محمد رضا اهوارکی در
0

کدام رنگ لباس برای مصاحبه شغلی مناسب نیست؟

کدام رنگ لباس برای مصاحبه شغلی مناسب نیست؟

مصاحبه کاری آن هم در کشور ما از جمله مواردی است که باید خیلی محتاطانه با آن برخورد کرد و همه موارد در آن لحاظ می شود. از نحوه ی لباس پوشیدن شما گرفته تا اینکه ریشتان را با تیغ می تراشید یا ماشین ریش تراش و چندبار در هفته این کار را می کنید! لباس مناسب برای مصاحبه کاری چه ویژگی هایی دارد؟ کدام رنگ لباس برای مصاحبه شغلی مناسب نیست؟

رنگ لباس برای مصاحبه شغلی

1- قرمز – رنگ لباس برای مصاحبه شغلی نیست

رنگ های روشنی مثل قرمز نشان از احساسات تحریک پذیر بالا دارند که این شاید خوب باشد ولی برای یک کارفرما اصلا مورد مناسبی نیست. بهترین کاری که می توانید بکنید دور ماندن از رنگ هایی است که همه جا توی چشم است. کارفرمایان در مورد رنگ قرمز به صورت ۰ و ۱ عمل می کنند یعنی یا قبول می شوید یا رد. پس اگر قدرت ریسکتان بالاست قرمز بپوشید.

رنگ لباس برای مصاحبه شغلی

2- نارنجی – رنگ لباس برای مصاحبه شغلی نیست

هرچقدر هم که این رنگ را دوست دارید از آن دوری کنید . طبق تحقیقات انجام شده افراد نسبت به یک سری رنگ ها  و صداها و علائم به صورت ناخوداگاه واکنش نشان می دهند. نارنجی از این رنگ هاست. نارنجی نشان دهنده ی کمبود اعتماد به نفس است که تنها چیزی است که در این روز می خواهید به کارفرما ثابت کنید. پس تا می توانید از این رنگ دور بمانید. ۲۵٪ کارفرمایان و مصاحبه گران اعلام کرده اند که نارنجی بدترین رنگی بوده که دیده اند و کاملا غیر حرفه ای شمرده می شود.

رنگ لباس برای مصاحبه شغلی

۳- قهوه ای – رنگ لباس برای مصاحبه شغلی نیست

قهوه ای شاید نماد امنیت و آرام بودن باشد ولی اکثر کارفرمایان به آن توجهی نمی کنند چراکه نشان از خیلی آرام بودن دارد. از این رنگ کارفرمای شما این برداشت را می کند که شما زیاد اهل تغییر نیستید و می خواهید همه چیز را همان طور که دوست دارید به روال قبل انجام دهید. پس این رنگ مات و تنبل را برای مصاحبه ی کاری کنار بگذارید و به جای آن طوسی به تن کنید که جذبه و کشش بیشتری دارد.

مطالب مرتبط:

1- برای مصاحبه ی دکتری چی بپوشم؟

2- این رنگ را هیچ وقت در مصاحبه ی شغلی نپوشید

3- آقایان برای مصاحبه ی شغلی چی بپوشند؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :