بدون آرایش هم می‌توان زندگی کرد

۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۱

توسط مهفام میرزایی

بدون آرایش هم می‌توان زندگی کرد

بیشتر خانم‌ها صبح خود را با آرایش آغاز می‌کنند و معمولا زمان زیادی را صرف این کار می‌کنند. از هزینه سرسام آور لوازم آرایشی که بگذریم بیشتر این مواد باعث آسیب به پوست و تسریع فرآیند پیری می‌شوند. طبق آمار ایران جزو کشورهای پرمصرف در زمینه لوازم آرایشی است بنابراین باید یک بازنگری اساسی در فرهنگ آرایش در میان ایرانی‌ها صورت بگیرد و بدانیم که بدون آرایش هم می‌توان زندگی کرد اما چطور؟

کرم پودر، ریمل، سایه رژ لب و … وسایلی که به بخشی از زندگی بیشتر خانم‌ها تبدیل شده‌اند و هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنند تا چهره طبیعی خود را به چهره‌ای برای حضور در اجتماع تبدیل کنند. اما این کار تا چه اندازه ضرورت دارد؟ آرایش را می‌توان مانند اکسسوری‌ها در نظر گرفت که استفاده از آن ضروری نیست اما به مقدار کم و اندازه آن ضرورت دارد.

این مفهوم را با مقایسه مثالی از قرن‌های قبل می توان تشریح کرد. پیش از سال 1920 زنان در غرب در لباس‌های خود از وسیله‌ای به نام ک رس ت استفاده می‌کردند تا ایراد اندام خود را بپوشاند و آن را به تنها فرم قابل قبول یعنی ساعت شنی تبدیل کند. فشاری که این وسیله به اندام‌های داخلی و استخوان بندی آنان وارد می‌کرد در بیشتر مواقع غیرقابل تحمل بود. ک رس ت‌ ها وسیله ای بودند که زنان را به موجوداتی عروسک وار تبدیل می‌کردند که امکان فعالیت نداشت. چون هیچ شکل دیگری در اجتماع قابل قبول نبود.

در حال حاضر این مساله در مورد آرایش زنانه مطرح است، استانداردهای فعلی زیبایی مثل چشمان درشت، بینی باریک، لب‌های پر، گونه برجسته و پوست بی‌نقص که توسط رسانه‌ها تبلیغ می‌شود تنها با آرایش زیاد و گاهی عمل‌های جراحی قابل دسترسی است. رسانه‌ها با تعریف این استاندارد‌ها توسط افراد بی‌دلیل مشهور شده‌ای مثل کیم کارداشیان و القای سبک زندگی آن‌ها به سایر افراد درصدد هستند که فروش لوازم آرایشی را به خصوص در کشورهای در حال توسعه که زنان در آن‌ها از کمبود اعتماد به نفس رنج می‌برند افزایش دهند.

شما با یک جستجوی ساده در اینترنت با حجم عظیمی از کلیپ‌های آموزش آرایش و نقد لوازم آرایشی که همگی با اهداف تبلیغاتی صورت می‌گیرند مواجه می‌شوید که شما را برای مصرف بیشتر تشویق می‌کند و خود طبیعی شما را نقد می‌کنند. یک شکل شدن و شبیه شدن همه افراد به هم از مشکلاتی است که جامعه ما با آن مواجه شده است در حالی که هر کسی در نوع خود زیباست و بدون آرایش هم می‌توان زندگی کرد.

مطالب مرتبط:

1- چگونه چشم‌ها را آرایش کنیم؟

2- چگونه چشم درشت داشته باشیم؟

3- چشم‌های پف کرده را چگونه آرایش کنیم؟

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است