مهفام میرزایی در
0

راهنمای کامل مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

راهنمای کامل مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

آیا موهای شما ضخیم است و حجم زیادی دارد؟ آیا پرپشتی و خشکی مضاعف موهایتان برای شما درد سر شده است؟ راهنمای کامل مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت چگونه است؟ با ما همراه باشید.

single_content ad banner

راهنمای کامل مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

شستشو
مو های ضخیم، خشک هستند چون قطر آن ها زیاد است و تعداد غدد چربی در واحد سطح سر به نسبت کم است. پس به کمترین میزان شستشو با شامپو نیاز دارند یعنی یک یا دو بار در هفته. از شامپو هایی با آبرسانی بالا و خاصیت مرطوب کنندگی استفاده کنید که معمولا حاوی روغن جوجوبا یا اورگان یا روغن نارگیل هستند.

کوتاه کردن
مو های ضخیم و پرپشت خود را هر 12 تا 16 هفته یک بار کوتاه کنید از آرایشگر بخواهید که حجم موهایتان را کم کند. سعی کنید مو های خود را بلند نگه دارید چون مدل های کوتاه تر از شانه برای مو های پرپشت مناسب نیستند و دردسر زیادی را برای درست کردن آن ها متحمل خواهید شد.

رنگ گردن
مو های ضخیم معمولا تیره تر هستند و ریشه های مو ها بیشتر خود را نشان می دهد و زود به زود نیاز به رنگ کردن مجدد پیدا می کنند. پس هر 4 تا 6 هفته یکبار مو های خود را رنگ کنید. برای افزایش درخشندگی مو ها از تقویت کننده های هیدراته بعد از رنگ کردن استفاده کنید.

راهنمای کامل مراقبت از موهای ضخیم و پرپشت

استایل مو ها
موهای ضخیم و پرپشت دیرتر خشک می شوند و از طرفی سشوار کشیدن هم باعث افزایش حجم مو ها می شود. برای همین سعی کنید از روش های طبیعی برای خشک کردن مو ها استفاده کنید مثل پیچیدن در حوله و یا استفاده از مو صاف کن. برای داشتن حالت زیبا تر روی مو ها از کرم ها و ژل های حالت دهنده استفاده کنید تا مو ها را براق تر و درخشان تر کنند.

مطالب مرتبط

1- 10 ماده غذايي براي پرپشت کردن موها

2- ترفند هايي ساده براي داشتن موهاي زيبا

3- راهنماي کامل مراقبت از موهاي نازک

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :