روش‌های تشخیص لوازم آرایش فیک از اصل

طبیعیست که افرادی برای سودجویی سعی کنند محصولات شرکت‌های معروف را کپی کنند و فیک این محصولات آرایشی را بفروشند. خرید لوازم آرایشی فیک نه تنها باعث عصبانیت ما می‌شود، بلکه استفاده از آن‌ها بسیار هم برای سلامت پوست و مو، خطرناک است. برای جلوگیری از این اتفاق سعی می‌کنیم به چند نکته برای تشخیص لوازم آرایش فیک از اصل اشاره کنیم.

 

خرید لوازم آرایش از مکان‌های معتبر

نکته اول بسیار بدیهی است اما خیلی‌ها آن را رعایت نمی‌کنند. خرید لوازم آرایش از مغازه‌ها و یا پیج‌های ناشناخته، احتمال فیک بودن محصولاتی که می‌خرید را چندین برابر می‌کند. سعی کنید همیشه از شعبه‌های معتبر، لوازم آرایش بخرید تا خیالتان راحت‌تر باشد.

 

بسته‌بندی لوازم آرایش

برخی از بسته‌بندی‌های لوازم آرایش فیک را اگر با اصل همان محصول مقایسه کنید، متوجه تفاوت‌های بسیاری می‌شوید. برای این کار حتما به وب‌سایت اصلی همان برند بروید و محصولی که در دست دارید را با عکس‌های آنلاین موجود در وب‌سایت، مقایسه کنید. کوچک‌ترین تفاوتی مثل متفاوت بودن فونت نوشته‌ها، پررنگ یا کمرنگ بودن رنگ بسته‌بندی، اندازه بسته‌بندی و حتی وزن بسته است. اگر محصولی که در دست دارید بسیار سبک است، مطمئن باشید که فیک است.

 

بار کد و شماره سریال

اگر محصول فیک باشد، دو عدد اول شماره سریال آن با کشور سازنده که در توضیحات روی بسته نوشته شده است، همخوانی ندارد. گاهی اوقات نیز اصلا شماره سریالی روی بسته وجود ندارد. همچنین قابل توجه است که محصولات اصل همیشه مواد تشکیل‌دهنده محصولاتشان را روی بسته مو به مو ذکر می‌کنند. این اطلاعات حتی به دو یا چند زبان روی بسته نوشته می‌شود. اگر روی بسته توضیحات خیلی کمی درباره محصول نوشته شده است، فیک است.

 

رنگ محصولات آرایشی

پالت‌های سایه چشم فیک، رژ گونه فیک، رژ لب فیک و پنکیک فیک، محصولاتی هستند که رنگ و تناژی مثل اصلشان ندارند. حتما قبل از خرید محصول، به وبسایت اصلی برند بروید و تک تک رنگ‌های پالت، رژ یا پنکیکتان را با عکس‌های آنلاین مقایسه کنید.

بو و بافت محصول

محصولات اصل، بافتی عجیب ندارند در آن‌ها تکه‌های گلوله‌ شده وجود ندارد. اگر محصولی که می‌خرید، مات است، نباید بافت درخشانی داشته باشد. رژ لب‌های فیک نیز معمولا به اندازه رژ لب‌های اصل جذابیت کمتری دارند و نقص‌هایی نیز دارند. یک ریمل اصل و برند نیز همیشه به مقدار متعادلی خوشبو است. اگر ریمل شما بوی بد و ناخوشایندی می‌دهد یا بیش از حد معطر است، اصل نیست. مایع ریمل اصل به براش نمی‌چسبد و ظاهر براش را عوض نمی‌کند.

 

اسفنج و براش محصولات

اگر هیچکدام از روش‌های قبلی جواب نداد، می‌توانید به سراغ براش یا اسفنج درون محصولات بروید. براش و اسفنجی که همراه با محصولات می‌آید معمولا اندازه و رنگ متفاوتی با محصول اصل دارد و در کل کیفیت قابل قبولی ندارد.

 

تست کردن محصول

همیشه از تسترهای موجود در مغازه‌ها، استفاده کنید. به یاد داشته باشید که سایه چشم‌ و رژ گونه‌های برند اصل نباید در طول روز پاک شده و یا ماسیده شوند. یک رژ لب اصل نیز باید نرم باشد و سطحس هموار روی پوست شما ایجاد کند. ریمل‌های اصل نیز هیچوقت روی مژه گلوله گلوله نمی‌شوند.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :