دانستنی‌هایی در مورد کفش‌های آل استار

کفش‌های آل استاری که امروز مشهور شده‌اند، نام اصلی‌شان آل استار چاک تیلور بوده است. تولید این کفش‌ها در سال ۱۹۱۷ شروع شده است و شکل مرسومی که امروزه آن را همه جا می‌بینیم از سال ۱۹۴۹ بدون تغییر تا به امروز، به وجود آمده است. دلیل جاودانه شدن این کفش، طرح ساده آن است؛ اما پشت طراحی ساده کانورس آل استار دانستنی‌های تاریخی مهمی، پنهان ‌شده است. در این مطلب نگاهی به دلیل شهرت کفش‌های کانورس آل استار خواهیم انداخت.

 

تولد کفش‌های کانورس آل استار در سال ۱۹۱۷

در دوره‌ای که همه برندها کفش‌های خودشان را با گذر زمان تغییر می‌دهند، آل استار از سال ۱۹۱۷ کفش‌هایش را به مدت ۹۶ سال با اندکی تغییر تولید می‌کند. در طول ۹۶ سال گذشته، برندهای زیادی به دنیا آمده و از میان رفتند ولی آل استار ثابت مانده است.

ال استار

کانورس آل استار کفش تیم ملی بسکتبال آمریکا

در سال ۱۹۳۸ مدل مخصوصی به عنوان کفش مخصوص بسکتبال آل استار معرفی شد و تیم آمریکا با پوشیدن آن‌ها توانستند اولین مدال طلای بسکتبال المپیک را کسب کنند.

کانورس آل استار کفش تیم ملی بسکتبال آمریکا

 

 

لوگوی مخصوص کانورس آل استار

لوگویی که از سال تأسیس شرکت به عنوان نشان روی همه کفش‌های آل استار نصب می‌شد در سال ۲۰۰۰ دست‌خوش تغییراتی شد اما همیشه برای شناسایی کفش‌های آل استار باید به لوگوی اصلی آن استناد کرد.

کانورس آل استار ؛ با کفش محبوب بسکتبالیست‌های حرفه‌ای بیشتر آشنا شوید

 

کانورس آل استار و کفش بسکتبال

در سال ۱۹۳۵، اولین کفش‌های مخصوص بسکتبال در آل استار ساخته شد. هر چند طرفداران آل استار از پایان تولید این کفش‌ها بسیار دل‌خوش و خوشحال شدند.

کانورس آل استار و کفش بسکتبال

 

کانورس آل استار و کفش بازیکنان المپیک

تیم آمریکا توانست با کفش‌های آل استار، ۷ مدال طلای المپیک را به دست آورد. هرچند آن روزها، مثل حالا، کسی به اهمیت کفش‌های ورزشی، پی نبرده بود و هیچ‌کس تصور نمی‌کرد که کفش‌های آل استار به بازیکنان برای دست‌یابی به این هدف کمک کرده باشند. با این وجود شرکت برای سال‌ها زیادی برای تیم بسکتبال کفش تولید کرد.

کانورس آل استار و کفش بازیکنان المپیک

 

جولیوس اروینگ و کفش کتانی کانورس آل استار

جولیوس اروینگ اولین کفش‌های آل استارش را در ۷ سالگی هدیه گرفت قیمت کفش‌ها در آن زمان برابر با ۳٫۹۵ دلار بود و این کفش‌ها جولیوس را تبدیل به یک بازیکن افسانه‌ای بسکتبال کرد. ویل چمبرلین بازیکن معروف آمریکایی در سال ۱۹۶۲ در بازی بسکتبال، توانست برای تیم خودش با کفش‌هایی که به پا داشت ۱۰۰ امتیاز به دست آورد. آمار بدی نیست!

جولیوس اروینگ و کفش کتانی کانورس آل استار

 

محبوبیت کانورس آل استار در دهه شصت میلادی

در آن زمان در بیش از نود درصد تیم‌های بسکتبالی کالج و مدرسه از کفش‌های آل استار استفاده شد. در سال‌هایی که بازار به دست طرح‌های خسته کننده افتاده بود، شرکت آل استار توانست همه سهم بازار ورزشی و معمولی کفش را به خودش اختصاص دهد.

محبوبیت کانورس آل استار در دهه شصت میلادی

 

چاک تیلور هیچ‌وقت در NBA بازی نکرد

زمانی که NBA پایه‌گذاری شد، او در ست ۴۸ سالگی به سر می‌برد و نتوانست در این لیگ بازی کند اما تا قبل از آن سال‌ها موفق شده بود که در تیم‌های دیگر با کفش‌های ساخته خودش، بازی کند.

 

آل استار اولین تولیدکننده کفش بسکتبال نبود

قبل از آل استار، بازیکن اسبق تیم‌های بیسبال، اقدام به تولید کفش‌های بسکتبالی کرده بود. نام این فرد A.G. Spalding بود که قبل از آن هم توانسته بود دستکش‌های مخصوص بیسبال که تا آن موقع وجود نداشت را اختراع و وارد بازی‌های بیسبال کند.

کانورس آل استار

سهم ۸۰ درصدی از بازار کفش

کاری که امروز نایکی به خوبی می‌تواند انجام دهد، آل استار در سال ۱۹۶۰ به شکل بهتری انجام داده بود. تقریباً ۸۰ درصد از بازار کفش‌های بسکتبالی و اسنیکرها به دست آل استار افتاده بود.

 

کانورس آل استار

 

 

برند سازی کانورس آل استار

بدون هیچ ثبت اختراعی، بر اساس ایده چاک تیلور، علامت ستاره آل استار بر روی همه کفش‌های ساق دار زده می‌شود. این ایده با نام او در تاریخ شرکت ثبت شده است.

 

 

استفاده از جیر برای تولید کفش

این برند در طول سال‌هایی که در بازار کفش فعالیت دارد، نوآوری‌های زیادی داشته است و جای تعجب نیست که همیشه سهم بزرگی از بازار کفش جهان را از آن خود کند.

کانورس آل استار

تا قبل از جنگ جهانی رنگ کانورس آل استار مشکی بود

تا قبل از وقوع جنگ جهانی، رنگ قسمت پلاستیکی پنجه، رنگ بندها و قسمت لژ دار کفش‌های آل استار همگی مشکی بودند؛ اما با گذر از آن تاریخ، رنگ‌ها و الگوهای مختلف وارد آل استار شد.

کانورس آل استار ؛ با کفش محبوب بسکتبالیست‌های حرفه‌ای بیشتر آشنا شوید

 

 

جالب است بدانید در هر ۴۳ ثانیه، یک جفت کفش آل استار در دنیا به فروش می‌رسد. کفش‌های این برند را همه می‌توانند تهیه کنند؛ و این خود باعث شده است که فروش شرکت به صورت فزاینده‌ای بالا باشد.

 

 

مطالب مرتبط:

۱- این کفش‌‌ها می‌توانند جایگزین کفش پاشنه‌ بلند شوند

۲- راهنمای شروع کسب و کار در دنیای مد

۳- حقایقی که باید از برند اچ اند ام H&M بدانیددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :