قانون 80/20 و داشتن یک کمد لباس کامل

۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۰

توسط مهفام میرزایی

قانون 80/20 و داشتن یک کمد لباس کامل

تقریبا همه خانم ها از لباس های موجود در کمد خود راضی نیستند و هنگام انتخاب لباس برای رفتن به جایی دچار مشکل می شوند، این یک مشکل جهانی است و پرسش روزانه چی بپوشم نمود بارز آن است. وقتی احساس می کنید چیزی ندارید بپوشید و یا نمی توانید لباس ها را با هم هماهنگ کنید و استایل خوبی بسازید یعنی شما قانون 80/20 را در کمد لباس های خود رعایت نکرده اید. قانون 80/20 و داشتن یک کمد لباس کامل دو جز جدا ناشدنی هستند که در ادامه به توضیح این قانون می پردازیم.

قانون 80/20 و داشتن یک کمد لباس کامل

قانون 80/20 در کمد لباس
لباس های هر خانمی به دو دسته تقسیم می شود: لباس های اساسی که قسمت اصلی استایل را تشکیل می دهند مثل مانتوی مشکی، شلوار جین، کفش اسپرت، شال و یا هر جز دیگری که استایل خود را بر اساس آن می سازید. این لباس ها باید 80 درصد از کمد لباس شما را شامل شوند و آن ها را در همه رنگ های مورد نیاز خود داشته باشید.
دسته دوم لباس های جانبی است اساس استایل نیستند اما نقش مهمی در زیبا تر کردن و تکمیل استایل دارند، بیشتر اکسسوری ها در این دسته قرار می گیرند مانند عینک آفتابی، کیف، ساعت، دستبند و … که نقش مکمل را در استایل شما بازی می کنند.
متاسفانه در کمد لباس بیشتر خانم ها اوضاع برعکس است یعنی شما با تعداد بی شماری وسایل جانبی و تزئینی و تعداد محدودی لباس های اساسی مواجه هستید و در نتیجه چیزی برای پوشیدن پیدا نمی کنید. توجه کنید که این درصد بر اساس تعداد لباس ها محاسبه می شود و تا حدود 70 به 30 نیز قابل تغییر است.

قانون 80/20 در خرید
قانون 80 20 در خرید کردن لباس تنظیم بودجه مربوط به لباس نیز کاربرد دارد به این شکل که شما در خرید های آغاز هر فصل 80 درصد از بودجه ای را که برای خرید لباس در نظر گرفته اید صرف تامین لباس هایی می کنید که واقعا به آن ها نیاز دارید و 20 درصد باقیمانده را صرف خرید در حراجی ها و خریدن لباس هایی می کنید که برایشان برنامه ای نداشته اید و صرفا از آن خوشتان آمده است. با این نوع تنظیم بودجه دیگر از خود نخواهید پرسید که چی بپوشم؟

مطالب مرتبط:

1- اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل های آن

2- 5 راز خرید موفق لباس

3- اصول خرید شلوار جین مناسب

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است