5 قانون مد که می توان شکست

شکستن قوانین همیشه کاری زشت و خلاف شمرده می شود اما درباره قوانین مد وضع متفاوت است. شکستن برخی قوانین مد می تواند فضاهای تازه ای را برای استایل ها و تیپ های زیباتر و خلاقانه تر باز کند. اما این کار باید با مهارت و به درستی انجام شود در غیر این صورت شما جز یک قانون شکن بد سلیقه نخواهید بود. در این مطلب 5 قانون مد که می توانید بکشنید را خواهید شناخت. به زودی قوانین دیگری که اکنون غیر قابل شکستن می آیند شکسته خواهند شد و مد های جدیدی معرفی خواهند شد.

ad banner

1- پوشیدن رنگ های تند با هم

پوشیدن رنگ های شاد و تند در کنار هم ممکن است بیش از حد جلب توجه کننده باشد اما این قانون قابل شکستن است. شما می توانید رنگ های روشن و تند را با طرح های ساده و تک رنگ بپوشید و از رنگ هایی که با پوست شما هماهنگی دارد استفاده کنید. یک توصیه جالب در این مود استفاده از رنگ های مکمل است. مثلا اگر پوست گرم و روشنی دارید از رنگ نارنجی در کنار آبی روشن استفاده کنید.

2- ست کردن کیف و کفش و کمربند

یکی از قوانین قدیمی مد ست کردن کیف و کفش است که به خصوص در کشور ما خیلی جدی گرفته می شود. اما دیگر ضرورتی ندارد که این قانون را رعایت کنید. شما می توانید هر یک از این موارد را با لباس دیگری ست کنید مثلا کیف را با شلوار، کمربند را شال و کفش خود را با مانتوی خود ست کنید.

5 قانون مد که می توانید بکشنید

3- پوشیدن جین روی جین

قبلا پوشیدن لباس های جین روی هم از اشتباهات مد محسوب می شد اما امروز این طور نیست. شما می توانید روی لباس جین خود جین دیگری بپوشید اما بهتر است تن رنگی آن ها با هم متفاوت باشد مثلا جین تیره روی روشن بپوشید.

4- پوشیدن آبی نفتی و مشکی

بالاخره بعد از مدت ها پوشیدن این دو رنگ با هم مجاز شمرده شد و مشخص شد که این دو رنگ ترکیب زیبایی به وجود می آورند! برای این که جلوه رنگ ها بهتر شود از تضاد در بافت و کمی تفاوت در تیرگی و روشنی رنگ ها استفاده کنید.

5 قانون مد که می توانید بکشنید

5- استفاده از جواهرات طلایی و نقره ای در کنار هم

همان طور که ترکیب کردن طرح های لباس با هم دیگر خلاف قانون نیست می توان جواهرات مختلف را با هم ترکیب کرد و با این کار  هر دو اکسسوری جلوه زیباتری خواهند داشت.

مطالب مرتبط:

1- زنان و مردان قد کوتاه چگونه لباس بپوشند؟

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3- 5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :