برندهای مشهور

پل اسمیت طراح لباس مردانه

پل اسمیت طراح لباس مردانه
نوشته شده توسط مهشید

پل اسمیت تاجر و طراح بریتانیایی است که شهرتش به خاطر طراحی لباس های مردانه با سبک خاص و الهام از فرم هاس سنتی بریتانیایی بوده است که در طراحی هایش فرم های کلاسیک حاوی پیچیدگی به وجود می آورد. ملکه الیزابت در سال ۲۰۰۰ به خاطر خدمت به مد انگلستان او را به مقام شوالیه رساند. در این مطلب به زندگی پل اسمیت طراح لباس مردانه و آثار و افتخارات او می پردازیم.

پل اسمیت طراح لباس مردانه

پل اسمیت در سال ۱۹۴۶ در ناتیگهام انگلستان به دنیا آمد. او در ۱۵ سالگی مدرسه را رها کرد تا راننده ماشین مسابقه شود اما در ۱۷ سالگی بر اثر یک تصادف دچار جراحات شدیدی شد و مدتی که در بیمارستان بود با دوستانی از مدرسه هنر آشنا شد که او را به دنیای مد معرفی کردند. او پس از مرخصی از بیمارستان در دوره های خیاطی شرکت کرد و به سرعت به طراح لباس مردانه تبدیل شد.

پل اسمیت طراح لباس مردانه

پس از مدتی در سال ۱۹۷۰ او با کمک همسرش پولین دنی یر و پس انداز پول توانست در لندن مغازه خود را تاسیس کند. شش سال بعد او اولین مجموعه لباس های آماده خود را به نمایش گذاشت و این اتفاق باعث شد تا او بتواند کار خود را توسعه دهد و شعبه های دیگری را در شهرهای دیگر انگلستان تاسیس کند.

طراحی های اسمیت نقش مهمی در تغییر فرم کت و شلوار در دهه ۱۹۸۰ داشت. او کت ها را نرم تر و راحت تر از مدل های قبلی طراحی و تولید می کرد تا مردان در آن ها راحت تر به کارهای روزمره خود مشغول شوند. همچنین او مبدع لباس های زیر مردانه موسوم به بوکسر است. لباس های راه راه رنگی مردانه که طرح پل اسمیت است همچنان محبوب و پر فروش است.

پل اسمیت طراح لباس مردانه

 پل اسمیت در سال ۱۹۸۴ در توکیو که شهر محبوبش بود شعبه برند خود را تاسیس کرد. او در سال ۲۰۱۰ برند لباس های بچگانه خود را راه اندازی کرد و امروزه برند پل اسمیت در ۳۰۰ شهر جهان شعبه دارد و سود خالص سالانه آن بالغ بر دویست میلیون پوند است.

مطالب مرتبط:

۱- نگاهي به برند ايو سن لورن

۲- نگاهي به برند بولگاري

۳- نگاهي به برند لانوين

درباره نویسنده

مهشید

کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد

دیدگاهتان را بنویسید

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.