دسته‌بندی مطالب

این چند کار ساده را انجام دهید تا لاک ناخن‌تان در کمتر از یک دقیقه خشک شود!

روش های خشک شدن سریع لاک ناخن در کمتر از یک دقیقه!

نکاتی برای خشک شدن سریع لاک ناخن

نکاتی برای خشک شدن سریع لاک روی ناخن وجود دارد که در ادامه با آنها آشنا می شوید.

ad banner

استفاده از تاپ کت برای خشک شدن سریع لاک ناخن

خرید یک تاپ کت که به طور خاص برای کاهش زمان خشک شدن لاک فرموله شده، راهی آسان برای خشک کردن سریعتر ناخن ها است.

بسیاری از تاپ کت ها به اندازه پولیش‌ های معمولی ارزان و کاربردی هستند. بهترین برندهای تاپ کات ادعا می‌ کنند که علاوه بر تسریع روند خشک شدن لاک، یک لایه ‌ای براق نیز روی ناخن ها به جا می گذارند. علاوه بر این، از خرد شدن ناخن‌ ها جلوگیری می ‌کنند. این محصول ناخن‌ های شما را در یک دقیقه یا کمتر خشک می ‌کند.

نکاتی برای خشک شدن سریع لاک ناخن

روش خشک شدن سریع لاک ناخن با آب یخ

این ترفند نیاز به کمی کار آماده سازی دارد. قبل از اینکه ناخن های خود را رنگ کنید، یک کاسه کوچک بردارید و آن را با آب سرد پر کنید. یک یا دو تکه یخ اضافه کنید و کاسه را نزدیک جایی که ناخن هایتان را لاک می زنید، قرار دهید. بعد از اینکه ناخن ‌هایتان رنگ شد، حدود دو دقیقه صبر کنید تا لاک خودش را بگیرد. اگر بلافاصله بعد از لاک زدن ناخن ها را در آب فرو ببرید، رنگ آن خراب شده و در آب حل می شود.

سپس ناخن های خود را در آب سرد فرو کنید و حدود پنج دقیقه در آنجا نگه دارید. هنگامی که دست ها یا پاهای خود را از آب بیرون می آورید، می بینید که روی سطح ناخن قطره های آب وجود دارد. این نشانه ای مطمئن از خشک شدن کامل لاک شما است.

باد و آب سرد باعث سریع تر خشک شدن لاک شما می شوند. می توانید قبل از لاک زدن ناخن یک کاسه حاوی آب و یخ یا یک سشوار دارای قابلیت باد سرد کنار خود بگذارید و پس از لاک زدن ناخن های یک دست، شروع به خشک کردن آنها با این ترفندها کنید.

روش خشک شدن سریع لاک ناخن با آب یخ

ترفند خشک شدن سریع لاک ناخن با سشوار

قبل از شروع به رنگ کردن ناخن‌ ها، یک سشوار به برق بزنید و آماده کنار خود داشته باشید. البته سشوار شما باید دارای قابلیت حالت «هوای خنک» را داشته باشد. پس از اتمام لاک زدن، جریان هوای خنک سشوار را روی ناخن های خود قرار دهید.

بهتر است ابتدا ناخن های یک دست را لاک بزنید، سپس از سشوار استفاده کنید و این کار را برای دست دیگر خود تکرار کنید. ضروری است که از حالت خنک برای این ترفند خشک کننده استفاده کنید، زیرا برخی افراد گزارش کرده اند که پوست خود را با سشوار داغ سوزانده اند. همچنین، گرمای سشوار باعث به تعویق افتادن خشک شدن سریع لاک ناخن می شود.

خشک شدن سریع لاک ناخن با روغن بچه

استفاده از روغن بچه یا حتی روغن آشپزی راهی برای خشک شدن سریع لاک ناخن است. روغن بچه، روغن زیتون و حتی اسپری پخت و پز ممکن است به خشک شدن سریعتر ناخن های شما کمک کند. روغن را در یک ظرف یا قطره چکان دارو قرار دهید تا بتوانید به راحتی میزان روغنی که روی هر ناخن می ‌ریزید را کنترل کنید. شما نیاز به روغن زیادی ندارید. سپس، هنگامی که برای خشک کردن ناخن های خود آماده شدید، یک یا دو قطره را به هر ناخن بزنید و یک یا دو دقیقه با حوصله بنشینید.

روغن باید برای خشک شدن سریعتر لاک ناخن کار کند، زیرا در بالای بستر ناخن شما قرار می گیرد و در رنگ خیس می شود. لایه نازک ‌تر سریع ‌تر خشک می ‌شود و این روش اساساً رنگی را که از قبل روی ناخن شما است نازک می‌ کند. هنگامی که دانه های روغن را در بالای ناخن خود مشاهده کردید، روغن را با یک حوله کاغذی خشک پاک کنید.

خشک شدن سریع لاک ناخن با روغن بچه

زدن لایه های نازک با لاک ناخن

این تکنیک مانیکور می تواند زمان زیادی برای خشک کردن لاک شما صرفه جویی کند. با استفاده از چندین لایه نازک لاک، بر خلاف یک یا دو لایه ضخیم، به ناخن های خود فرصت می دهید بین هر بار استفاده خشک شوند.

این منجر به یکنواخت تر شدن و همچنین کاهش زمان خشک شدن لاک می شود. با استفاده از یک سطح ناخن بزرگ تر، مانند انگشت شصت خود، میزان نازکی لاک را تمرین کنید تا ببینید چقدر می توانید آن را نازک و نازک تر بزنید.

استفاده از قطره های خشک کننده ناخن

می توانید قطره های خشک کننده ناخن خود را از هر فروشگاه لوازم آرایشی یا فروشگاه آنلاین خریداری کنید. برخلاف تاپ کت، قطره‌ های خشک ‌کننده لایه دیگری به مانیکور شما اضافه نمی ‌کنند.

این قطره‌ ها بر پایه روغن هستند، بنابراین وقتی ناخن‌ هایتان را خشک می‌ کنند، کوتیکول‌ های شما را حالت می ‌دهند. به نظر می رسد این روش فقط لایه بالایی لاک را خشک می کند. حتی اگر بعد از استفاده از قطره های خشک کننده، ناخن های شما خشک به نظر می رسد، چند دقیقه دیگر به مانیکور یا پدیکور خود فرصت دهید تا سفت شود.

یکی دیگر از روش های خشک شدن سریع لاک ناخن استفاده از قطره های خشک کننده ناخن و همچنین تاپ کت است. تاپ کت مانند یک لایه محافظتی روی ناخن قرار گرفته و حالت براق به آن می دهد. اما قطره خشک کننده ناخن موقتی بوده و بعد از خشک شدن می توانید آن را با دستمال از روی ناخن پاک کنید.

استفاده از قطره های خشک کننده ناخنها

مراقبت از مانیکور برای خشک شدن سریعتر ناخن

خشک کردن ناخن ها در هوای آزاد به صبر و حوصله زیادی نیاز دارد، اما برای خشک شدن سریع تر ناخن ها فقط کمی دقت و خلاقیت لازم است. اگر می‌ خواهید ناخن ‌هایتان سریع ‌تر خشک شوند، انگشتانتان را به اطراف تکان ندهید، زیرا ممکن است لاک را لکه دار کنید.

برخی از ناخنکارها ادعا می کنند که حتی پس از خشک شدن لاک، مانیکور به مدت 12 ساعت یا بیشتر به طور کامل تثبیت نمی شود. روز بعد از زدن لاک تازه به ناخن هایتان مراقبت ویژه ای از آن کنید.

برای ماندگاری بیشتر مانیکور بدون بریدگی و لکه، هر دو یا سه روز یکبار آن ها را با یک لایه نازک از تاپ کات سریع خشک کنید.

سخن آخر

امروزه بسیاری از افراد از روش ژل پولیش برای آراستن ناخن هایشان استفاده می کنند که با استفاده از دستگاه یووی و سریعا خشک می شود. اما برخی از خانم ها تمایلی به این کار ندارند و لاک زدن در منزل را ترجیح می دهند. لاک زدن در منزل نیاز به صبر و حوصله زیادی دارد؛ چون اغلب اوقات لاک روی ناخن ها دیر خشک می شود و ممکن است در کار شما تداخل ایجاد کند. ما در این مطلب راهکارها و ترفندهای خوبی برای خشک شدن سریع لاک ناخن به شما ارائه کردیم که امیدواریم مورد توجه تان قرار گرفته باشد.

پرسش و پاسخ های متداول

در ادامه قصد داریم به رایج ترین سوالات پاسخ دهیم.


چقدر طول میکشد تا لاک خشک شود؟

مدت زمان خشک شدن لاک شما به برند و کیفیت لاک شما بستگی دارد. اما به طور کلی حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه زمان لازم است تا لاک شما به طور کامل خشک شود.

آیا از دستگاه لاک خشک کن می توان برای لاک معمولی هم استفاده کرد؟

دستگاه یووی که استفاده از آن برای خشک شدن لاک های ژلیش ضروری است، قابلیت خشک کردن لاک های معمولی را نیز دارد.

چه رنگ لاکی دست را سفیدتر نشان میدهد؟

معمولا استفاده از لاک های تیره در افرادی که پوست دست آنها روشن است، باعث سفیدتر نشان دادن رنگ پوست دست می شود. اگر رنگ پوست دست شما تیره است، بهتر است از لاک های روشن تر استفاده کنید.

لاکم خشک شده چیکار کنم؟

اگر مدت زمان زیادی از خرید لاک مورد علاقه تان نمی گذرد اما محتویات آن خشک یا غلیظ شده است، می توانید از مقدار کمی استون برای رقیق کردن آن استفاده کنید.

منبع: میس و مستر

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

تحریریه چی بپوشم
نویسنده: تحریریه چی بپوشم


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :