ماساژ صورت راهی برای از بین بردن چروک‌ها

0

ماساژ یکی از راه‌های آرامش بخشیدن به انسان‌ها چه از لحاظ جسمی و چه از لحاظ روحی است. آیا می‌دانستید که اگر این کار را به صورت اصولی انجام دهید می‌تواند از بین‌برنده چروک پوست شما نیز باشد؟ عملی بسیار موثر، که باعث پمپاژ سریع خون به قسمت مورد نظر صورت می‌شود و بافت زیر پوست شما را استحکام می‌بخشد و چروک پوست را از بین می‌برد و باعث می‌شود پوستتان جوان‌تر دیده شود. انجام این کار هر روز برای چند دقیقه توصیه می‌شود. راه‌های ماساژ صورت در ادامه بیان می‌شود. 

 • انجام ماساژ صورت به صورت روزانه و در هنگام شب باعث می‌شود ماهیچه‌های صورت شما منقبض نباشند. اگر این کار را به صورت منظم انجام دهید شکل گرفتن خطوط و تو رفتگی‌ها روی صورت خود را به حداقل می‌رسانید. متخصصان پوست معتقدند اینگونه ماساژ صورت فوایدی دارد که در زیر آن‌ها را برایتان لیست می‌کنیم
 1.  تحریک کردن فیبروبلاست‌ها و تولید کلاژن که باعث بیشتر شدن قدرت انعطاف و ثبات پوست می‌شود.
 2.  پمپاژ بیشتر خون که باعث قوی‌تر شدن بافت‌های زیر پوست می‌شود و خطوط و چروک پوست را تا حد ممکن از بین می‌برد.
 3.  زیباتر کردن رنگ پوست.
 4.  جلوگیری از آب رفتن پوست.
 • قبل از شروع به آموختن این نوع ماساژ صورت که مخصوص از بین بردن چروک پوست است، پیشنهاد می‌کنیم که برای داشتن حسی بهتر، همزمان با اعمال آن روی صورت از کرم‌های ضد چروک یا روغن‌های طبیعی استفاده کنید. اگر از روغن‌های طبیعی حاوی آنتی اکسیدان، ویتامین E و املاح معدنی استفاده کنید تاثیر آن دو چندان می‌شود. روغن آرگان، جوجوبا و روغن گرفته شده از دانه‌های انگور و روغن گل رز از شناخته شده‌ترین این روغن‌ها هستند. تنها استفاده از چند قطره از این روغن‌ها کفایت می‌کند.
 • برای از بین بردن چروک و یا کمتر کردن آن‌ها تکنیک اصلی ماساژ دادن در حالت چرخشی است. روشی که در پایین ذکر می‌کنیم در این راستا شما را کمک می‌کند. مهم نیست که چروک‌ها در کدام قسمت صورت شما هستند :
 1. قسمتی از پوست که چروک روی آن مشاهده می‌شود را با انگشت سبابه و انگشت وسط باز کنید.
 2. کمی روغن طبیعی یا کرم ضد چروک را روی انگشت سبابه دست دیگر بریزید.
 3. سپس با همان انگشت محل چروک شده را با حرکات دورانی و چرخشی از بالا تا به پایین بکشید.
 4. در همان حال که با دو انگشت دست دیگر پوست قسمت مورد نظر را کشیده‌اید عملیات ماساژ دادن را به مدت چند دقیقه انجام دهید. این کشیدن باعث می‌شود تا گردش خون و در نتیجه تاثیر ماساژ شما در محل مورد نظر بیشتر باشد.
 • ماساژ دادن قسمت‌های مختلف ورت به صورت زیر است:

1- پیشانی: برای از بین بردن چروک پوست این قسمت باید ماساژ‌ را از پایین به بالا (یعنی از بالای ابروها تا محل رویش مو مو ادامه دهید)

2- قسمت‌های میانی صورت: برای این قسمت‌ها کافیست شما انگشت دستتان را به کرم ضد چروک آغشته کنید و با حرکات دورانی از قسمت‌های داخلی صورت به سمت خارجی آن بروید. اینگونه روی صورت خود تاثیر “Lifiting” یا سرحال‌تر کردن ماهیچه ها را می‌گذارید. برای این تاثیر باید انگشتان شما به خوبی قسمت مورد نظر را بکشند. می‌توانید بینی خود را تکیه گاه انگشت سبابه قرار دهید تا به خوبی پوست را در محل مورد نظر بکشید.

3- چانه: برای چروک‌های به وجود آمده در قسمت چانه باید عملیات ماساژ دادن را از پایین به بالا یعنی از گردن به سمت چانه‌ها انجام دهید. برای این کار دو انگشت سبابه خود را خم کنید و زیر چانه قرار دهید و سپس با انگشتان شست هر دو دست شروع به ماساژ‌ دادن به صورت دورانی روی صورت کنید.

4- اطراف دهان:‌ برای ماساژ اطراف دهان می‌توانید دست‌ها را اطراف گونه‌ها قرار داده و با حرکات زیگ زاگ اطراف دهان را ماساژ‌ دهید.

5- اطراف چشم‌ها: اصول انجام ماساژ در اطراف چشم‌ها این است که حرکات انگشتتان باید در جهت تولید یک نیم دایره باشد. از زیر چشم‌ها شروع کنید از محل اشک چشم کار را آغاز کرده و تا شقیقه ها آن را ادامه دهید. وقتی این مرحله به اتمام رسید همین کار را برای قسمت بالایی چشم هم انجام دهید.

 • پوست گردن شما نیز بسیار نازک است و باید به آن هم توجه کنید و عملیات ماساژ دادن را تا این قسمت هم ادامه دهید. اگر ماساژ‌ را با دقت برای این قسمت انجام دهید و ضمنا پوست گردن خود را از اشعه UV خورشید در امان نگاه دارید گردن زیباتر و جوان‌تری خواهید داشت. برای شروع از قسمت میان استخوان‌ ترقوه شروع کنید و آرام آرام به سمت بالا بیایید تا به زیر چانه‌ها برسید. حرکات چرخشی و دورانی فراموش نشود.
 • در نهایت روشی را به شما معرفی می‌کنیم با نام اکسیژن رسانی به بافت‌های پوستی که تولید کلاژن را زیاد می‌کند و جوان‌تر شدن پوست شما را تضمین می‌کند. در این روش شما باید نیشگون‌های ریز و سریع در قسمت بالای گونه‌ها از صورت خود بگیرید. این کار را برای اطراف فک هم می‌توانید انجام دهید و آرام آرام به سمت بالا بروید. این روش را حتما امتحان کنید. نتیجه فوق العاده است.

مطالب مرتبط:

1-  فواید ماساژ سر در زیبایی و سلامت

2-  چگونه در کمترین زمان دوش بگیریم؟

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :