جلسات کاری را با چه لباس‌هایی شرکت کنیم؟

چه در یک جلسه کاری با کارفرمای خود شرکت کنید و چه به عنوان یک کارفرما، همیشه مهم است که برای موفقیت بیشتر لباس مناسب بپوشید. وقتی نوبت به جلسات می رسد چیزهای زیادی وجود دارد که باید نگران آنها باشید. برای داشتن یک جلسه مولد، فرآیند مدیریت جلسه شامل سازماندهی جلسات، آماده شدن برای جلسات، و نوشتن برنامه‌های جلسات است، و با این حال، وقتی صحبت از لباس پوشیدن در یک جلسه تجاری می شود، هم مردان و هم زنان این فرآیند را استرس زا می‌دانند. زیرا لباس می‌تواند بر موفقیت و اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارد. از این رو نباید اهمیت آن را دست کم بگیرید. اما لباس مناسب برای قرارهای کاری چه لباسی است؟

ad banner

جلسات کاری را با چه لباس‌هایی شرکت کنیم

ایده‌های سبک مردانه برای جلسات غیررسمی

کت بلیزر

اگرچه همیشه در این جلسات مورد نیاز نیست، اما یک کت بلیزر می‌تواند حتی به غیر رسمی‌ترین تیپ ها نیز استایل ببخشد. برای بهترین نتیجه، از رنگی با رنگ تیره یا حداقل الگوی تیره استفاده کنید.

 پیراهن

حتی در جلسات غیررسمی کاری، پیراهن‌های یقه‌دار و دکمه‌دار باید فشرده شوند و داخل آن قرار بگیرند.

شلوار

شلوار چینی یا شلوارهای کتان خوب است. اگر شلوار جین قابل قبول است و جین‌پوش هستید، جین تیره، صاف و بدون پارگی را انتخاب کنید.

 کفش

بسته به فصل و مکتن دیدار، چکمه‌های چلسی یا بروگ چرم و جیر، مشکی یا قهوه‌ای عالی هستند.

 لوازم جانبی

کمربندها و ساعت‌های ساده و شیک بهترین عملکرد را دارند.

 لباس بیرونی

ژاکت پشمی رسمی یا کت ترنچ همیشه جواب می‌دهد.

ایده‌های سبک لباس زنانه برای جلسات غیررسمی

صحبت کردن در مورد ایده لباس مناسب خانم‌ها برای قرارهای کاری کمی سخت است، زیرا نحوه پوشش خانم‌ها در هر کشوری متفاوت است. اما اکثر جوامع، بر چند گزینه استفاده از حداکثر پوشیدگی، استفاده از رنگ‌های تیره، انتخاب حداقل جواهرات و کفش‌های لوفر و بروگ تاکید دارند. اگر هم از کفش‌های پاشنه بلند استفاده می‌کنید، بهتر است پاشنه آنها بیشتر از 4 سانت نباشد.

اما در مورد نکات مربوط به جلسات رسمی کاری، نکات متعددی وجود دارد که در میان خانم‌ها و آقایان یکسان است. برخی از این موارد عبارت است:

جلسات کاری را با چه لباس‌هایی شرکت کنیم

نکات مهم برای پوشیدن لباس مناسب

کارمندان و مدیران هر دو موافق هستند که لباس‌های تجاری مناسب افراد را سودآورتر می‌کند. حرفه‌ای‌ها باید همیشه مطابق با حرفه خود لباس بپوشند. کت و شلوار بهترین لباس جلسه کاری است. حتی اگر یک تی شرت یا شلوار جین مناسب باشد، کت و شلوار راه خود را دارد که شما را بسیار سازنده نشان می‌دهد. اگر کت و شلوار مناسب ندارید حتما چند روز قبل از جلسه ان را تهیه کنید. در مواقع اضطراری می‌توانید با خرید آنلاین و پرداخت هزینه آن از طریق درگاه پرداخت اشتراک، سریع‌تر خرید نمایید.

 کمربند را با کت و شلوار یا کفش ست کنید

هیچ تکه‌ای از لباس شما نباید تناسب خود با سایر لباس‌ها را از دست بدهد. حتی کمربند. هنگام انتخاب کمربند، رنگی را انتخاب کنید که با کت و شلوار یا رنگ کفش شما هماهنگ باشد.

 شلوار را با ژاکت هماهنگ کنید

در کسب و کار کژوال، کت و شلوار دو تکه، بهترین است. اما اگر شلوار را جداگانه می‌خرید، مطمئن شوید که با رنگ کت شما همخوانی دارد.

 به دنبال تناسب کامل باشید

لباس‌هایتان را متناسب با فیزیک خود انتخاب کنید. وقتی لباس‌هایتان برایتان تنگ است واقعاً نامناسب به نظر می‌رسد، برعکس، وقتی لباس‌هایتان گشاد است، ممکن است به نظر برسد که آنها را قرض گرفته‌اید یا اینکه لباس‌های قبل از کاهش وزن بوده و فراموش کرده‌اید که لباس جدید بخرید

رنگ خاکی را در نظر بگیرید

در لباس‌های تجاری، رنگ خاکی برای مردان و زنان رایج است. این رنگ واقعا ایده آل است و به برجسته شدن شما کمک می‌کند. مطمئن شوید که خاکی‌ها به خوبی اتو شده و بدون چروک هستند.

 جوراب‌ها را با شلوار خود ست کنید

این موضوع برای هر دو جنس مناسب است. جوراب‌های سیاه رنگ همه کاره و رایج‌ترین هستند، با این حال ممکن است بخواهید رنگ جوراب خود را با رنگ کفش یا شلوار خود هماهنگ کنید تا با کل لباس شما ترکیب شود. از جوراب‌هایی که رنگی هستند یا طرح‌های زرق و برق دار یا حتی سفید رنگ دارند خودداری کنید.

  توجه به جزئیات

لباس‌های شما باید تمیز، تازه و همچنین اتو شده باشند. مطمئن شوید که هیچ کدام از دکمه‌های شما شل نیست یا لباستان چروک یا حتی لکه‌ای ندارد.

توجه به آراستگی

ناخن‌ها باید تمیز و کوتاه باشند. خانم‌ها بهتر است از لاک‌های بسیار جیغ خودداری کنند. اگر می‌خواهید از رنگ ناخن استفاده کنید، سایه روشن‌تر و متناسب با لباستان را انتخاب کنید.

 کفش‌های شما چیزهای زیادی در مورد شما می‌گویند

خانم‌ها می‌توانند کفش‌های مشکی پاشنه کوتاه کلاسیک بپوشند. در جلسات رسمی، استفاده از کفش‌های پاشنه بلند می‌تواند نشانه‌ای از اعتماد به نفس شما باشد. بهتر است رنگ کفش تیره باشد، اما لزومی ندارد که مشکی باشد. شما می‌توانید رنگی را انتخاب کنید که با بقیه لباس شما مطابقت داشته باشد. آقایان همیشه باید به دنبال کفش‌های چرمی آکسفورد باشند.

به موهای خود نیز توجه کنید

اگر مدل موی مناسبی که به خوبی با لباس شما ست می‌شود نداشته باشید، سبک لباس شما نیز زیر سوال خواهد رفت. زیرا حواس افراد حاضر در جلسه نباید با موهای ژولیده و نامرتب شما پرت شوند. بهتر است موهای خود را سشوار کشیده و یا به ترتیبی که صلاح می‌دانید مرتب کنید.

سخن نهایی

به طور کلی رعایت مسائلی که به آنها اشاره شد می‌تواند در انتخاب درست لباس به شما کمک کند. البته برای انتخاب آسان‌تر می‌توانید با دوستان خود یا کسانی که اطلاعاتی در این زمینه دارند نیز صحبت کنید. پس اگر امروز یا فردا قرار کاری مهمی دارید، ابتدا نکات بالا را بخوانید، سپس موبایل خود را بردارید و بعد از خرید شارژ ۲ تومانی ایرانسل، با یکی از دوستانتان صحبت کنید تا هم آرامش لازم را داشته باشید و هم از نظرات او هم استفاده کرده باشید.

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :