تحریریه چی بپوشم در
481

ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار؛ خانم‌های کارمند باید این ترفندها را بلد باشند

ترفندهای یک آرایش مناسب و سریع برای محل کار؛ خانم‌های کارمند باید این ترفندها را بلد باشند

یکی از کارهایی که به خانم‌ها لذت می‌دهد، آرایش کردن است. آرایش کردن برای هر مکانی یک شیوه خاصی دارد. در این مطلب به آرایش مخصوص سرکار می‌پردازیم. هر کاری باید طبق اصول و قواعد خاص خودش انجام شود. برای مثال شما باید آرایش مخصوص سرکار رفتن را بلد باشید تا متناسب با آن آماده شوید.

آرایش محل کار

جدا از اینکه ظاهر مناسب و آرایش اداری باتوجه‌به محیط کار متفاوت است و کارمندان موظف به رعایت این قوانین هستند؛ اما به‌طورکلی برای آراستگی ظاهری قواعدی وجود دارد که اگر شما آن را رعایت کنید، یک فرد حرفه‌ای به نظر می‌رسید. همراه ما باشید. در ادامه آموزش این آرایش را برایتان آورده‌ایم:

تمیزکردن پوست صورت

یک قانون طلایی در آرایش‌کردن وجود دارد که زیبایی شما را دوچندان می‌کند. این قانون می‌گوید قبل از انجام هر میکاپ و آرایشی، از آرایش ساده تا یک آرایش سنگین باید در ابتدا پوست خودتان را به‌وسیله انواع پاک‌کننده‌ها مانند تونر، میسلارواتر از آلودگی‌ها پاک کنید.

البته برای تهیه تونر و میسلارواتر حتماً به نوع پوست خود توجه لازم را داشته باشید. زیرا در صورت عدم توجه به نوع پوست این محصولات می‌توانند شما را دچار آسیب پوستی کنند.

1

انجام روتین روزانه مناسب پوستتان قبل از آرایش مخصوص سرکار

بعد از شست‌وشوی پوست صورتتان ابتدا آن را با حوله‌ای نرم خشک کرده و بعد محصولات مراقبتی که جزو روتین روزانه شما قرار دارند را استفاده کنید. این کار علاوه بر اینکه‌ به آماده‌سازی پوست برای یک میکاپ ماندگار و زیبا کمک می‌کند، پوست صورتتان را نیز سلامت‌تر و درخشان‌تر می‌کند.

محصولاتی که بهتر است برای روتین پوستی خود، در ابتدای صبح تهیه کنید عبارت‌اند از:

  • کرم مرطوب‌کننده یا آب‌رسان
  • کرم دور چشم
  • کرم روز
  • سرم پوست
  • بالم و مرطوب‌کننده لب

1

استفاده از ضدآفتاب

آخرین و مهم‌ترین اقدام مراقبتی که باید انجام دهید آن است که قبل از یک آرایش ساده برای سرکار، از یک ضدآفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. زیرا لوازم‌آرایش نمی‌توانند از پوست شما در برابر اشعه‌های مضر آفتاب محافظت کنند و اگر از ضدآفتاب استفاده نکنید، قطعاً پوستتان دچار مشکل می‌شود.

1

انتخاب یک کرم روشن‌کننده مناسب در آرایش مخصوص سرکار

ازآنجایی‌که آرایش مخصوص سرکار بهتر است ساده و طبیعی باشد، سعی کنید از یک کرم روشن‌کننده با رنگی نزدیک به تناژ پوستی خود استفاده کنید.

توصیه می‌شود اگر پوستی چرب دارید برای کنترل چربی در طول روز، پنکک استفاده کرده و اگر پوست صورت شما خشک است، برای جلوگیری از خشکی بیش از اندازه، هنگام آرایش مخصوص سرکار کرم‌پودر بزنید.

همچنین برای پوشاندن هاله تیره اطراف چشمتان بهتر است از یک کانسیلر که کمی روشن‌تر از روشن‌کننده انتخابی شما باشد استفاده کنید.

1

فرم‌ دادن به ابروها

استفاده از مداد یا ماژیک ابرو گاهی باعث تیره یا بدرنگ شدن ابروهایتان می‌شود، ازاین‌رو برای آرایش مخصوص سرکار بهتر است ابروهای خود را با سایه ابرو آرایش‌کرده تا جلوه‌ای بسیار طبیعی و زیبا داشته باشد.

1

آرایش مناسب محل کار برای لب‌ ها

استفاده از رژ لب‌های تیره و زننده در محل کار اصلاً توصیه نمی‌شود؛ اما شما می‌توانید از رژ لب، برق لب، مداد لب یا تینت لب‌هایی با رنگ خنثی در آرایش روزانه‌ای که برای محل کار انجام می‌دهید، استفاده کنید.

1

 

منبع: ساعدنیوز

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :