مصی روشن در
1,694

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی؛ قدبلندهای خوشپوش

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی؛ قدبلندهای خوشپوش

از آنجایی که ورزشکاران اندام متناسبی دارند خیالشان درباره انتخاب لباس تا حد زیادی راحت است و دغدغه‌ای ندارند از این جهت که با لباس کدام قسمت بدنشان را بپوشانند تا مثلا اضافه وزن‌ احتمالی‌شان مشخص نباشد بنابراین نصف راه را رفته‌اند و فقط سلیقه یا گاهی مد باقی راه را در انتخاب لباس برای آنها تعیین می‌کند. هر چند عکس‌های کمی مربوط به بیرون از میدان مسابقه و تمرین والیبالیست‌ها موجود است ولی بر اساس همین اطلاعات محدود سراغ بعضی از والیبالیست‌های مشهور رفته‌ایم  تا ببینیم ویژگی اصلی استایل آنها چیست و یا بیشتر به چه نوع پوششی علاقه‌مندند.

معروف با ریش بلند و کت تیره

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

مشخصه اصلی سعید معروف، بازیکن 36 ساله تیم ملی ایران، در سال‌های اخیر ریش بلند اوست که او را در زمین مسابقه کاملا از بقیه بازیکنان متمایز می‌کند. همین‌طور به نظر می‌رسد این بازیکن بین‌المللی کشورمان در موقعیت‌های نیمه رسمی و حتی دوستانه به پوشیدن پیراهن مردانه بیشتر از بقیه لباس‌ها علاقه نشان داده و بنا به موقعیت کت تک و البته با رنگ سیاه و سرمه ای  به پوشش خود اضافه می‌کند.

محمد موسوی طرفدار سوییشرت و تیشرت

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

به نظر می‌رسد برای محمد موسوی بازیکن 34 ساله دزفولی تیم ملی پوشیدن سوییشرت و تی‌شرت‌های طرح‌دار یکی از انتخاب‌های اول باشد.نگاه دقیق‌تری هم که به عکس‌های صفحه او بیاندازید می‌بیند که از دور خیلی ساده به نظر می‌رسد اما از نزدیکتر خیلی هم ساده نیست و برای خودش اهل ست کردن و تیپ زدن با تی شرت‌هایی با طرح‌های خاص و ژست گرفتن برای دوربین است.

فرهاد ظریف، خوش‌پوش والیبالیست ها

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

افراد مشهوری مثل وینستون چرچیل، پابلو پیکاسو و دنیل ردکلیف نسبت به بقیه قد کوتاه‌تری دارند ولی واضح است که این ویژگی‌ آنها مانع از دستیابی به اهداف بزرگشان نشده. فرهاد ظریف هم نسبت به بقیه بازیکنان والیبال قد کوتاه‌تری دارد ولی از بازیکنان درخشان و موفق تیم ملی ایران بوده. قد این بازیکن 39 ساله 1.68 سانتی‌متر است.

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

اما به نظر می‌رسد تا حد زیادی با قوانین پوشش در مورد بلندتر نشان دادن قدش آشنایی دارد. مثلا پیراهن و شلواری انتخاب می‌کند که تضاد رنگی زیاد نداشته باشند و  ساعت پر زرق و برق یا کفش و سگک کمربند جلب‌توجه کننده در ظاهر او دیده نمی‌شود. در مردانی که قد کوتاهتری دارند به جای پوشیدن آستین کوتاه توصیه شده که پیراهن مردانه آستین بلند بپوشند و آستین‌های خود را تا بزنند تا بازوهایشان بلندتر دیده شود ظریف هم در این عکس کمی آستین‌هایش را بالا داده تا این قانون را کماکان رعایت کرده باشد.

عادل غلامی پدرِخوشتیپ

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

عادل غلامی، بازیکن 36 ساله سابق تیم ملی، از بیست سالگی ازدواج کرده و یک پسر به اسم آریو دارد. بنابراین او مرد خانواده است و احتمال اینکه بیشتراز لباس‌های رسمی استفاده کند بالاتر است. او عکسی سه نفره در کنار برادر و پسرش در صفحه اینستاگرامش منتشر کرده که هر سه نفر کت و شلوار پوشیده‌اند و به جای پوشت (دستمال جیب) گل انتخاب کرده‌اند.

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

عموما گل‌هایی را که برای این منظور انتخاب می‌کنند به صورت یک‌طرفه روی مقوایی به بهترین شکل می‌چسبانند و قاعده این است که جیب به اندازه کافی بزرگ باشد تا بتوانند این مقوا را داخلش قرار دهند. اما از آنجا که گلهایی که عادل انتخاب کرده تا روی یقه کتش آمده به نظر می‌رسد کمی ارتفاعشان زیاد باشد.

فرهاد قائمی، داماد خوشپوش

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

فرهاد قائمی، بازیکن ترکمن صحرایی 32 ساله تیم والیبال، در خرداد ماه سال گذشته با عکسی خبر ازدواجش را به مخاطبان صفحه اینستاگرامش اطلاع داد. او در این عکس کت و شلواری به تن دارد در حالی‌که آستین‌های پیراهنش را تا زده و ظاهری مدرن و شبیه مدل‌ها پیدا کرده است.

فرهاد فقط با یک تا زدن ساده لباس کاملا رسمی را به لباسی نیمه رسمی و حتی غیررسمی تبدیل کرده است. شما هم اگر دوست دارید چنین ظاهر جذاب و جالبی را تجربه کنید کافیست فقط حواستان به چند قانون ساده باشد. اول اینکه اگر جلیقه به تن دارید این سبک لباس پوشیدن جواب نمی‌دهد و باید جلیقه‌تان را دربیاورید. دوم اینکه آستین‌هایتان را کاملا یکدست و اندازه تا بزنید مثلا یکی از آستین‌ها دو یا سه سانتی‌متر بالا یا پایین‌تر از دیگری نباشد. سوم اینکه اگر دگمه سرآستین دارید آنها را کنار بگذارید و دگمه‌های آستین‌هایتان را هم باز کنید.

بررسی استایل والیبالیست‌های مشهور ایرانی

چهارم اینکه فکر نکنید برای بهتر ایستادن آستین‌های بالا زده پیراهنتان کمی باید آستین‌های کت را هم تا بزنید این فکر را به کلی از سرتان بیرون کنید. در آخر خودتان به این نکته توجه داشته باشید که اگر پاپیون یا کراوات زدید یا از ساسپندر (دو بنده) استفاده کردید اصلا چنین ظاهری به شما می‌آید یا نه. به طور کلی این لوازم جانبی با این سبک جور در نمی‌آیند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :