این کارها را با لباس‌های خود نکنید!

0

لباس‌های با کیفیت قیمت بالایی دارند به همین دلیل هزینه پوشاک این روزها بخش مهمی از هزینه‌های زندگی افراد را تشکیل می‌دهد. پس افزایش عمر لباس‌ها می‌تواند نقش موثری در کاهش هزینه‌ها داشته باشد و باید از لباس‌ها به درستی استفاده و مراقبت کنیم تا عمر آن‌ها افزایش یابد. اما برخی افراد کارهایی با لباس‌های خود انجام می‌دهند که بدون آنکه بدانند به آن‌ها آسیب می‌زند. این کارها را با لباس‌های خود نکنید!

خشکشویی بیش از حد

بیشتر خانم‌ها تصور می‌کنند خشکشویی هیچ آسیبی به لباس نمی‌رساند و از شستن ایمن‌تر است. شاید این تصور تاحدی درست باشد اما اگر این کار بیش از حد و بدون ضرورت انجام گیرد به دلیل استفاده از مواد شیمیایی ممکن است الیاف لباس و رنگ آن آسیب ببیند.

این کارها را با لباس‌های خود نکنید!

تا کردن چرم

هیچ کاری مانند تا کردن لباس‌ها و اکسسوری‌های چرمی به آن‌ها آسیب نمی‌زند و نه تنها چروک ناشی از این اتفاق ممکن است برای همیشه روی لباس باقی بماند بلکه زمینه خوردگی آسیب به چرم را به وجود می‌آورد. پس حتما کت و پالتو و کیف چرم و کفش‌های خود را در وضعیتی نگهداری کنید که هیچ تا و خطی روی آن نیفتد.

این کارها را با لباس‌های خود نکنید!

انبار کردن نادرست کیف‌ها

قرار دادن کیف داخل بسته‌های پارچه فقط آن را از گرد و خاک حفظ می‌کند و برای محافظت کامل باید کارهای دیگری نیز انجام داد مثل پر کردن کیف با روزنامه مچاله شده که حجم خود را حفظ کند.

این کارها را با لباس‌های خود نکنید!

باز گذاشتن زیپ لباس‌ها هنگام شستشو

زیپ باز هنگام شستشو با دست یا ماشین می‌تواند به قسمت‌های دیگر لباس یا لباس‌های دیگر گیر کرده و به آن‌ها آسیب بزند. پس فراموش نکنید همیشه زیپ لباس‌ها را قبل از گذاشتن در ماشین لباسشویی یا شستشو با دست ببندید.

استفاده از چوب رختی‌های سیمی و پلاستیکی

اگر می‌خواهید با خرید این چوب رختی‌ها در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید اشتباه بزرگی مرتکب شده‌اید چون در عوض به لباس‌های خود صدمه زده اید. سعی کنید حتما از چوب رختی‌های چوبی یا مدل‌های دارای روکش مخملی که لغزنده نیستند و به پارچه‌ها آسیب نمی‌رسانند استفاده کنید.

مطالب مرتبط:

1- راهنمای کامل مراقبت از پارچه‌ها کشمیر

2-  راهنمای کامل مراقبت از لباس‌های پشمی

3- راهنمای مراقبت از لباس‌های خز

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :