مهفام میرزایی در
0

سر کار چه بپوشیم و چه نپوشیم؟

سر کار چه بپوشیم و چه نپوشیم؟

لباس مناسب محل کار چیست؟ اگر محل کار شما یونیفورم خاصی ندارد چطور برای محل کارتان لباس انتخاب می کنید؟ آیا می دانید چه چیز هایی را می توان سر کار پوشید و پوشیدن چه چیز هایی نامناسب است و بی کلاسی است و تصویر غلطی از شخصیت فردی و حرفه ای شما در ذهن متبادر می کند؟ پس این مطلب را تا انتها بخوانید تا بدانید باید سر کار چه بپوشیم و چه نپوشیم؟

اولین نکته این است که متناسب با شخصیتتان و جوری که می خواهید شما را بشناسند لباس بپوشید. اگر علاقمند به تیپ های اسپرت و راحت هستید مشکلی ندارد فقط استایل خود را با محیط اداره هماهنگ کنید. اگر استایل زنانه می پسندید هم باید تغییراتی در آن بدهید تا بیش از حد جلب توجه نکنید.

کفش پاشنه بلند
بستگی به ارتفاع پاشنه دارد سعی کنید ارتفاع پاشنه از 7 تا 9 سانتی متر فراتر نرود. اگر قد کوتاهی دارید به جای کفش پاشنه بلند از کفش های لژدار با ارتفاع مناسب استفاده کنید چون راه رفتن با کفش مهمانی 12 سانتی در هیچ اداره ای جلوه مناسبی ندارد. به صدا دادن پاشنه کفش هم توجه کنید قطعا صدای تق تق راه رفتن شما در سالن های یک اداره آزار دهنده و نامناسب خواهد بود.

کفش های جلو باز
اگر در شرکت های خصوصی کار می کنید شاید قابل اغماض باشد اما در ادارات دولتی قطعا نامناسب است اما اگر مجبور شدید کفش جلو باز بپوشید از انواع پوشیده تر و به همراه جوراب ضخیم تر و همرنگ کفش استفاده کنید.

سر کار چه بپوشیم و چه نپوشیم؟

کفش اسپرت
کفش های اسپرت راحت و محبوب هستند اما پوشیدن یک کفش سفید یا صورتی برای اداره و محل کار تصویر بچه گانه ای از شما ارایه می دهد پس اگر به دنبال راحتی هستید یک کفش اسپرت به رنگ مشکی یا سرمه ای بدون جزئیات اضافی برای اداره تهیه کنید.

شلوار جین
در شرکت های خصوصی مشکلی با شلوار جین نخواهید داشت اما در ادارات دولتی ترجیح بر این است که از شلوار جین استفاده نکنید اگر هم خیلی به شلوار جین علاقه دارید از رنگ های مشکی و تیره و مدل راسته و ساده سنگشور نشده استفاده کنید.

شلوار های چسبان
ساپورت و شلوار های کشی و چسبان به هیچ عنوان و با هر مدل مانتویی که پوشیده شوند مناسب هیچ نوع محل کاری نیستند و هرگز آن ها را نپوشید.

مطالب مرتبط:

1- بانوان: سر کار چه کفشي بپوشم

2- چهار استايل قديمي که در حال بازگشت هستند

3- سرمايي ها در محل کار چي بپوشند

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :