نگاهی به لباس‌ها در سریال پرطرفدار یاغی؛ یاغی‌ها چه می‌پوشند؟!

از وقتی چراغ تلویزیون‌ها و برنامه‌های خوبش خاموش شده و مردم به ماهواره‌ها و شبکه‌های خارجی رو آورده اند، بسیاری از کارگردانان موفق و جوان به سمت شبکه نمایشی خانگی رفته اند. آن‌ها توانسته‌اند طرفداران زیادی پیدا کنند و سود خوبی هم بدست بیاورند و تشویق شوند برای ساخت کارها بعدی. از حق هم نگذریم توانسته‌اند توجه این مردمِ بی‌سرگرمی را به خود جلب کنند و خاطره روزهایی را بسازند که دور هم جمع می‌شدند و چشم به فیلم و سریال‌هایی از جنس زندگی خودشان می‌دوختند.

لباس ها در سریال یاغی

یاغی‌هایی که می‌درخشند

این روزها هم مجموعه یاغی به کارگردانی محمد کارت حسابی درخشیده. بد نیست بدانید که این سریال را از روی کتابی به نام «سالتو» نوشته مهدی افروز منش ساخته اند. ما هم می‌خواهیم به لطف درخشش این یاغی‌ها نگاهی بیاندازیم به استایل سه شخصیت این داستان؛ پارسا پیروزفر (بهمن خان)، طناز طباطبایی (طلا) و علی شادمان (جاوید) و البته خیلی کوتاه هم درباره الیکا ناصری (ابرا) و آبان عسگری (عاطفه).

لباس ها در سریال یاغی

پارسا پیروزفر؛ بهمن خان مردی جدی در لباس رسمی

پارسا پیروزفر تا آخرین قسمتی که از این مجموعه پخش شده یک مدل استایل داشته است. استایلی رسمی با کت و شلوار و یا پیراهن مردانه که نمی‌شود ایرادی به آن گرفت. او شخصیتی شکل گرفته دارد و متغیر نیست و این موضوع در لباس‌هایش هم جلوه پیدا می‌کند.

لباس ها در سریال یاغی

پوشیدن کت و شلوار پارچه‌ای در زندگی عادی و روی روال، شخصیتی رسمی و جدی از افراد می‌سازد اما وقتی کت را با شلواری از جنس دیگری ست می‌کنید؛ کاملا این معنا تغییر می‌کند. در مورد بهمن خان هم همین موضوع در «یاغی» وجود دارد.

لباس ها در سریال یاغی

او مردی خوش استایل است که از یک سو جدی و حتی خشک و پر رمز و راز است و از سوی دیگر، مرد جوانی خوشتیپی است که می‌تواند بیننده‌های زیادی را پای این سریال بنشاند؛ خصوصا بعد از سه دهه آرام که داشت کم کم با نگاه سبز و نافذش فراموش می‌شد.

در صحنه‌ای که بهمن خان و همراهانش رفته‌اند تا کشتی گیر انتخاب کنند، او کت رسمی مشکی پیراهن مردانه پوشیده و گویا که به جلسه‌ای شیک می‌رود در جیب روی کتش هم دستمال کوچکی گذاشته شده است.

لباس ها در سریال یاغی

پیراهن آستین کوتاه مردانه، تی شرت‌های رسمی شبیه به برند لاکوست هم از دیگر لباس‌هایی است که طراحان لباس برای شخصیت بهمن خان در نظر گرفته اند.

لباس ها در سریال یاغی

طناز طباطبایی؛ طلای خشن و مدیر با اکسسوری های مدرن

این بار که آگهی تصویری می‌بینید؛ به آن بیشتر دقت کنید. خانم‌های این تبلیغات بیشتر کت و شلوار و کفش پاشنه بلند پوشیده اند. کت‌های جلو باز که در زیر آن اکثرا بلوز و شومیز رسمی پوشیده اند.

لباس ها در سریال یاغی

طناز طباطبایی هم در تمام قسمت‌های این مجموعه تا به اینجای مجموعه چنین پوششی داشته است. جالب هم هست که لباس او ست و مونوکروم نیستند.

لباس ها در سریال یاغی

کت نیم تنه سفید با پیراهن مشکی و کار شده با طرح زنجیر، کت مخملی سرخابی با شومیز طوسی که در پلان دیگری همین شومیز را با کت نوک مدادی پوشیده است.

لباس ها در سریال یاغی

یکی از بهترین استایل‌های طلا (طناز طباطبایی) در این سبک، کت کاراملی است که با شومیز سفید و شال نوک مدادی پوشیده است. کلا لباس سفید می‌تواند به درخشش رنگ‌های دیگر کمک کند.

لباس ها در سریال یاغی

اکسسوری‌های زیادی هم طلا همیشه به انگشتانش دارد که می‌تواند نشانگر بالادست بودن او باشد اما مدل و طرح آن‌ها کاملا مدرن است.

علی شادمان، جاویدِ در حال تغییر

اگر دوست دارید درباره استایل کلی علی شادمان در زندگی روتین و خارج از قاب دوربین بدانید می‌توانید با جستجوی نام او در سایت بیشتر بدانید.
اما او در سریال یاغی – بازهم باید بگوییم تا اینجای کار -استایل محدود و کم تنوعی داشته که درست هم بوده.

لباس ها در سریال یاغی

جاوید از قشر ضعیف جامعه است و در عین حال که در جشن و شادمانی تی شرتی قرمز به تن می‌کند، در دیدار با دختری که او را دوست دارد و یا با طلا، مانند پسرهای جوان سعی می‌کند با پیراهن آبی و اسپورت خودش را مرتب‌ و شیک‌ نشان می دهد.

لباس ها در سریال یاغی

او کمی که رشد می کند به دست همسر مربی اش سر و شکل عوض می کند. کت و شلوار می پوشد. کت و شلوار سرمه ای و بلوز آبی کمرنگ که با خجالتی بودن او یک جا جمع می شود و شخصیت تازه ای به جاوید می دهد که رسمی است و دارد بالا شهری هم می شود.

لباس ها در سریال یاغی

الیکا ناصری؛ عاشقی ساده با تیپی دبیرستانی

الیکا (ابرا) در یاغی استایلی ساده و دبیرستانی دارد. او را در بخش‌های اول داستان با مانتو و مقنعه مدرسه می‌بینیم و زمانی که فرار می‌کند با پیراهن نخی قرمز گلدار و در آلمان هم با لباسی تینیجری.

لباس ها در سریال یاغی

طراح لباس با این مدل پوشش که برای الیکا ساخته خواسته سادگی او را نمایش دهد و اینکه چقدر نسبت به دنیای بیرون معصوم است.

لباس ها در سریال یاغی

آبان عسگری، خواهری مادر و شخصیتی هنری

آبان (عاطفه) یکی از بهترین بازیگران این مجموعه است که در نقش خواهر جاوید بازی می‌کند. او استایلی یک دست دارد. چه زمانی که وضعیت مادی بدی دارند و چه زمانی که جاوید موفقیت‌هایی بدست می‌آورد و زندگی‌شان از این رو به آن رو می‌شود.

لباس ها در سریال یاغی

عاطفه دختری هنری اما  استایل چالش برانگیز نیست. او ساز می‌زند، لباس رنگی می‌پوشد و به دنبال برادرش شهر را می‌گردد و با تغییر موقعیت در سبک پوششی که انتخاب کرده تغییری نمی دهد.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :