راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

اکسسوری‌ها می‌توانند به لباس‌های شما جلوه و درخشندگی بدهند. با زیورآلات می‌توانید یک لباس ساده و یکنواخت را تغییر بدهید. هیچ دلیلی وجود ندارد که شما کمد لباس‌هایتان را با تعدادی اکسسوری جذاب و زیبا رنگ و لعاب نبخشید. با این روش وجه تمایزی بین استایل و تیپ خود با دیگر افراد ایجاد می‌کنید. در این مطلب راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب را برای شما آماده کرده‌ایم. 

ad banner

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

انتخاب زیورآلات بر اساس استایل و تمایلات خود

۱- اکسسوری خود را مناسب مراسمی که می‌خواهید شرکت کنید انتخاب کنید. آیا استفاده از زیورآلات برای محل کار مناسب است؟ الان زمان مناسبی است که در مورد شیوه‌های انتخاب اکسسوری بیشتر بدانید. آیا قرار است در یک مراسم رسمی شرکت کنید؟ پس در انتخاب زیورآلات خود دقت بیشتری به خرج دهید و از سنگ‌های قیمتی استفاده کنید. آیا در یک بعد از ظهر به ملاقاتی دوستانه دعوت شده‌اید؟ پس زیورآلات خود را جسورانه‌تر و متفاوت‌تر می‌توانید انتخاب کنید.

جواهرات کوچک و ظریف مناسب محل کار هستند. گوشواره‌های میخی به جای گوشواره‌های آویز قابل قبول است. طلا و جواهرات محل کار نباید خیلی باعث جلب توجه باشند. اگر از انتخاب خود مطمئن نیستید دقت کنید که بقیه خانم‌ها در محیط کار شما چطور از جواهرات استفاده می‌کنند و با عرف سازمان، خود را تطبیق دهید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۲- تمام گزینه‌های خود را شناسایی کنید

وقتی صحبت از زیورآلات می‌شود شما انتخاب‌های زیادی خواهید داشت. گردنبند‌ها، دستبندها، ساعت‌ها و انگشترها در مدل‌ها و طرح‌های مختلفی طراحی می‌شوند. هر چیزی که انتخاب می‌کنید باید تکمیل کننده استایل و لباس شما باشد. اگر فردی هستید که معمولا از زیورآلات استفاده نمی‌کرده بهتر است با یک جفت گوشواره‌ میخی شروع کنید. گوشواره‌های میخی برای هر مراسمی مناسب هستند و با اکسسوری‌های دیگر هم به راحتی هماهنگ می‌شوند.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۳- لباس‌های خود را بررسی کنید

اگر پیراهن‌هایی شلوغ با طرح‌های بزرگ و برجسته به تن می‌کنید زیورآلات شما باید ساده‌تر باشند. اگر یک لباس ساده و تک رنگ را برای پوشیدن انتخاب کرده‌اید می‌توانید از اکسسوری‌های خلاقانه‌تری برای جلوه بخشیدن به استایل خود استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که زیورآلات تکمیل کننده استایل شماست و نباید با لباس اصلی شما در رقابت باشد.

اگر لباس شما خودش دارای تزئیناتی هست ار گردنبند استفاده نکنید و آن را با یک جفت گوشواره ساده ست کنید. برای مثال هیچ وقت یک گردنبند پر از سنگ با رنگ‌های درخشان را با یک پیراهن طرح پلنگی ست نکنید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۴- ترکیب و تطبیق دادن

در گذشته استفاده همزمان از طلا، نقره و اکسسوری‌های رزگلد اشتباهی بزرگ محسوب می‌شد ولی امروزه این محدودیت وجود ندارد و برای ترکیب زیورآلات از فلزهای مختلف آزاد هستید. روش دیگر برای ترکیب و تطبیق دادن بازی کردن با اندازه، ضخامت و طرح زیورآلات است. دستبندهایی با ضخامت متفاوت را با گردنبندهایی با بلندی متفاوت ست کنید. می‌توانید همین کار را با انگشترها تکرار کنید و از چند انگشتر برای یک دست استفاده کنید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۵- به مدل یقه لباس خود توجه کنید

گردنبند باید تکمیل کننده یقه لباس شما باشد. شما می‌خواهید گردنبندتان دیده شود و در رقابت با لباس شما نباشد. گردنبندی که درست انتخاب شده باشد می‌تواند روی لباس شما تاکید کند و آن را بهتر جلوه دهد. ولی انتخاب نادرست کاملا برعکس می‌کند و ذهن‌ها را از توجه به لباس شما دور می‌کند.

اگر لباس شما یقه هفت است می‌توانید از گردنبندهای بلند استفاده کنید.

یک گردنبند کوتاه کار شده و رنگی می‌تواند با لباس یقه دلبری تکمیل شود.

گردنبندهایی که از چند لایه تشکیل شده‌اند و یا طراحی خلاقانه و متفاوت دارند را با لباس‌های یقه گرد می‌توانید هماهنگ کنید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۶- یک آیتم محوری و اصلی انتخاب کنید

یک راه آسان برای ست کردن اکسسوری برای افراد تازه کار این است که یک آیتم اصلی انتخاب کنند مانند گردنبند، دستبند و یا انگشتر. این تکه از زیورآلات شما باید نقطه تمرکز و توجه لباس شما باشد و بقیه تکه‌‎ها از انواع مینیمال و ساده‌تر انتخاب شوند.

اگر گردنبند را به عنوان آیتم اصلی جواهرات خود انتخاب می‌کنید می‌توانید از گوشواره‌های میخی یا دستبندهای ظریف و ساده استفاده کنید.

ساعت و دستبند شما هم می‌توانند گزینه اصلی باشند اگر اینطور است بهتر است گردنبند و گوشواره نداشته باشید تا خسته کننده به نظر نرسید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۷- بیش از حد ست نکنید

لازم نیست رنگ جواهرات شما دقیقا همرنگ دیگر تکه‌های زیورآلات و لباس شما باشند. شما می‌توانید از چند رنگ مکمل و یا یک رنگ درخشان برای جلوه بخشیدن به لباس خود(در صورتی که از رنگ‌های خنثی باشد) استفاده کنید.

اگر مطمئن نیستید که چه رنگ زیورآلاتی را باید انتخاب کنید، زیورآلات فلزی انتخابی مطمئن و قابل اعتماد خواهند بود.

الماس و جواهراتی مانند الماس را هم صرفنظر از رنگ لباس می‌توانید انتخاب کنید و با هر رنگی ست کنید.

اگر لباس شما از رنگ‌های خنثی انتخاب شده است شما می‌توانید از چند تکه زیورآلات درخشان برای شخصی کردن و رنگ بخشیدن به ست لباس‌های خود استفاده کنید.

 

انتخاب جواهرات مناسب

 

۱- انتخاب گوشواره‌هایی که به چهره شما حالت بدهند

گوشواره‌های خود را بر اساس فرم صورت انتخاب کنید. اگر صورتی کشیده و یا بیضی شکل دارید بهتر است از گوشواره‌های میخی استفاده کنید و اگر دوست دارید از گوشواره‌های آویز بهره ببرید سعی کنید انواع کوتاه‌تر را انتخاب کنید. اگر صورتی گرد و یا مربعی دارید گوشواره‌های آویز زیبا به نظر خواهند رسید.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۲- انتخاب انگشتر متناسب با فرم دست

برای اینکه انگشتان دست‌تان کشیده‌تر به نظر برسند از حلقه‌های باریک استفاده کنید. اگر دستان کشیده‌ای دارید می‌توانید از انواع حلقه‌های ضخیم‌تر استفاده کنید. به عنوان یک قانون قدیمی جواهرات و اکسسوری‌هایی مانند حلقه نامزدی، ازدواج یا ارثیه‌های خانوادگی را در دست چپ استفاده کنید. ولی می‌توانید انگشترهای متفاوت‌ را در دست راست استفاده کنید.

 

۳- رنگ پوست خود را در نظر داشته باشید

پوست‌هایی با تن سرد رگ‌هایی آبی رنگ دارند و رنگمایه‌های صورتی و قرمز در آن‌ها دیده می‌شود. پوست‌هایی با تن گرم رگ‌های سبز دارند و رنگمایه زرد در آن‌ها دیده می‌شود. اگر پوست شما از تن سرد است، پلاتین و طلای سفید برای شما مناسب‌تر است و اگر پوست شما از تن گرم است طلای زرد و رزگلد انتخاب ایده‌آلی برای شما خواهد بود.

زرگلد با اکثر رنگ‌های پوست همخوانی دارد، می‌توانید امتحان کنید و نتیجه را ببینید.

سنگ‌های قیمتی مانند الماس زرد، سیترین، لعل و مورگانیت برای پوست‌هایی با تن گرم مناسب هستند.

سنگ‌هایی مثل زمرد، عقیق، یاقوت و زمرد کبود مناسب پوست‌های با تن سرد هستند.

الماس یا سنگ‌هایی مانند الماس با تمام پوست‌ها همخوانی دارند.

راهنمای انتخاب زیورآلات مناسب

۴- انتخاب جواهرات بر اساس فرم کلی بدن

جواهرات با توجه به ویژگی‌های اندام هر فرد مانند قد و اندازه بالاتنه متفاوت به نظر خواهند رسید. اگر به طور کلی ریز نقش هستید از جواهرات ظریف استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

۱- راه استفاده از گوشواره‌های میخی

۲- جواهرات شما در مورد شما چه می‌گویند

۳- چقدر باید برای خرید حلقه نامزدی خرج کنید؟

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 10 مارس 2017

بسیار عالی و زیبا بود. مرسی از همه شما نویسندگان خوب چی بپوشم که روش صحیح لباس پوشیدن را آموزش می دهید. درود به همتون

الهام در تاریخ 26 می 2017

من خیلی زیورآلات دوست دارم راهنمای خوبی بود سپاس

هدا در تاریخ 26 می 2017

عکسای زیبایی بودن سپاسارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :