بررسی استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره فیلم فجر؛ از شال طناز تا میکاپ شادی

همه دارند برای خداحافظی با جشنواره آماده می‌شوند و خاطره‌ای که در ذهن بسیاری از عکاسان و مردمی مانده که عشق بازیگرها را دارند؛ این است که خودشان بسیار خوش تیپ‌تر از آن‌ها هستند و یا حداقل آن‌ها با لباس‌های ساده‌ای که بیشتر می‌رسید از کمد خانه‌شان بیرون آمده بود تا از ذهن یک فشن استایلیست. تازه نه از کمدهای لباس خوب‌شان و لباس‌هایی که برای‌شان مهم است. این را هم بگوییم که روز هشتم جشنواره یک حسن بزرگ برای طرفداران طناز طباطبایی داشت. آن‌ها از توضیح این بازیگر محبوب و جذاب در مراسم فوتوکال فیلم «بی‌رویا» فهمیدند که طناز علاقه و ارادت ویژه‌ای به کلاه ندارد و برای بازی در سریال «یاغی» به کارگردانی محمد کارت موهایش را رنگ خاصی کرده که به خاطر همین فعلا نمی‌تواند شال و روسری سر کند. بنابراین این طرفدارانِ نگران، کمی خیالشان راحت شد که طناز، دلیل موجهی دارد برای اینکه ظاهر نه چندان راضی‌کننده‌ای در این دوره از جشنواره نداشت.

ad banner

مائده طهماسبی با تیپ زرد و تینیجری

مائده در جشنواره فجر امسال لباسی پوشید که حسابی درباره‌اش حرف زده شد. او یک کاپشن شمعی کوتاه، شلوار خمره‌ای پشمی و بوت پوشیده بود. کیف شانه‌ای گلیمی هم انداخته بود. به جای روسری هم سرپوش ورزشی طوسی داشت. بیشترین چیزی که جلب توجه می‌کرد رنگ زرد کاپشن او بود. رنگی درخشان که در دنیای مد آن را رنگ بهاری می‌دانند. خانم بازیگر در این لباس‌ها مشخص بود که چقدر احساس راحتی می‌کند و بیشتر از آنکه برای جشن و جشنواره عکاس‌ها لباس پوشیده باشد؛ برای خودش پوشیده بود. خلاصه اگر به جای بوت که کمی هم پاشنه داشت یک کفش ورزشی پوشیده بود (بد نبود اگر رنگ آن هم زرد یا قرمز و نزدیک به کیف‌اش می‌شد) می‌توانست بعد جشنواره خودش را به جای خوش آب و هوایی برای دویدن برساند.

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

شلوار خمره‌ای که او پوشیده بود هم انتخاب خوبی برای تیپ اسپرت و تین ایجری‌اش داشت. هرچند جنس پشمی آن به جنس کاپشن شمعی نمی‌خورد. این مدل شلوار جالب است بدانید اوایل یک مدل لباس راحتی بود اما به مرور حتی حالت رسمی هم گرفت؛ البته پارچه انتخابی بود که مشخص می‌کرد رسمی است یا اسپرت!

مائده طهماسبی البته یکی از بازیگرهایی است که طیف مدل لباس‌هایی که می‌پوشد بسیار تنوع دارد. از مدل‌های بسیار رسمی گرفته تا اسپرت. او در این سال‌ها نشان داده که تمایل او بیشتر به لباس‌های اسپرت است. در هر دو سبک هم لباس‌های آزاد را ترجیح می‌دهد. در رنگ لباس های‌اش هم قرمز و نارنجی زیاد دیده می‌شود؛ خصوصا شال‌هایی که انتخاب می‌کند.

او و همسرش فرهاد آییش، زوجی هستند که حسابی با ورودشان به یک مراسم و یا نمایشگاه و یا حتی جمعی ساده سرها را بر می‌گردانند. آییش هم نشان داده که به طیف زرد و نارنجی و قرمز هم بی‌علاقه نیست. شال گردن و کت و کلاه‌های متفاوت او هم حسابی به عکاس‌ها برای گرفتن عکس‌های خوب فرصت می‌دهد.

هومن سیدی با موهای متفاوت و پلیور کنزو

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

هومن سیدی همیشه با مدل موها و عینک‌هایی که می‌زند؛ مورد توجه قرار می‌گیرد. امسال هم یک عینک با قاب قرمز و شیشه دودی زده بود و ادای دینی به عباس کیارستمی لابد کرده بود. پلیور آبی نفتی با طرح شیر کنزو هم بین رنگ طیف مشکی قالبِ بلوز و شلوار و پوتین‌های او درخشندگی بیشتری پیدا کرده بود. این رنگ دو سال پیش یعنی ۲۰۲۰ جزو رنگ‌های سال بود. اگر بلوزی که زیر این آبی پوشیده بود به جای مشکی رنگ سفید بود، همان یک سانتی که ازش پیدا بود؛ کلی در تصویری که ایجاد می‌کرد موثر بود. سیدی تیپ خاصی نزده بود اما لباس‌هایی پوشیده بود که اگر نه بهترین اما ترکیب مناسبی داشت. مثلا پالتویی که تا سر زانوها می‌آید بهترین انتخاب برای کسانی است که قد متوسطی دارند.

طناز طباطبایی با شال‌های بزرگ ۲۰۲۲

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

طناز طباطبایی امسال خیلی مرکز توجه مثبت قرار نگرفت که دلیل اصلی و البته اجباری‌اش استفاده از کلاه بود که دلیل‌اش را توضیح دادیم ولی مثل اینکه همین دوباری که به جشنواره آمد خیلی فرصت یا شاید حوصله برای انتخاب لباس نداشت. اگر کمی به فیلم‌ها و عکس‌های این دو دفعه دقت کنید، متوجه می‌شوید که هم در سینما آزادی و هم در برج میلاد با یک شلوار و یک جفت کفش (سختگیرانه‌اش می‌شود کاملا مشابه) حاضر شد. هماهنگ کردن لباس سراپا مشکی هم نسبت به ست کردن رنگ‌های دیگر کار آسانتری است. اما نکته مثبت این بود که طناز با لایه لایه پوشیدن از ظاهر مشکی خسته کننده و یکنواخت دوری کرد. لباس زیر پالتویش ترکیب سیاه و سفید داشت.

اما مهمترین بخش لباس طناز شال او بود. شال سایز بزرگ که کمی رنگ روشن و قرمز وارد ترکیب لباسش کرده بود. البته طناز قبلا هم به این نوع شال‌ها علاقه نشان داده و در استایلش از آن‌ها استفاده کرده بود.

این شال‌های بزرگ امسال خیلی مد هستند، یکی از برندهای دانمارک در مجموعه بهار و تابستان ۲۰۲۲ در هفته مد کپنهاگ نمونه‌های زیبایی از آن‌ها را به نمایش گذاشت.

شما هم بد نیست تا هنوز این شال‌ها مدند یکی دو تای آن‌ها را وارد استایل‌تان کنید که هم خیلی راحت بافتنی‌ها و کت‌های مدل کلاسیکتان را به روز می‌کنند و هم خیلی مقرون به صرفه هستند و اگر نشنیدید، بدانید که اهالی مد این جمله را هم درباره‌شان گفته‌اند: «شال‌های بزرگ اکسسوری دوران فناوری اطلاعتند، هرچه بزرگ‌تر، بهتر!»

الهام کردا با کت اورسایز و شلوار گشاد

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

الهام کردا یک کت اورسایز تا روی زانو پوشیده بود که جیب‌های پاکتی بزرگی داشت. این مدل کت‌ها اغلب برای مراسم غیررسمی و نیمه رسمی استفاده می‌شوند. ولی پارچه صورتی تیره با رگه‌های سایه روشن نقره‌ای و طلایی رسمیت بیشتری به این لباس داده بود. قلب کرم رنگ تکه دوزی شده روی یکی از جیب‌ها که هماهنگ با طرح رنگارنگ سرآستین‌های پاکتی بود، دلیل دیگری شد که این کت بیشتر مناسب مراسم فوتوکال و نشست خبری فیلم باشد. الهام برای بقیه آیتم‌ها از کیف و کفش گرفته تا شلوار و شال رنگ مشکی انتخاب کرده بود که البته ترکیب یکدست و هماهنگی به وجود آورده بود. این بازیگر هم شلوار گشاد را ترجیح داده بود. این شلوارها چند ماه می‌شود که تقریبا جایگزین جین‌های تنگ شده‌اند. کیف کوچک زنجیردار هم متناسب با پارچه لباس او بود. اما نقطه قوت بین این آیتم‌های تیره کفش خیلی پاشنه بلند الهام بود. این کفش به الهام کمک کرده بود که کتش کاملا مناسب با قد و ظاهر او باشد. اگر کفش پاشنه کوتاهی می‌پوشید این لباس به این اندازه جلوه خوبی نداشت.

شادی کرم رودی با تیپ براق و مجلسی

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

شادی کرم‌رودی، بازیگر فیلم «بی‌رویا» با ظاهری شیک و جذاب برای فوتوکال این فیلم به برج میلاد رفت. شادی پالتوی بلند مشکی تنش کرده بود و برای لباس زیر این مانتو یک سرهمی براق را مناسب‌تر دانسته بود که کاملا به برق کیف نقره‌ای و کفش پاشنه بلند مسی رنگش می‌آمد. نکته مهم در مورد استایل شادی این است که همه آیتم‌ها را درست انتخاب کرده بود. پالتوی بلند به علاوه شال و لباس‌های تک رنگ همیشه ست خوبی ایجاد می‌کنند. اما شاید این استایل خیلی با فصل سرما هم‌خوانی نداشت و برای مجلس پرزرق و برقی سازگارتر بود. البته شادی که تا قبل از این جزو بازیگرانی بدون آرایش به حساب می‌آمد، حسابی هم وقت برای آرایش گذاشته بود و چهره تازه‌ای از خودش نشان داد با چشم‌هایی که گربه‌ای آرایش شده بودند.

آناهیتا درگاهی با پالتوی سفید و چکمه‌های چرمی

استایل بازیگران در هشتمین روز جشنواره

آناهیتا درگاهی که در تمام مراسم‌ها خیلی شیک و خوش‌لباس و حساب شده ظاهر می‌شود، این بار هم پالتوی سفید رنگی پوشیده بود که کمتر کسی این رنگ را انتخاب می‌کند مخصوصا خانم‌ها که روی ظاهرشان خیلی حساسند. رنگ سفید مثل رنگ‌های تیره نه تنها عیب‌ها را نمی‌پوشاند که کمی از سایز واقعی بزرگ‌تر هم نشان می‌دهد. پالتوی سفید آناهیتا طرح‌هایی شبیه طراحی‌های بدوی به رنگ مشکی داشت. بقیه آیتم‌ها به همین رنگ مشکی انتخاب شده بودند که اتفاقا خیلی درست بود به خاطر اینکه رنگ‌های تیره مثل مشکی، سرمه‌ای و زغالی مناسب‌ترین و البته شیک‌ترین رنگ‌ها برای ست کردن با پالتوهای سفید هستند. پیشنهاد طراحان مد همیشه این بوده که با پالتوی سفید، یقه اسکی مشکی و شلوار تنگ مشکی پوشیده شود که انتخاب‌های آناهیتا مطابق این توصیه‌ها بود. این بازیگر خوش سلیقه با پوشیدن چکمه‌های چرمی مشکی یک تداخل جذاب و کلاسیک هم در ظاهرش به وجود آورده بود. با اینکه کیف رودوشی آناهیتا مناسب و کاملا درست به نظر می‌رسد اما برای این تیپ کیف دستی کمی بزرگ هم زیاد دیده شده است.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :