تحریریه چی بپوشم در
31,669

آقای آلن دلون شما مفهوم جذابیت در سینمای کلاسیک بودید؛ لطفا پیر نشوید!

آقای آلن دلون شما مفهوم جذابیت در سینمای کلاسیک بودید؛ لطفا پیر نشوید!

جدیدترین عکسی که آنوشکا دلون دختر آلن دلون از پدرش در سن ۸۸ سالگی در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده دوباره خاطرات قهرمان فرانسه را زنده کرده‌است. حالا شاید دنیا تصاویر جوانی او را یکبار دیگر مرور کند. او که مجذوب دل میلیون‌ها انسان در سراسر جهان بود.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

دختر آلن دلون درباره تصویر جدید پدرش نوشت :«صبح جمعه از پدرم عکس گرفتم. ثبت خاطره‌ای از لحظات ما. صبحانه خوردن همراه او حس شکرگزاری بی‌انتهایی برای من داشت. او هنوز خوش تیپ است، با چشمان آبی و نگاه ابدی و فولادینش که به من حس قدرت را منتقل می‌کند. عکس را به او نشان دادم و او هم قبول کرد که زیباست و با اجازه خودش آن را با شما به اشتراک گذاشتم. او با این عکس پاسخ نگرانی‌های شما را می‌دهد. نگران نباشید.»

آخرین تصویر از بازیگر خوش‌چهره، آتش به دل همه ما انداخت!

اما دروغ چرا ما کمی نگرانیم. هنوز از آن اخبار مرگ خودخواسته نیز کمی دلگیریم. به این فکر می‌کنیم که اصلا چه کسی می‌تواند آن مرد با ترنچ‌کت روشنش را برای ما تداعی کند. آقای آلن دلون اما مطمئن باشید ما چراغ‌های قدیمی را هنوز در ذهنمان روشن نگاه داشته‌ایم. شما تا آنسوی ابدیت در قلب ما جاویدانید.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش؛ جنتلمن فرانسوی بازنشسته نمی‌شود

یاد گرفتن آداب و رسوم فرانسوی ها خیلی آسان نیست، برای دست دادن همیشه ایستاده باشید، برای اکرام به کسی به خانه‌اش شیرینی نبرید یا …اما اگر قصد یاد گرفتن اتیکت یک مرد فرانسوی را دارید، خیلی سخت نیست. کافی است مروری بر آلن دلون و استایل هایش بکنید.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

او در دوره ی مارلون براندو و جیمز دین زندگی می‌کرد . در زمانی که تمام حواس ها به هالیوود و جوان های آمریکایی اش بود، توانست چهره ی خودش را به عنوان یک آیکون استایل و مرد فرانسوی در هالیوود تثبیت کند.

تعداد کارهایش و اسمش در اخبار بیشتر از مارلون براندو شنیده می‌شد . بعضی ها به او به خاطر تکرار همیشگی نقش پلیسی که به تنهایی مسئله را حل می کند یا دزد های تیپیکال انتقاد می‌کردند. اما آلن دلون در جواب آن ها می گفت که هیچ وقت نمی تواند در نقش دیگری یا با هم بازی و نقش مکمل دیگری کار کند، چون مردم دوست دارند او را تنها ببینند و به تنهایی عادت کرده‌اند.

آلن دلون به تنهایی چطور آیکون یک مرد فرانسوی می شود؟

امضای «دلون»

شانس شاید اولین کسی بود که دست آلن دلون را گرفت. از ورودش به سینما و اتفاقاتی که باعث شد تا در اولین فیلمش بازی کند. اما در کنارش نباید فراموش کنیم که آلن دلون شخصی بود که بیشتر از مارلون براندو و جیمز دین به این زندگی حریص بود (هست!) برای همین در جوانی عطر شخصی اش را به بازار عرضه کرد. بعد از محبوبیتش، کمپانی هواپیمایی اش را تاسیس کرد و بعد از ثروتمند شدنش دیگر امضای او که مخفف اسمش بود، پای فیلم های پرفروش سینما به عنوان تهیه‌کننده می خورد. او سر خورده نیست، شورش نمی کند، خودکشی؟ تصادف؟ هرگز. همه چی در زندگی  او طبق برنامه است  از نقش های تکراری تا برنامه ریزی برای ثروتمند شدن.

او اسمش را در اخبار قرار می‌دهد، ماجراجویی می کند ،اتفاقاتی مشابه اتفاقات فیلم هایش در زندگی واقعی او رخ می دهد- قتل  یا شایعه هم دستی با مافیا- و هیچ کدام این ها تاثیر بر او و راهی که انتخاب کرده است ،نمی گذارد. او به مرور زمان، کمپانی ساعت و برند شخصی اش را به مشتاقان استایلش عرضه کرد.

استایل آلن دلون

این که چه چیزی استایل آلن دلون را یک استایل استخوان دار فرانسوی می کند ،سادگی پارچه ها ،طرح ها و رنگ ها ست. سوای شخصیت آلن دلون که به لباس ها جان می دهد ،دهه ۱۹۶۰ دور جدیدی برای فشن باز شد. لباس های کژوال و سبک های ساده طرفدار پیدا کرد. در کنار این سادگی در مدل ها،  رنگ های زرق و برق دار روی کار آمد. اگر جمیز دین تک و تنها توانست پیراهن های یقه گرد و شلوارهای جین را به صدر جدول استایل‌ها بیاورد، آلن دلون هم کسی بود که باز بودن یکی، دو دکمه اول پیراهنش او را نه تنها شلخته نشان نداد ، بلکه به خاطر این ویژگی ساده سر زبان ها افتاد . آلن در بیشتر فیلم ها با پیراهن های یقه باز ظاهر می شد . دایره انتخابش برای ست کردن شلوار هم تنوع زیادی نداشت.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

او شلوارهایی با پارچه های سبک و راسته را ترجیح می‌داد . گویا برای انتخاب لباس هایش هم دوست داشت همیشه از پارچه‌هایی استفاده کند که حرکت او را محدود نکند. اگر قصد دنبال کردن استایل آلن دلون را کردید ،شلوار راسته ی سفید، پیراهن هایی با رنگ های روشن نظیر آبی یا صورتی را فراموش نکنید.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

آلن دلون با بارانی خاکی رنگ و کت بلند طوسی اش هم توجه همه را به خود جلب کرد. بیشتر از یک بارانی و کت بلند که پای زانو برسد ، چه چیزی می تواند استایل یک جنتلمن را کامل کند؟ او راهش را در انتخاب لباس متفاوت از هم دوره ای های خودش انتخاب کرد. نخواست مثل مارلون براندو  یا جیمز دین نمادی از شر و شور یک جوان فرانسوی بسازد. هالیوودی های آن زمان که او را «جنتلمن مادرزاد » صدا می‌کردند و این شاید فرق اصلی او با هم دوره ای های خودش باشد. یک «جنتلمن » فرانسوی طبق قوانین آلن دلون هم قدرت ریسک کردن دارد، هم از روتین ساده زندگی اش لذت می برد.

شیک پوشی به سبک آلن دلون

آلن دلون در بیشتر مراسم و نقش هایش ،با کت و شلوار مشکی و پیراهن سفید دیده شده است ،اما کسی فراموش نمی کند که اگر بخواهد جای رنگ ها را عوض کند و کت و شلوار سفید را با پیراهن مشکی بپوشد تا چه حد به او خواهد آمد.

یکی دیگر از کت و شلوار های معروفی که آلن دلون پوشیده است، ستی با پارچه سیاه و راه راه های سفیدش است که به قول خیاط شخصی اش این کت و شلوارمنتظر بوده تا زمانی روی تن آلن دلون جوان بنشیند و معروف شود.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

از مجموعه عکس هایی که از او و خانواده اش منتشر شد، بحث برانگیزترین آن مجموعه‌ای عکس بود که به همراه همسر و پسرش لباس های یک دست شامل شلوار زرد و بلوز راه راه زرد و سرمه ای می پوشند. این عکس ها بعد از انتشار طرفدار زیادی پیدا کرد و علاوه بر آن دوباره اسم آلن دلون را بر سر زبان‌ها انداخت.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

آلن دلون سال هاست در سوئیس زندگی می کند. این اواخر همچنان کت و شلوار مشکی و پیراهن سفیدش را می پوشد . گاهی اوقات به نشانه ی سن و سالی که گذرانده است، شال سفید رنگی را به دور گردنش می بندد. در جوانی می گفت که دوست دارد همه او را همان طور که او خودش را دوست دارد ، بشناسند و دوست بدارند. حالا سنی از جنتلمن فرانسوی گذشته و بیشتر از نمونه های آمریکایی خودش عمر کرده، به آرزوهایش رسیده و اسمش را به صدر اخبار آورده است.

مروری بر آلن دلون و استایل‌هایش

شاید او از سینما کما بیش بازنشسته باشد ،اما اگر قصد دنبال کردن لباس های این آیکون استایل را دارید، باید بگویم که نگران نباشید، زیرا که استایل او بازنشستگی ندارد !

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

تنهای خود ساخته در تاریخ 24 آوریل 2024

مردی جذاب و خوشتیپو قوی برای تمام دورانارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :