الکساندر وانگ طراح جوان و خلاق

0

الکساندر وانگ، طراح جوان تایوانی – امریکایی و طراح سابق بلنسیاگا از چهره‌های مهم حال حاضر دنیای مد است. او که کار طراحی را با تحصیلات آکادمیک و از سن کم آغاز کرده است اکنون در ۳۲ سالگی توانسته است به بسیاری از موفقیت‌های مهم در زمینه مد دست یابد. در این مطلب به زندگی الکساندر وانگ طراح جوان و خلاق آثارش می‌پردازیم.

الکساندر وانگ طراح جوان و خلاق

الکساندر وانگ در ۲۶ دسامبر ۱۹۸۳ در سانفرانسیسکو از خانواده‌ای تایوانی به دنیا آمد. در ۱۹ سالگی به نیویورک رفت تا در کالج پارسونز در رشته طراحی مد تحصیل کند. دو سال بعد از آغاز تحصیلش در سال ۲۰۰۵ تصمیم گرفت برند خود الکساندر وانگ را تاسیس کند که در ابتدا مجموعه‌ای از لباس‌های کشباف پیشرو بود. در پاییز سال ۲۰۰۷ او اولین مجموعه کامل لباس‌های آماده زنانه را در هفته مد نیویورک به نمایش گذاشت که تحسین منتقدان را برانگیخت و جایزه و بورسیه انجمن طراحان امریکا را برایش به ارمغان آورد.

الکساندر وانگ طراح جوان و خلاق

در همان سال او اولین خط تولید کیف زنانه برند خود را نیز راه اندازی کرد. دو سال بعد مجموعه تیشرت زنانه و یک سال بعد مجموعه تیشرت مردانه خود را معرفی کرد. وانگ به خاطر طراحی‌های شهری‌اش معروف است، یعنی لباس‌های غالب فرهنگ شهری. او در غالب آثارش از رنگ مشکی استفاده می‌کند به جز مجموعه بهار ۲۰۰۹ که در آن‌ها از رنگ‌های شاد و تند مثل نارنجی و بنفش و آبی استفاده کرده بود.

الکساندر وانگ طراح جوان و خلاق

الکساندر وانگ در سال ۲۰۱۱ عنوان بهترین طراح لباس مردانه را از آن خود کرد و در سال ۲۰۱۳ به عنوان ستاره مد بین المللی برگزیده شد. او تا سال ۲۰۱۵ مدیر طراحی برند بلنسیاگا بود ولی اعلام کرد که قصد جدایی از این برند را دارد و در حال حاضر روی برند شخصی خود الکساندر وانگ تمرکز کرده است.

الکساندر وانگ، طراح جوان

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند ایو سن لورن

۲- نگاهی به برند بولگاری

۳- نگاهی به برند لانوین

۴- ثریا دارابی – بانوی نابغه ایرانی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :