پردیس بختیاری در
0

درس‌های مد «جورجو آرمانی»، طراح موفق ایتالیا

درس‌های مد «جورجو آرمانی»، طراح موفق ایتالیا

جورجو آرمانی طراح لباس سرشناس ایتالیایی است که بیشتر به خاطر طراحی پوشاک مردانه شناخته شده است. او شرکت خود، آرمانی را در سال ۱۹۷۴ بنیان گذاشت و در آستانه قرن بیست و یکم به ‌عنوان موفق‌ترین طراح از ایتالیا فراتر رفت. در سال ۲۰۰۰ مجله فوربز، جورجو آرمانی را به عنوان موفق‌ترین طراح دنیا معرفی کرد. او در واقع انقلابی را در صنعت مد و فشن به راه انداخت و ثابت کرد که لوکس بودن به معنی عجیب و غریب یا نامتعارف بودن نیست. او کاری کرد که نگاه همگان نسبت به دنیای مد و فشن تغییر کند. آرمانی توصیه هایی را برای افرادی که می خواهند استایلی جذاب داشته باشند، داده است که در ادامه برایتان آورده ایم.

جورجو آرمانی به دلیل موفقیت اش در هالیوود به شهرت رسید. او در سال ۱۹۸۰، در فیلم «ژیگولوی آمریکایی»(American Gigolo) لباس طراحی شده توسط جورجو آرمانی را پوشید. از همان زمان بود که رفته رفته نگاه ها به سمت برند آرمانی جلب شد به قدری که مردان دوست داشتند مانند بازیگر این فیلم لباس بپوشند. اگر به استایل مردان آن زمان نگاهی بیاندازید، خواهید دید که بسیاری از آنها ژاکت، شلوار، پیراهن و کراوات آرمانی به تن داشتند. در واقع جوجو به گونه ای لباس پوشید که نه تنها توجهات را به سمت خود جلب کرد، بلکه در یادها تا سالیان سال باقی ماند و تاثیرات خود را گذاشت.

کیفیت مهم است نه کمیت

آنچه جورجو در انتخاب لباس هایش بدان توجه می کند، کیفیت لباس است. او از پارچه های نرم، ساده و باکیفیت برای لباس هایش استفاده می کرد. او در این باره می گوید: «سادگی کلید زیبایی ست.» تمام لباس هایی که توسط او طراحی شده، ساده اما کیفیت بالایی دارند. بنابراین آنچه یک لباس را ماندگار می کند، کیفیت آن است نه کمیت و مجلل بودنش.

کفش های ارزان نپوشید

از قدیم گفته اند اگر می خواهید استایل فردی را بررسی کنید، به کفش هایش نگاه کنید. آیا او کفش های باکیفیتی به پا کرده است؟ از آنجا که کفش ها پایه استایل شما هستند، حتی اگر ساعت ها برای استایل تان زمان بگذارید اما در نهایت کفشی بی کیفیت به پا کنید، تمام زحمات تان را به هدر داده اید.

برای جذاب بودن باید اعتماد به نفس داشته باشید

جورجو آرمانی همیشه آرزو داشت که قدی بلندتر و بینی زیباتری داشته باشد اما خب با چیزی که خدا به او داده، باید کنار می آمد. او در این باره می گوید: «من ظاهرم را نمی توانم عوض کنم، پس نباید وقتم را تلف کنم و حسرت آنچه ندارم را بخورم. به جای آن سعی می کنم که با اعتماد به نفس کامل چیزی که دارم را زیباتر جلوه دهم.»

سادگی همیشه مد است

آرمانی اساس کارش را بر سادگی گذاشت. او می گوید: «استایل مینیمالیست همیشه روی مد است. اگر تیپی ساده بزنید، حتی اگر چند سال دیگر به عکس هایتان نگاه کنید، باز هم جذابیت قبل را خواهید داشت. برای من استایل شخصی خودم همیشه مهمتر از ترندهای زودگذر بود.»

راحتی را فراموش نکنید

جورجو آرمانی قوانین دنیای مد و فشن را با استاندارندهای جدیدی تغییر داد. او اکسسوری های اضافی را از استایل ها حذف کرد و عناصر اسپورت را به استایل های روزمره مانند استایل خیابانی یا استایل محل کار، افزود.  او شلوارها و ژاکت های گشادتر را رواج داشت زیرا اعتقاد داشت که مردم باید علاوه بر زیبایی به راحتی تیپ شان نیز اهمیت دهند.

هنگام انتخاب لباس خیلی سخت نگیرید

اگر به عکس های خوش استایل ترین افراد نگاه کنید، خواهید دید که آنها در انتخاب و ست کردن لباس هایشان خیلی سختی نمی گیرند. خود جورجو زمانی که کارش را آغاز کرد، به دنبال تزیینات و مدل های عجیب و غریب برای دیده شدن نبود. او لباسی ساده را انتخاب می کرد اما به کیفیت، دوخت و فیت بودن آن روی تنش اهمیت می داد و همین باعث شد که استایلش به دل بنشیند و الهام بخش دیگران شود.

مشکی و سرمه ای از بهترین رنگ ها هستند

اگر از جورجو در مورد بهترین رنگ لباس بپرسید، او مشکی و سرمه ای را به شما پیشنهاد می دهد. او می گوید: «این دو رنگ بهتر از رنگ های دیگر لباس هستند، از این رو که به تنهایی بسیار شیک و مجلل می باشند و علاوه بر آن، با دیگر رنگ ها به سادگی ست می شود.»

معجزه عطر را فراموش نکنید

به گفته آرمای: «عطرها تنها اسانس های معطر نیستند، بلکه آنها به استایل تان معنا می بخشند. عطر برای من یک راز است که بدون آن استایلم تکمیل نمی شود.»

پارچه هایی به رنگ خنثی انتخاب کنید

جورجو اعتقاد دارد که رنگ های خنثی بهترین انتخاب برای لباس هستند. او دور رنگ های روشن و جیغ را خط می کشد و به جای آن از رنگ هایی که کاربردهای بیشتری دارند مانند مشکی، سفید، خاکستری، کرم و… برای طرح هایش استفاده می کند.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :