هر خوشتیپی به این استایل نیاز دارد! کت‌های اورسایز را چگونه ست کنیم؟

تا همین دو سه سال قبل موقع خرید لباس باید مطمئن می‌شدیم که متناسب و اندازه ما باشد. اما ترند لباس‌های سایز بزرگ تمام تصورات و تجربیات ما را به هم ریخت. یکی از بهترین آیتم‌ها برای همراه شدن با این ترند خرید یک کت سایزبزرگ است مخصوصا از نوع رنگی آنها و بنا بر رنگ سال یا ذوق و سلیقه شخصی. از ظاهر پانک گرفته تا ظاهر شیک کلاسیک، می‌توانید هر استایل و ظاهری را با یک کت سایز بزرگ به وجود بیاورید. ولی حواستان باشد که اگر از کت‌های سایز بزرگ به خوبی استفاده نکنید ظاهر شما می تواند فاجعه‌آمیز به نظر برسد.

کت اورسایز

 ترفندهایی برای ست‌ کردن کت‌های سایز بزرگ

اول اینکه وقتی از سایز بزرگ حرف می‌زنیم منظورمان واقعا بزرگ است و نه چند سایز بزرگ‌تر. این دو با هم تفاوت دارند. یعنی اینکه قبل از خرید تا حد امکان مطمئن شوید که درز شانه  بیشتر از پنج سانتی متر از شانه واقعی شما بزرگتر نباشد.

لوازم جانبی: کیف‌های کوچک با خطوط جانبی مشخص و کتانی اغلب با کت‌های اورسایز جور در می‌آیند.

استایل با کت اورسایز

از آنجا که کت جین روشن طی سالیان امتحان خودش را پس داده‌، می‌توانید خیلی راحت اندازه بزرگ آن را انتخاب کنید و بخشی از ترند لباس‌های سایز بزرگ باشید. بهترین و مطمئن‌ترین رنگ‌ها برای ست کردن با این نوع کت اورسایز زنانه رنگ‌های سفید و مشکی و در رده بعد رنگ‌های خنثی به‌ویژه خاکی و خاکستری هستند. از سفید و مشکی به صورت تک‌رنگ یا ترکیبی استفاده کنید. اگر پیراهن می‌پوشید چکمه بلند تا روی زانو و یا بوت جواب می‌دهد اگر بلوز و شلوار می‌پوشید انواع کتانی و نیم‌بوت مناسب این پوشش است.

مدل مام استایل

فقط به این دلیل که Large size coat می پوشید به این معنی نیست که حتما باید استایل خودمانی و راحت داشته باشید. این کت سایز بزرگ با یک تیشرت، شلوار جین مخصوصا مدل مام استایل و یک جفت بوت یا کفش پاشنه بلند به خوبی ست می‌شود.

استایل با کت اورسایز

فقط مطمئن شوید که تی‌شرت را داخل شلوار جین قرار داده‌اید و یک کمربند هم اضافه کنید. در این لباس سایز بزرگ، به یک نقطه تمرکز نیاز دارید و جلب توجه به کمر شما این کار را انجام می دهد. پوشیدن کت سایز بزرگ حتی به صورت کت و شلوار هم عالی خواهد شد. برای مدرن‌تر کردن آن، یک اکسسوری متفاوت مثلا کیف با رنگ خاص و کفش‌های کمی مدرن‌تر انتخاب کنید. اگر احساس می‌کنید لباس‌تان خیلی گشاد است، سعی کنید کمربند کت را ببندید.

بازی با طول لباس

دامن‌های میدی با هر کتی از جمله کت اورسایز ست می‌شوند و ترکیب آشنای کت و دامن را به وجود می‌آوردند اما نترسید از اینکه با طول لباس خودتان بازی کنید.

استایل با کت اورسایز

به این معنی که به کت بلند و گشادتان یک دامن بلند اضافه کنید حتی اگر فکر می‌کنید ظاهری عجیب و غریب پیدا کرده‌اید ولی مطمئن باشید ظاهرتان  بد یا زشت نیست فقط کمی متفاوت است. شجاع باشید و حتی از تُن‌های مختلف یک رنگ برای ایجاد این پوشش استفاده کنید.

استایل با کت اورسایز

کت اورسایز صورتی که می‌تواند یکی از اولین رنگ‌های انتخابی خانم‌‌ها باشد با شلوار و کیف قرمز کوچک ست می‌شود. البته انواع شلوار جین آبی هم با این کت جواب می‌دهد.

یکی از شیک‌ترین پوشش‌هایی که می‌توانید با کت اورسایز داشته باشید، پوشیدن آن روی یک پیراهن بلند طرح‌دار است. وقتی رنگ کت با طرح‌های پیراهن شما یا زمینه آن همخوانی داشته باشد، ظاهرتان زیبا، جذاب و خیلی شیک خواهد بود. در این مورد اکسسوری می‌تواند رنگ کاملا متفاوتی با لباس‌تان داشته باشد یا از رنگ‌هایی مشابه انتخاب شود.

استایل با کت اورسایز

تصور نکنید که کت اورسایز به این دلیل که به اندازه کافی گشاد است پس حتما باید با شلوار تنگ پوشیده شود. اتفاقا شلوارهای بگ که ترند هستند با این مدل کت جور درمی‌آیند و از آنجا که انواع شلوار جین در رنگ‌های مختلف تقریبا با هر رنگی همخوانی دارند فقط باید جین مطابق با رنگ کت‌تان را پیدا کنید.

کت‌های اورسایز از دیروزها تا فرداها

پوشیدن کت‌های اورسایز به دهه هشتاد میلادی برمی‌گردد. در آن زمان حتی پرنسس دایانا هم با کت اورسایز دیده شده.

استایل با کت اورسایز

همین چند سال قبل هایلی بیبر چند تا از ژست‌های معروف دایانا را تکرار کرد و عکس‌هایی خیلی شبیه به او گرفت.

استایل با کت اورسایز

یکی از این عکس‌ها با پوشیدن همان مدل و رنگ کت اورسایز دایانا رقم خورد. البته هایلی بیبر علاقه شخصی به لباس اورسایز دارد و چند بار با کت اورسایز دیده شده و جاستین بیبر، همسرش، هم از علاقه‌مندان افراطی لباس اورسایز است.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :