المیرا فلاحیان در
2,437

آقایان ماکان بند؛ لطفا شور آوانگارد بودن را در نیاورید!

آقایان ماکان بند؛ لطفا شور آوانگارد بودن را در نیاورید!

یکی دو روزی می‌شود که تصاویر و ویدئوهایی از کنسرت ماکان بند منتشر شده و استایل امیر مقاره، خواننده این گروه، از همه جا مورد نقد قرار گرفته. برخی او را تقلیدکار خوانده‌اند، برخی بی‌سلیقه و برخی هم حتی شلخته! نمی‌خواهیم دفاع خاصی از استایل او کنیم، اما بعد از اینهمه مدت چشمتان به آوانگارد بودن دو عضو این گروه عادت نکرده؟ این اولین باری نیست که استایل این خواننده مورد بحث قرار می‌گیرد و این دو نفر نشان داده‌اند که ترجیحشان، خاص پوشیدن است. در تمام دنیا کم نیستند کسانی که آوانگارد بودن را به معمولی بودن ترجیح می‌دهند، اما در این میان نکاتی هستند که شاید امیر مقاره و رهام هادیان کمتر به آن‌ها توجه کرده‌اند و همین امر هم باعث شده که آوانگارد بودن اعضای یک گروه موسیقی کره‌ای به دل بنشیند، اما آوانگارد بودن اعضای ماکان بند به هیچ وجه! در ادامه نگاهی به این نکات داشته‌ایم. با چی بپوشم همراه باشید.

استایل آوانگارد امیر مقاره

خلاقانه آوانگارد باشید!

آوانگارد بودن جذاب است، اما به شرطی که استایلتان را از استایل اصطلاحا همکارتان در کشوری دیگر کپی نکنید. البته که استایل امیر مقاره دقیقا کپی استایل خواننده کره‌ای نبود، اما شباهت بسیار زیادی به آن داشت. که همین موضوع هم باعث میشد، بسیاری از افراد استایل او را «کپی‌کارانه» بدانند نه «جسورانه»! طراح لباس را نمی‌شناسم، اما شاید می‌توانست لباس آوانگارد را علاوه بر آوانگارد بودن، خلاقانه‌تر هم طراحی کند!

استایل آوانگارد امیر مقاره

 

ببخشید، گرمتان نیست؟!

پارچه‌های چرم معمولا خودشان گرما تولید می‌کنند و به همین خاطر هم برای فصول سرد سال انتخاب مناسب‌تری هستند. اینکه در گرم‌ترین روزهای سال، آن هم در پر جنب و جوش‌ترین وضعیت‌تان لباسی بپوشید که به بدنتان می‌چسبد و بیشتر گرمتان می‌کند، چندان منطقی نیست. حتی اگر آن را با یک تیشرت سفید نازک بپوشید!

استایل آوانگارد امیر مقاره

خاص بودن به سبک هنرمندان

همین پارسال بود که تصاویری از رهام هادیان، عضو دیگر ماکان بند، در اکران سریال جزیره منتشر شد و موهای این خواننده مورد نقد قرار گرفت. شاید هم این دو نفر تلاش دارند که به هر طریقی با فرم استایلشان، در صدر اخبار جای بگیرند. بسیاری از هنرمندان از داشتن سبک خود در ظاهرشان واهمه‌ای ندارند. آن‌ها سبک‌هایی را برای خود انتخاب می‌کنند که بیشترین تناسب را با شخصیتشان داشته باشد، حتی اگر ظاهر آن‌ها از نظر برخی دیگر عجیـب‌و غریب بوده و قابل‌قبول نباشند. دقیقا مثل مد موهای رهام هادیان و حالا هم لباس خاص امیر مقاره!

استایل آوانگارد امیر مقاره

استایل خاص مناسب هنرمندان خاص

استایل آوانگارد امیر مقاره

اگرچه داشتن ظاهر و استایل خاص درمیان بسیاری از هنرمندان مطرح دنیا رواج دارد، اما نکته‌ای که باید در نظر بگیریم این است که جریان‌سازی در چنین زمینه‌هایی نیاز به یک کارنامه هنری قابل اتکا دارد. اما آیا کارنامه هنری ماکان بند تا این حد قابل اتکاست؟ شاید بهتر است به زمان بسپاریم!

استایل آوانگارد امیر مقاره

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

نگار در تاریخ 26 ژوئن 2022

واقا زشته حق میدم

Stylist در تاریخ 05 جولای 2023

اینجا یه سوال ایجاد میشه!
پوشش چه ربطی به کارنامه هنری داره؟!ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :