مصی روشن در
4,403

جذاب‌ترین ایده‌ها برای استایل در مراسم عقد محضری؛ با این نکات به خانه بخت بروید!

جذاب‌ترین ایده‌ها برای استایل در مراسم عقد محضری؛ با این نکات به خانه بخت بروید!

این روزها فشار اقتصادی بر زندگی بسیاری اثرگذاشته است و خیلی از قواعد و قوانین جشن و آداب و رسوم ها را تغییر داده است که صد البته مراسم عروسی یکی از آنها بوده است.

استایل عقد محضری

اغلب کسانی که در این شرایط سخت تصمیم به ازدواج می‌گیرند، آنهایی هستند که سعی می‌کنند تا آنجا که امکان دارد در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنند تا بتوانند با مخارج حداقلی زندگی مشترک خود را شروع کنند. این دسته عروس و دامادها ترجیح می‌دهند فقط یک عقد محضری با حضور اقوام و دوستان خیلی نزدیک داشته باشند و بعدش یک مهمانی خصوصی با چند مهمان محدود برگزار کنند که در آن خبری از جشن بزرگ و پذیرایی آنچنانی و لباس عروس گران قیمت نیست.

گاهی هم طرز تفکر و آداب بعضی از جوان‌های امروزی که دیگر همخوانی چندانی با شیوه زندگی اقوام و خویشاوندانشان ندارد باعث می‌شود که آنها تصمیم بگیرند مراسم عروسی را فقط به همان عقد محضری با حضور خانواده، بزرگترها و دوستان نزدیک صمیمی محدود کنند. بنابراین عقد محضری در زندگی‌های امروز جایگاه مهمی دارد. با توجه به این شرایط مشخص است که برای چنین مراسم جمع و جوری اکثر زوج‌ها لباس عروس و داماد ساده‌تری انتخاب می‌کنند.

 

عقد محضری  و آداب پوشیدگی

به طور کلی در مراسم عقد محضری لباس رسمی و پوشیده‌تر در اولویت قرار دارد. این لباس باید در عین اینکه بنا به سلیقه و به دلخواه عروس انتخاب شده باشد، دست و پا گیر و کلافه کننده نباشد.

استایل عقد محضری

با توجه به این شرایط کت و دامن از اولین لباس‌های پیشنهادی است. البته نه الزاما کت و دامن ساده بلکه کاملا تزیئنی و کار شده و شاید با ترکیب تور و حریر باشد که دور از حال و هوای مراسم عروسی نباشد.

استایل عقد محضری

این کت و دامن با ترکیب کلاه و تاج و تور می‌تواند خیلی شیک و منحصر به فرد هم باشد.

استایل عقد محضری

 

شلوار دامنی بپوشید

شلوار دامنی‌های جدید که از ترکیب شلوار و دامن جلو باز تشکیل شده‌اند و می‌توانند از ترکیب دو جنس پارچه مختلف هم دوخته شده باشند برای پوشش پایین تنه انتخاب خوبی هستند. این آیتم می‌تواند با یک بالاتنه و یا بلوز چسبان آستین بلند کار شده به خوبی ست شود.

استایل عقد محضری

 

کت و شلوار عروسی

بعضی از عروس‌ها به تیپ‌های کژوال و راحت‌تر تمایل دارند بنابراین انتخاب آنها می‌تواند کت و شلوار باشد. مثلا اگر یادتان باشد دو سال پیش عکس‌های مربوط به ازدواج عمار تفتی، بازیگر منتشر شد.

استایل عقد محضری

 

عروس با کت و شلوار و پیراهن مردانه هلویی رنگ و تور عروس کوتاه، ظاهری خیلی متفاوت و دیدنی پیدا کرده بود و در فضای مجازی هم حسابی مورد توجه قرار گرفت.

در انتخاب کت و شلوار، کت هم ضرورتا نباید ساده باشد بلکه انواع کت‌ها با آستین‌های پفی یا سرآستین‌های کلوش یا دوخته شده از چند جنس پارچه با الگوها جدید هم می‌توانند مد نظر قرار بگیرند.

پیراهن کلاسیک ساده برای عروس همه فصل ها

پیراهن کلاسیک ساده ترجیحا سفید که هیچ‌وقت از مد نمی‌افتد و همیشه شیک و حتی مجلل به نظر می‌رسد انتخاب خوب و مطمئنی برای شماست. با این لباس هم زنانه و ظریف و هم جذاب خواهید بود.

استایل عقد محضری

 

مانتوی عروسی

اگر تصمیم دارید لباس بیرون تنتان باشد مانتوهای ویژه‌ای برای مراسم عقد محضری طراحی می‌شوند که خیلی هم زیبا هستند. شما بنا به سلیقه و استایل شخصی خودتان اگر این مانتوها گشاد و پیراهن مانند باشند (خیلی گشاد و چین‌دار برای سایزهای بزرگ توصیه نمی‌شود) می‌توانید آن را با دامن ماکسی بپوشید اگر هم اندازه میدی دارند یا کت‌مانند هستند (که بیشتر برای کوتاه قدترها توصیه می‌شود) می‌توانید آن را با انواع شلوار مثل بوت کات یا دم‌پا ست کنید.

استایل عقد محضری

 

لباس عروس، سفید اما رنگی

در مورد رنگ لباس همچنان سفید بهترین انتخاب برای عروس است اما برای خاص و متفاوت بودن می‌توانید یکی از رنگ‌های ملایمی را که دوست دارید مثل بژ، نباتی، آبی روشن و یا صورتی کم‌رنگ را انتخاب کنید. در این صورت رنگ کراوات یا دستمال جیبی و یا پاپیون لباس داماد می‌تواند با رنگ لباس شما ست شود و زیبایی و هماهنگی خاصی به وجود بیاورد.

استایل عقد محضری

اگر بعد از مراسم عقد محضری یا قبل از آن با آتلیه عکاسی و فیلمبرداری سرو کار دارید و برای عکس‌ها و فیلم‌های یادگاری خواسته‌اید یکی از لباس‌های معمول عروس را بپوشید برای عقد محضری هم می‌توانید بگذارید همان لباس تنتان باشد.

استایل عقد محضری

منتهی بهتر است یک کت بلند ساتن برای خودتان سفارش دهید تا بتوانید آن را روی لباس عروستان بپوشید و احساس ناراحتی و معذب بودن نداشته باشید.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :