chadmin در
623

آموزش تصویری ریمل زدن به صورت حرفه‌ای کع باعث بلندتر شدن مژه‌هایتان می‌شود!

آموزش تصویری ریمل زدن به صورت حرفه‌ای کع باعث بلندتر شدن مژه‌هایتان می‌شود!

ریمل برای بیشتر افراد پای ثابت آرایش صورت است اما استفاده صحیح از ریمل را شاید هنوز خیلی‌ها ندانند. احتمالا پیش آمده شما هم در آرایش چشم دوستان و آشنایان خود متوجه به هم چسبیدن مژه‌ها یا ایراداتی از این قبیل شده‌ باشید. این ایرادات با دانستن ترفند ریمل زدن، به‌راحتی قابل حل است. در این مطلب از مجله خانومی ویدیو آموزش ریمل زدن حرفه‌ای را با هم می‌بینیم و هر مرحله را همراه با تصویر مرور خواهیم کرد.

ریمل زدن حرفه‌ای

آموزش مرحله به مرحله نحوه صحیح ریمل زدن چشم

در این بخش طرز زدن ریمل را مرحله به مرحله همراه با تصویر خواهید دید. با طی کردن این مراحل بعد از ریمل زدن، مژه‌ای خوش حالت و تمیز خواهید داشت.

1. از فر مژه استفاده کنید

قبل از ریمل زدن، حتما با کمک فرمژه، مژه‌های خود را حالت دهید، این کار باعث می‌شود که ریمل بهتر به مژه‌های شما بچسبد. فر کردن مژه‌ها پس از ریمل موجب جمع شدن مژه و ایجاد لک می‌شود. برای استفاده از فر مژه کافی است به پایین نگاه کنید و سپس به آرامی فر مژه را روی سطح مژه‌های خود ببندید و در حد 10 ثانیه مکث کنید. در صورت لزوم این کار را دوباره تکرار کنید اما مراقب باشید که استفاده از فر مژه موجب شکستن مژه‌هایتان نشود.

نحوه صحیح ریمل زدن چشم

2. از پرایمر مژه استفاده کنید

همان‌طور که برای ماندگاری بیشتر آرایش از پرایمر پوست استفاده می‌شود، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با پرایمر مژه، ماندرگاری بیشتری به ریمل خود ببخشید. یک یا دو لایه پرایمر روی مژه‌های بالا و پایین خود کشیده و حدود 30 ثانیه صبر کنید. این محصول آرایشی علاوه‌بر افزایش ماندگاری، به ضخیم شدن و جداسازی مژه‌ها کمک کرده و مژه‌ها را کاملا برای ریمل زدن آماده می‌کند. البته شما می‌توانید این مرحله را به دلخواه حذف کنید.

آموزش مراحل ریمل زدن

3. طرز زدن ریمل

گام اول: در نحوه صحیح ریمل زدن چشم، بهترین راه برای لایه‌های اولیه ریمل روی چشم، این است که به پایین نگاه کنید. چانه خود را به سمت پایین خم کنید تا مژه‌های پایینی در حالتی موازی با آیینه قرار گیرند. این کار از پخش شدن ریمل جلوگیری می‌کند.

طرز ریمل زدن تصویری

گام دوم: حالا برس را خیلی آرام به سمت جلو و عقب حرکت دهید. این حرکت را چندیدن بار در طول مژه‌ها تکرار کنید تا از پوشش‌دهی کامل ریمل اطمینان حاصل کنید.

گام سوم: حداقل 15 ثانیه صبر کنید تا لایه اول ریمل خشک شود.

گام چهارم: اگر دوست داشته باشید می‌توانید لایه دوم ریمل را به مژه‌های خود اضافه کنید. هنگام ریمل زدن به مژه‌های کوچک داخلی و مژه‌های بیرونی توجه بیشتری داشته باشید تا همه مژه‌ها به صورت یکدست بلند و پررنگ شوند.

طرز زدن ریمل حجم دهنده

گام پنجم: در آخر می‌توانید برای ریمل زدن به مژه‌هایی که هنوز کاملا به مواد ریمل آغشته نشده‌اند، برس را به صورت عمودی (موازی با مژه‌های خود) نگه دارید و درحالی‌که بالا را نگاه می‌کنید، نوک برس را به آرامی روی مژه‌ها حرکت دهید. این روش علاوه‌بر تکمیل ریمل، موجب جدا شدن مژه‌های به‌هم‌چسبیده خواهد شد.

مدل ریمل زدن

گام ششم: حالا می‌توانید یک لایه ریمل به مژه‌های پایین بزنید. با توجه به اینکه مژه‌های پایینی معمولا ظریف‌تر هستند، بهتر است با استفاده از نوک برس، ریمل را فقط به ریشه مژه‌ها بزنید تا پوشش یکنواختی بگیرند و کمی تیره‌تر شوند. برای ریمل زدن مژه های پایین مراقب باشید که بیش‌ازحد از ریمل استفاده نکنید چون باعث می‌شود چهره غیرطبیعی به نظر برسد.

ریمل زدن مژه های پایین

4. هرگونه لک ریمل را پاک کنید

در آخر به وسیله یک پنبه تمیز یا گوش‌ پاک‌کن، به آرامی هرگونه لک یا رگه‌های مواد ریمل را از اطراف چشم خود پاک کنید. اگر لکه‌ای با این روش پاک نشد، می‌توانید از یک قطره میسلار واتر برای این کار استفاده کنید.

آموزش طرز صحیح ریمل زدن چشم

ترفندهای ریمل زدن حرفه‌ای

تا اینجا نحوه درست ریمل زدن مژه‌ها را یاد گرفته‌اید اما در این بخش با 8 ترفند ریمل زدن حرفه‌ای آشنا خواهید شد که به شما کمک می‌کند با استفاده از چند ابزار ساده، تمیز و بدون نقص ریمل بزنید.

1. ریمل زدن با استفاده از کارت ویزیت

اگر هنگام ریمل زدن دستتان تکان می‌خورد و لکه‌های آن روی پلک ناراحتتان می‌کند، هنگام ریمل زدن، یک کارت ویزیت پشت مژه‌های خود قرار دهید. با این کار دیگر آسیبی به آرایش چشمتان وارد نخواهد شد.

ریمل زدن با استفاده از کارت ویزیت

2. ریمل می‌تواند نقش خط چشم را هم داشته باشد

با این ترفند شما می‌توانید از ریمل به جای خط چشم استفاده کنید. برس خط چشم خود را بردارید و آن را روی بخش پلاستیکی برس بکشید تا به مواد ریمل آغشته شود. سپس آن را به آرامی در امتداد خط مژه بالایی بکشید.

3. از برس ریمل به صورت عمودی استفاده کنید

گاهی اوقات پوشش‌دهی مژه‌های پایینی کار سختی است، برای حل این موضوع بهتر است برس را به صورت عمودی نگه دارید و به مژه‌های پایینی فضا دهید تا تک‌تک مژه‌ها پوشش داده شوند.

آموزش ریمل زدن حرفه ای

4. لکه‌ها را پس از خشک شدن ریمل پاک کنید

درست است که لکه‌های ریمل در اطراف چشم شما را کلافه می‌کند اما بهتر است صبر کنید تا پس از خشک شدن، آن‌ها را پاک کنید. با این کار هیچ اثری از آن‌ها باقی نخواهد ماند.

5. برای مژه‌های پایین از قلم مویی کوچک استفاده کنید

برای پوشش‌دهی مژه‌های پایین می‌توانید از یک قلم مویی کوچک، مثل قلم رژ لب استفاده کنید تا بتوانید هنگام ریمل زدن دقت و کنترل بیشتری داشته باشید.

6. از چند ریمل استفاده کنید

برای زیباتر شدن چشم‌های می‌توان از چند ریمل کمک گرفت. به عنوان مثال می‌توانید یک لایه ریمل بلند کننده و یک لایه ریمل حجم‌ دهنده استفاده کنید. طرز زدن ریمل حجم دهنده و بلند‌ کننده مشابه هم هست.

طرز زدن ریمل حجم دهنده

7. ریمل زدن با دستمال کاغذی

یکی از روش‌های جلوگیری از لک شدن پلک هنگام ریمل زدن این است که یک تکه دستمال کاغذی پشت مژه‌های خود قرار دهید و بعد ریمل بزنید.

ریمل زدن با دستمال کاغذی

8. برای ضخامت بیشتر مژه‌ها از پودر فیکس‌ استفاده کنید

یکی از ترفندهای ریمل زدن برای داشتن مژه‌های پرپشت، استفاده از پودر فیکس‌ کننده است. اگر بین هر لایه ریمل، با یک برس نرم و کوچک مقداری پودر فیکس به مژه‌ها بزنید، ریمل با پودر ترکیب می‌شود و ماندگاری و ضخامت بیشتری خواهد داشت.

چگونه ریمل بزنیم که مژه‌ها به هم نچسبد؟

با اینکه برس ریمل‌ها به شکلی طراحی شده که همزمان با پخش مواد، مژه‌ها را از یکدیگر جدا می‌کند، اما همیشه چسبیدن مژه‌ها در حین ریمل زدن به عنوان یکی از چالش‌های اصلی به شمار می‌رود. در این قسمت به شما خواهیم گفت چگونه ریمل بزنید که مژه‌ها به هم نچسبد.

 • یک ترفند ساده برای جلوگیری از چسبیدن مژه‌ها این است که هنگام ریمل زدن به نوک مژه‌ها، برس را عمودی بگیرید تا دقیق‌تر از آن استفاده کنید و از جمع شدن مواد ریمل جلوگیری شود.
 • درست است که چند لایه ریمل زدن، مژه‌ها را بلند و جذاب می‌کند اما توجه داشته باشید که تعداد این لایه‌ها نباید بیشتر از دو یا سه بار شود، درغیر این‌صورت مواد ریمل روی مژه‌ها جمع شده و موجب چسبیدن آن‌ها به یکدیگر می‌شود.
 • به جای اینکه برس ریمل را در یک خط مستقیم از ریشه تا نوک مژه بکشید، آن را در قسمت پایینی مژه‌ها به جلو و عقب حرکت داده و سپس با حرکات زیگزاگی آن را به سمت بالا حرکت دهید. این کار بدون سنگین شدن مژه‌ها، موجب توزیع یکنواخت مواد ریمل بین آن‌ها شده و از چسبندگی جلوگیری می‌کند.
 • اگر قرار است دو لایه ریمل بزنید، حتما باید حداقل 30 ثانیه صبر کنید تا ریمل لایه اول کاملا خشک شود. اضافه کردن لایه دوم، زمانی‌که مژه‌ها هنوز خیس هستند، موجب چسبیدن مژه‌ها و آشفته شدن آن‌ها می‌شود.
 • می‌دانیم که ریمل، به‌خصوص ریمل ضد آب، به سختی پاک می‌شود اما باقی ماندن این مواد روی مژه‌ها در طول شب باعث می‌شود که هنگام آرایش در روز بعد، مژه‌هایتان به هم بچسبد و به هم بریزد. بنابراین حتما هرشب آرایش چشم خود را با استفاده از پاک‌کننده آرایشی به‌طور کامل پاک کنید.
 • اگر تاریخ انقضای ریمل گذشته باشد، مواد ریمل موجب چسبندگی مژه‌ها می‌شوند و به خوبی روی مژه پخش نخواهد شد.

چگونه ریمل بزنیم که مژه ها بلند شود؟

مژه‌های بلند می‌توانند چشمان شما را زیباتر و درشت‌تر نمایش دهند به همین خاطر همه دنبال راهی هستند تا بتواند با ریمل مژه‌های بلندتری برای خود بسازند. در این بخش چند تکنیک ساده برای داشتن مژه‌های بلندتر به شما معرفی می‌کنیم.

 • جالب است بدانید، چیزی که باعث بلندتر نشان دادن مژه‌ها می‌شود، ریملی است که در پایین‌ترین قسمت مژه استفاده می‌شود، نه نوک آن. بنابراین سعی کنید قسمت پایین مژه را به خوبی ریمل بزنید.
 • همه‌چیز به حرکت برس ریمل بستگی دارد. سعی کنید برس را با حرکت زیگزاگی روی مژه‌ها به سمت بالا و پایین حرکت دهید.
 • با پاک کردن ریمل اضافی از روی برس، از چسبندگی مژه‌ها جلوگیری کنید تا بلندتر به نظر برسند.
 • از چند ریمل برای برجسته‌کردن چشمان خود استفاده کنید.
 • با پلک زدن، چند بار برس را به نوک مژه‌ها بزنید تا به آن‌ها پوشش اضافی ببخشید.
 • قسمت انتهایی و بیرونی مژه را بیشتر ریمل بزنید تا مژه‌های ناحیه داخلی و خارجی چشم با وسط یکدست شوند.

نکات کلی که قبل از ریمل زدن باید بدانید

بهتر است ابتدا با چند نکته ساده به عنوان مقدمات ریمل زدن آشنا باشید. شاید این کارها در ظاهر بسیار ساده به نظر برسند اما تاثیر زیادی روی آرایش چشم شما خواهند داشت. بنابراین سعی کنید به جای اینکه یک‌راست سراغ ریمل بروید، این مقدمات را رعایت کنید.

 • چشم‌ها را برای آرایش آماده کنید: در گام اول چشم‌هایتان را کامل پاک کنید تا هیچ اثری از آلودگی و یا آرایش از قبل روی آن نماند. سپس با مقداری سرم یا مرطوب‌ کننده، صورت و اطراف چشم را مرطوب کنید تا پوستتان برای آرایش آماده شود.
 • ریمل را بعد از هر گونه محصول چشم استفاده کنید: ریمل زدن آخرین کاری است که در آرایش صورت انجام می‌گیرد. زیرا تلاش برای استفاده از سایه یا خط چشم پس از ریمل کار سختی است و ممکن است آرایش چشم شما را خراب کند. زمانی‌که آرایش چشمتان با خط چشم و سایه کامل شد، نوبت به ریمل می‌رسد.
 • ریمل مناسب انتخاب کنید: در حال حاضر ریمل‌های مختلف با برندهای ایرانی و خارجی و کاربردهای متفاوت وجود دارد. یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای هر خانمی این است که ریمل خود را به‌درستی انتخاب کند. برای این کار، ابتدا هدف خود را از ریمل زدن مشخص کنید، آیا ریمل را به عنوان حجم‌دهنده، بلندکننده یا حالت‌دهنده استفاده کنید؟ با توجه به انتخاب خود ترجیا یک برند شناخته‌شده با خاصیت ضدآب خریداری کنید. حتما یادتان باشد که تاریخ انقضای ریمل را قبل از استفاده چک کنید.
 • نحوه بیرون کشیدن برس و میزان ریمل مهم است: یکی از مواردی که در نحوه درست ریمل زدن کم‌تر به آن اشاره می‌شود، نحوه بیرون کشیدن برس و مقدار ریملی است که روی برس قرار می‌گیرد. خیلی‌ها عادت دارند که برس را درون ریمل بالا و پایین ببرند، این کار باعث خشک شدن آن می‌شود و روش اشتباهی است. علاوه‌براین وقتی برس را از ریمل خارج می‌کنید، باید مقدار اضافی را با لبه ظرف ریمل پاک کنید تا مژه‌ها در حین ریمل زدن نامرتب نشوند.

 

منبع: خانومی

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :