مصی روشن در
36,836

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

ششمین روز جشنواره سر و صدای آنچنانی به پا نکرد. همه آسه آمدند و آسته رفتند. بازیگرهای این روز خیلی خوش پوش شان مریلا زارعی بود که به خودش رسیده بود  و یکتا ناصر که انتخابش به نظر می رسد لباس خوب و راحتی را برای اش رقم نزده و او مدام دنبل صاف و صوف و مرتب کردن آن بود. توی آقایان وضع بدتر بود و جز امیر محمدی بازیگر جدیدی که کت شتری و جلیقه اش را ست کرده بود؛ خبری در میان آقایان نبود. حسن معجونی یک پالتوی نیم تنه پوشیده بود و یک شال گردن طوسی و مشکی هم احتمالا همسرش که او را همراهی می کرد؛ به گردن اش بسته بود. در ادامه به بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر می‌پردازیم.

مریلا زارعی

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

مریلا زارعی تیپ مشکی زده بود و برای همین لاغر و بلندتر به نظر می‌رسید. لباس ساده بود اما بالا تنه مانتو با آستین‌های کلوش ظاهر او را از حالت یکنواختی در آورده بود. خصوصا که جنس لباس به نوعی پشمی براق بود. شلوار هم گشاد بود و از جنس پالتو انتخاب شده بود. روسری حاشیه پهن نارنجی رنگی داشت که در زمینه مشکی لباس‌های مریلا خیلی به چشم می‌آمد و به هر حال انعکاس و شادابی آن به صورت مریلا بر می‌گشت. شاید با دقت به سبک لباس پوشیدن این روزهای بازیگر‌ها به این نکته هم برسد که چقدر بلوز و پلیوری که برای زیر لباس اصلی انتخاب می‌کنیم مهم است و حتی اگر کمی از آن پیدا باشد می‌تواند بسیار روی تصویر ما تاثیر بگذارد. مثلا مریلا یک بلوز با تور مشکی و دکمه‌های گرد و برجسته پوشیده بود که آستین‌های بلند توری‌اش از زیر لباس بیرون آمده بود و جلوه خاصی به تیپ او داده بود. ماسک خانم بازیگر هم حسابی به چشم می‌آمد. ماسکی سه بعدی و سیاه و سفید که ترکیبی از دو طرح داشت. لایه رویی طرح زیگزاگ داشت و لایه زیری مانند نقش‌های اسلیمی بود. این را هم اضافه کنیم که گویا ماسک زدن باعث شده بود مریلا به نسبت باقی موارد آرایش با دقت‌تر و پر کنتراست‌تری از همیشه داشته باشد که چشم های‌اش را کشیده‌تر نشان می‌داد. کیف کوچک مستطیلی با بند نقره‌ای که با ساعت بند نقره‌ای او هماهنگ شده بود. مریلا هم برای بازی در فیلم «هناس» به برج میلاد آمده بود.

سولماز غنی

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

سولماز غنی شاید یکی از رنگی‌ترین بازیگرهای امروز جشنواره بود. لباس او تلفیقی از رنگ قرمز و بنفش داشت با گل‌های درشت که شبیه پارچه‌های هندی بود. کیف کوچک چمدانی هم دست گرفته بود که بیشتر از رسمی بودن، اسپرت بود. کلا لباس سولماز حس خوبی داشت و در فضای جشنواره چشم را می‌گرفت اما خیلی با معیارهای شیک پوشی و یا حتی خاص پوشیدن جور در نمی‌آمد. فصل لباس هم بیشتر بهاره بود تا زمستانی. اگر سولماز به جای شلوار یک دامن شلواری و یا دامنی با جنس آهار دار پوشیده بود، شاید می‌شد درباره آن حرف‌های بیشتری زد.

ترلان پروانه

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

ترلان پروانه کت و شلوار چرم مشکی و کفش کتانی سفید پوشیده بود. شلوار چرم در مقایسه با شلوار پارچه‌ای و جین چه بخواهیم و چه نخواهیم برای ما خانم‌های ایرانی، یکی از آن پوشش‌هایی به حساب می‌آید که دل و جرات می‌خواهد. ترلان هم با تیپ‌هایی که زده و رنگ موهای این سال‌ها و مدل های‌اش نشان داده بازیگری اهل ریسک است و با زیبایی‌اش اینها را مخلوط می‌کند.

این مدل شلوار سال ۲۰۲۱ هم مد بود با اینکه شیک‌ترین شلوار سال به حساب نمی‌آمد و در سال ۲۰۲۲ همچنان طرفداران زیادی دارد. در واقع چرم هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد. شلوار چرم هم با کفش ورزشی و غیررسمی پوشیده می‌شود مثل همین کتانی‌های سفیدی که ترلان پروانه پایش کرده و هم با کفش و چکمه پاشنه‌دار. با اینکه ترلان در پوششش به درستی این نکته را رعایت کرده که زیر لباس چرمش بلوز سبک و ساده بپوشد نه بافت و سنگین اما به طور کلی پوشیدن دو آیتم چرم با هم خیلی مرسوم نیست. پالتو یا کت پشمی با شلوار چرم مخصوصا اگر رنگ‌هایشان با هم کنتراست ایجاد می‌کرد، زیبایی ظاهری خیلی بیشتر و شیک‌تری ایجاد می‌کرد و این امتیاز منفی پوشش ترلان پروانه به حساب می‌آید که برای تماشای فیلم «علفزار» به پردیس سینمای آزادی آمده بود.

یکتا ناصر

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

یکتا ناصر پانچوی سبز ماشی پوشیده بود با چکمه بلندی با همین رنگ. جنس پانچو هم میکرو است که حسابی مد شده‌اند و در همه سنی طرفدار دارند. لباس‌هایی با این جنس پارچه مخصوص زمانی است که می‌خواهید هم پارچه مانتویی داشته باشد و هم پالتویی. باز بودن پانچو و کوتاه بودنش هم چیزی بود که مدام روی سن فتوکال حواس این بازیگر را پرت می‌کرد و به زحمت‌اش می‌انداخت. روسری ساتن مشک کوچکی هم پوشیده بود که با بلوزش ست شده بود. اما چیزی که خیلی به چشم می‌خورد؛ آستین‌های توری بلوزی بود که یکتا پوشیده بود و برای این فصل نه انتخاب مناسبی بود و نه با لباس‌های دیگرش هماهنگی داشت. یکتا برای نمایش فیلم «شب طلایی» به کارگردانی یوسف حاتمی‌کیا به جشنواره آمده بود.

سوگل خلیق

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

سوگل خلیق را اگر عکس های‌اش را جست و جو کنید می‌بینید که همیشه لباس‌های اسپرت و راحت می‌پوشد. فصل هم تاثیری در این نوع پوشش او ندارد. سوگل برای جشنواره امسال هم تدارک خاصی ندیده بود. یعنی هیچی. او یک پانچوی مشکی که به نظر جنس‌اش میکرو بود؛ پوشیده بود. با شالی طوسی رنگ. پانچوی او البته مثل یکتا ناصر فیت بدن و جلو باز نبود و برای همین اجازه می‌داد تا سوگل بدون هیچ نگرانی جلوی دوربین‌ها بیایستد. شاید به نظرتان شوخی بیاید اما رنگ کیف سوگل که زرشکی بود و مثل باقی بازیگرها از مدل کیف‌های کوچک بود با جوراب او ست شده بود. کفش او یک کفش ساده و به رنگ کالباسی بود.

بهروز شعیبی

بررسی استایل بازیگران در ششمین روز جشنواره فیلم فجر

بهروز شعیبی کارگردان، نویسنده و بازیگر که بیشتر وقت‌ها لباس‌های مرسوم می‌پوشید و زیاد هنری باز در نمی‌آورد؛ کت پشمی قهوه‌ای با ترکیب شلوار جین پوشیده بود که یک ظاهر غیررسمی اما شیک برای هر نوع مراسمی می‌تواند باشد. پیراهن بافت ساده در یکی از طیف‌های تندِ آبی با کت و شلوار ترکیبی درست را ساخته بود. آبی و قهوه‌ای با هم هم‌خوانی دارند و رنگ‌های مکمل‌اند. قهوه‌ای سایه‌ای تیره از نارنجی است که در مقابل آبی قرار می‌گیرد. ترکیب رنگ آبی و قهوه‌ای در طبیعت هم زیاد دیده می‌شود مثل کوه و آسمان و دریا.

یادآوری این موضوع هم بد نیست که این چند سال دوره تجدید حیات و نوزایی رنگ قهوه‌ای به حساب می‌آید. انواع قهوه‌ای‌ها از شکلاتی سیر گرفته تا تافی کره‌ای خیلی زیاد وارد دنیای مُد شده‌اند و قهوه‌ای یکی از پرطرفدارترین رنگ‌ها شده است.

اما دو نکته ریزی هم در مورد لباس شعیبی بگوییم. اول اینکه شلوار جین تیره انتخاب اشتباهی نبود ولی شلوار زغالی می‌توانست انتخاب بهتری باشد از این جهت که ترکیب فوق العاده کلاسیکی را به وجود می‌آورد. دوم اینکه این ظاهر با پوتین یا بوت قهوه‌ای تیره تکمیل‌تر می‌شد. در ضمن شعیبی برای بازی در فیلم «هناس» به برج میلاد آمده بود و جلوی دوربین‌ها ایستاده.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

ز در تاریخ 12 فوریه 2022

تیپ ها ساد بود احتمالا بهشون گفته بودن اینطور بگردن آخه خیلی افتضاح بودن سالهای قبلارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :