روی پشت دست و نه کف دست بریزید و سپس به صورت بزنید. عرق کف دست ممکن است رنگ آن را تغییر دهد.

مطالب مرتبط:

۱- چگونه چشم ها را آرایش کنیم؟

۲- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

۳- چشم های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است