انواع استایل‌های لباس در دنیای مد و فشن

استایل لباس پوشیدن هر فرد با فرد دیگر تغییر می کند. در واقع استایل مد امری ست شخصی که فرد آن را طبق سلیقه خود انتخاب می کند. استایل های زیادی در دنیای مد و فشن وجود دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند، از استایل بوهو گرفته تا رسمی و راکر… اگر می خواهید با آنها آشنا شوید و در استایل تان به کار گیرید، در ادامه مطلب همراهمان باشید.

استایل وینتیج

استایل وینتیج یکی از استایل هایی است که از گذشته الهام گرفته است. اگر شما طرفدار نوستالژی هستید، بدون شک از این استایل استقبال می کنید. این استایل پس از جنگ جهانی دوم، در دهه های ۲۰ تا ۷۰ میلادی، رواج یافت. همه چیز در این استایل در رنگ‌های روشن و پاستلی خلاصه می‌ شود. طرح پارچه ‌های لباس‌های این سبک، بیشتر خال خالی و گل گلی است و دامن، آیتم مهمی در آن به شمار می ‌رود. نکته ای که باید بدان توجه کنید این است که هرگز نباید کل استایل تان را قدیمی انتخاب کنید، بلکه باید چند آیتم قدیمی را انتخاب و آن را با استایل مدرن خودتان ترکیب کنید.

استایل بوهو

سبک بوهو در یک کلمه به معنای غیرسنتی است، استایلی که می توان آن را استایل هنری نیز نامید. استایل بوهو برگرفته از مردم کوچ نشین بوهم یا بوهمیاست که در قسمت غربی جمهوری چک سکونت دارند. افرادی که به لباس های طرحدار، بولد و عجیب علاقه دارند، این استایل را می پسندند. این سبک از مدل هیپی یا جیپسی که سبک آزاد و بی تکلف در لباس پوشیدن می باشد، الهام گرفته است. از ویژگی های این سبک می توان به لباس های گشاد و نازک، طرح های گلدار و رنگ های شاد و گرم مانند قهوه ای، جیگری، خردلی و… اشاره کرد.

استایل مد روز

این استایل همانطور که از نامش پیداست، الهام گرفته از مد روز است و برای افرادی که دوست دارند همیشه ظاهری جذاب و چشمگیر داشته باشند، مناسب می باشد. رنگ های خنثی مانند سفید و مشکی از رنگ های غالب این سبک لباس پوشیدن است. اگر دوست دارید که استایل متناسب با مد روز داشته باشید، باید همیشه اخبار مد را دنبال و همیشه کمد لباس تان را با جدیدترین آیتم ها تعویض کنید. تردید و هراس در تغییر دادن استایل شخصی در این سبک راهی ندارد. به بیان دیگر تنوع است که بر جذابیت تان می افزاید.

استایل هنری

همانطور که از نامش پیداست، استایل هنری سبکی خلاقانه و مستقل است. در واقع در این سبک، خود شخص تصمیم می گیرد که چه لباس هایی به تن کند و کاری با قوانین سنتی یا حتی به روز دنیای مد ندارد. بنابراین سبک هنری بر تن هر فردی متفاوت است چرا که هر کس بر اساس ایده، ذوق و سلیقه هنری خود، سبکی جالب و غیر متعارف خلق می ‌کند.

استایل کژوال

استایل کژوال مخصوص کسانی است که به دنبال راحتی و در عین حال زیبایی در استایل شان می گردند. این استایل که یکی از محبوب ترین و رایج ترین استایل هاست، به هدف خلاصی از شر لباس های ناراحت و سخت شکل گرفته است. شما می توانید این استایل را به طور روزمره استفاده کنید اما باید به هارمونی رنگ های آن توجه داشته باشید. رنگ هایی را انتخاب کنید که با هم همخوانی دارند، در غیر این صورت استایل تان شلخته به نظر خواهد رسید.

 

 

استایل رسمی

افرادی که استایل رسمی را ترجیح می دهند، کیفیت برایشان بیشتر از کمیت اهمیت دارد. در واقع هیچ چیز آنها را به اندازه ارزش یک کالا خوشحال نمی کند. این استایل معمولا برای میهمانی های رسمی و محیط های کاری و جلسات مناسب است و بیشتر در میان افراد طبقه بالای جامعه رواج دارد.

استایل تام بوی

این استایل برای خانم هایی طراحی شده که دوست ندارند استایلی ظریف و زنانه داشته باشند. آنها سبک لباس پوشیدن پسرانه را که بر پایه راحتی و سادگی ست، ترجیح می دهند. در این استایل دیگر خبری از لباس و اکسسوری های زنانه مانند تور، زنجیر، کفش پاشنه بلند، طرح های گلدار و… نیست، بلکه بیشتر شلوار جین یا کتان، پیراهن های دکمه دار و کفش های اسپورت و راحت دیده می شود.

استایل راکر

معمولا افرادی که به موسیقی راک علاقه دارند، استایل راکر را می پسندند. تی شرت های قدیمی، شلوار جین پاره و کت های چرمی سه آیتم جدانشدنی از این سبک لباس می باشند. البته این استایل بسته به این که طرفدار چه نوع سبکی از موسیقی راک هستید، متفاوت است. رنگ مشکی نیز از رایج ترین رنگ های استایل راکر می باشد.

پردیس بختیاری
نویسنده: پردیس بختیاری


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :