مصی روشن در
4,087

بازیگران زن ایرانی چگونه حجاب خود را در خارج از ایران هم حفظ می‌کنند؟

بازیگران زن ایرانی چگونه حجاب خود را در خارج از ایران هم حفظ می‌کنند؟

زنان باحجاب بسته به آب و هوا، مناسبت، شکل صورت، رنگی که با آرایش و رنگ چشم‌شان هماهنگی داشته باشد و همین‌طور لباسی که می‌پوشند شیوه‌های بی‌شماری را برای پوشاندن موهایشان انتخاب می‌کنند. آنها از ساده‌ترین و پوشیده‌ترین نوع حجاب که چادر باشد تا انواع کلاه حجاب کارشده و تزئین شده را استفاده می‌کنند تا براساس حد و حدود مشخص شده، شئونات و بنا به باورهایشان با حجابی که انتخاب کرده‌اند ظاهری ایده‌آل و جذاب داشته باشند.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

بر همین اساس سراغ بعضی از بازیگران زنی رفته‌ایم که در جشنواره‌های خارجی شرکت کرده‌اند و گمان ما این است که سعی در نشان دادن بهترین ظاهر خود با وجود حجاب داشته‌اند.

ادری هپبورن ایرانی

شهرام مکری در جشنواره فیلم ونیز سال 2021 داور بود. او در مراسم فوتوکال داورهای جشنواره روی فرش قرمز رفت. مکری داور بخش افق‌های جشنواره ونیز بود و به همراه همسرش نسیم احمدپور در این جشنواره شرکت کرده بود.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

نسیم که فیلمنامه‌نویس و بازیگر تئاتر است در حالی‌که روسری وینتیج سرش کرده بود در کنار همسرش در هفتاد و هشتمین دوره جشنواره ونیز شرکت کرد.نکته مهم در انتخاب نوع حجاب نسیم این است که از یکی از نمادهای مهم مد کلاسیک مثل ادری هپبورن الهام گرفته و سراغ مینی اسکارف و استایل وینتیج رفته است.

نگار با نیم چادری از حریر

نگار جواهریان در جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک سال 2013 به عنوان بازیگر فیلم «حوض نقاشی» به کارگردانی مازیار میری حضور داشت.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

او برای این حضور یک بلوز و دامن بلند مشکی و نیم چادری از حریر انتخاب کرد که روی این نیم چادر ستاره‌های طلایی دوخته شده بود. این پوشش، ظاهری بسیار خاص و جذاب به نگار داده بود.

مریلا به رنگ لاجوردی

مریلا زارعی لباس لاجوردی رنگی با طراحی آنا ثانی در جشنواره آسیا پاسیفیک سال 2014 به تن کرده بود. او با این لباس یک کلاه طرحدار براق از تونالیته‌های رنگ لباسش روی سرش گذاشته بود. مریلا در این دوره از جشنواره در بخش بهترین بازیگر زن به خاطر بازی در فیلم شیار 143 تقدیر شد.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

سه رخی جسور

مرضیه رضایی در مراسم کن 2018 حضور پیدا کرد. او یکی از بازیگران فیلم «سه رخ» جعفر پناهی بود. مرضیه با ظاهری جسورانه در این دوره از جشنواره شرکت کرد  که اکثر بازیگران زن ایرانی از آن تا حد امکان دوری می‌کنند.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

او یک کلاه حجاب مدرن که به نظر می‌رسید از جنس مخمل بوده و سنگ‌دوزی شده باشد برای خودش انتخاب کرده بود. لباس و کلاه او به همراه سبک آرایشش این تصور را به وجود می‌آورد که در فیلمی از ژانر وحشت ایفای نقش کرده است.

کلاه حجاب  با لباس سبز سنتی

سودابه بیضایی در جشنواره کن سال 2017 حضور پیدا کرد او در فیلم «لِرد» به کارگردانی محمد رسول‌اف حضور داشت که در بخش نوعی نگاه این جشنواره به نمایش درآمد. سودابه یک کلاه حجاب ساده مشکی را با لباس سبز سنتی خود که در قسمت یقه و آستین‌ها سوزن‌دوزی شده بود انتخاب کرد.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

لیلایی با سربندهایی رنگارنگ

لیلا حاتمی در شصت و پنجمین جشنواره فیلم کن فرانسه در سال 2012 روی فرش قرمز رفت. او سرپوش ساده سبز انتخاب کرده بود که باریکه‌هایی به رنگ آبی، سفید و نارنجی داشت و تقریبا هم‌رنگ با پیراهنش بود.

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

 

با اینکه ترجیح داده شده‌ترین و راحت‌ترین رنگ هر نوع سرپوشی مشکی است ولی لیلا حدود یک دهه قبل نشان داد که می‌شود رنگ‌های مختلف انتخاب کرد. در واقع روسری یا کلاه حجاب بخشی از کل لباس به حساب می‌آیند و نه یک تکه مجزا بنابراین مهم این است که با تمام لباس هماهنگ باشد.

کلاه حجاب تزئین شده‌

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

نیوشا ضیغمی هم با فیلم «دریا و ماهی پرنده» به کارگردانی مهرداد غفارزاده در جشنواره فیلم مسکو شرکت کرد. او کلاه حجاب تزئین شده‌ای انتخاب کرده بود که سنگ‌های دوخته شده این کلاه  روی دامن و سرآستین‌های لباس او هم دیده می‌شدند و در کل ظاهری متفاوت و شیک را به وجود آورده بودند.

باندانای حاشیه‌ساز

صدف عسگری همین چند ماه قبل در جشنواره برلین حضور پیدا کرد و پوشش او تا حدی حاشیه‌ساز شد او  باندانا را برای پوشاندن موهایش انتخاب کرد منتهی سراغ بی‌دردسرترین رنگ یعنی مشکی رفت ولی می‌توانست باندانای طرح‌دار و رنگارنگ جذابتری انتخاب کند که با لباسش هماهنگ باشد.

آنا و سرپوشی با گره خاص

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

آنا نعمتی سابقه حضور در جشنواره‌های خارجی هم در مقام بازیگر و هم داور را دارد. در یکی از حضورهای او جنس سرپوش و باریکه دور گردنش که گره جالبی خورده و زیبایی فراوانی به ظاهر او داده با جنس لایه بیرونی دامنش هماهنگ است و ظرافت و سلیقه خیلی خوب این بازیگر و استایلیستش را نشان می‌دهد.

سه نکته طلایی کلاه حجاب

حجاب بازیگران زن در جشنواره خارجی

  • از آنجا که کلاه حجاب به خوبی روی سر قرار می‌گیرند و مثل شال و روسری مدام نباید مراقب منظم و مرتب کردنشان روی سر باشید بنابراین انتخاب‌های خوبی برای حضور در مراسم گوناگون به حساب می‌آیند.
  • اگر قصد خرید کلاه حجاب را برای استفاده در روزهای گرم سال دارید بهتر است مطمئن شوید که پلی‌استر یا نایلون نداشته باشند و باعث تعریق و خارش پوست نمی‌شوند. مدل‌هایی با جنس ساتن که ساختار غیرفشرده دارند انتخاب‌های خوبی هستند.
  • انواع کلاه حجاب توری برای مراسم‌های خاص مثل نامزدی و عروسی مناسب هستند. از آنجا که این کلاه‌ها امکان گردش هوا را هم فراهم می‌کنند استفاده از آنها راحت و بی‌دغدغه‌تر است.دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :