انواع آستین لباس زنانه را بیشتر بشناسید

۸ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶

توسط سوگل پورمهرام

انواع آستین لباس زنانه را بیشتر بشناسید

اگر فکر می‌کنید مدل آستین لباس چیز زیاد مهمی نیست، بهتر است یک دور زیباترین لباس‌هایی که در زندگی‌تان دیده‌اید و مدل آستین‌شان را در ذهن خود مرور کنید تا نظرتان عوض شود. مدل آستین لباس، حتی از مدل یقه آن نیز مهمتر است و نقش بسیار مهمی در میزان زیبایی و شیک بودن لباس ایفا می‌کند. می‌توان از مدل نه‌چندان جالب یقه یک لباس زیبا چشم‌پوشی کرد، از مدل آستین آن، هرگز! بهترین نکته درباره مدل آستین لباس این است که می‌توانید مدل دلخواه خود را تقریبا روی هر مدل لباسی امتحان کنید. البته بعضی از مدل‌های آستین فقط به بعضی از مدل‌های لباس می‌آیند؛ مثلا به مدل لباس‌های اروپایی یا لباس‌های هندی. در این مقاله قصد داریم شما را با انواع آستین لباس آشنا کنیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

اندازه‌های متفاوت آستین لباس

اندازه آستین لباس متناسب با مدل آن تغییر می‌کند. چند استاندارد برای اندازه آستین لباس وجود دارد که بهتر است با آن‌ها آشنا شوید تا بعدا در هنگام دوخت یا خرید لباس، گیج نشوید.

  • آستین حلقه‌ای: این مدل که در واقع به لباس بدون آستین گفته می‌شود در لباس‌های راحتی منزل و برخی لباس‌های مجلسی کاربرد دارد.
  • آستین کاپ: در این مدل حلقه آستین کمی روی شانه امتداد می‌یابد و در برخی لباس های مجلسی و تیشرت‌های زنانه کاربر دارد.
  • آستین کوتاه: اندازه این مدل آستین تقریبا تا وسط بازو است.
  • آستین سه ربع: اندازه این مدل آستین تقریبا تا کمی پایین‌تر از آرنج است.
  • آستین بلند: اندازه این مدل آستین بلند و دست شما را به طور کامل می‌پوشاند.

به طور کلی، آستین لباس مدل‌های بسیار متفاوتی دارد که شما می‌توانید از میان آن‌ها مدل دلخواه خود را انتخاب کنید. در ادامه، ۱۸ مدل متفاوت آستین لباس را به شما معرفی می‌کنیم.

انواع آستین لباس زنانه

انواع آستین لباس زنانه و نام آن‌ها را بیشتر بشناسید

آستین رگلان

آستین رگلان یا همان آستین راسته تنگ، اندازه‌های متفاوتی دارد و برای لباس‌های تنگ، لباس‌های غیر رسمی، شومیز، و تیشرت‌ها بسیار مناسب است. برخلاف آستین‌های معمولی، درز آستین رگلان از زیر بغل شروع می‌شود و به تدریج گشادی آن از زیر بغل به سمت مچ دست کم می‌شود. این مدل آستین، شانه‌های شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

آستین رگلان

آستین کیمونو

در طراحی آستین کیمونو، از یک مدل لباس سنتی ژاپنی با همین نام الهام گرفته شده است و بسیار شبیه به ربدوشامبر است. مدل آن گشاد، بلند و رها است. آستین کیمونو بسیار محبوب و جذاب است و برای لباس‌های مدل اروپایی و هندی (بلوز و پیراهن کوتاه و بلند) بسیار مناسب است.

آستین کیمونو

آستین بیشاپ

مدل آستین لباس‌هایی که در دوره‌های درام می‌دیدید یادتان هست؟ در طراحی مدل آستین بیشاپ از این مدل آستین‌ها الهام گرفته شده است و برای اینکه با مد امروز مطابق باشد، مدل‌های متفاوتی به خود گرفته است. آستین بیشاپ گشاد و کاملا بلند است و نزدیک آرنج تنگ می‌شود. از پایین آرنج تا مچ دست نیز دکمه می‌خورد؛ مانند دکمه سردست پیراهن مردانه. این مدل آستین برای لباس‌های مدل اروپایی و پیراهن‌ها مناسب است.

آستین بیشاپ

آستین آف شولدر

همه ما مدل آستین آف شولدر را به خوبی می‌شناسیم و بارها تصویر آن را در مجله‌های مد و لباس از جمله ووگ دیده‌ایم. این مدل آستین کاملا باز است از کمی پایین‌تر از استخوان شانه شروع می‌شود. اندازه‌ آن نیز کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. این مدل آستین برای بلوز، ساری، پیراهن، تاپ، و پیراهن ماکسی مناسب است.

آستین آف شولدر

آستین پروانه‌ای

این مدل آستین، ترکیبی از آستین کاپی، با آستین پفی است. شانه شما را کمی کشیده‌تر نشان می‌دهد  و لباس را زیباتر می‌کند. برخلاف آستین پفی، این مدل آستین در انتهایش تنگ نمی‌شود و برای بلوزها و پیراهن‌های یقه باز بسیار مناسب است.

آستین پروانه‌ای

آستین پفی

اندازه آستین پفی کوتاه است و برای ساری‌های سنتی، پیراهن‌های کوتاه، تونیک، تی‌شرت و تاپ‌های گشاد مناسب است. اگر سایز یا مدل بازوی خود را دوست ندارید، این مدل آستین را انتخاب نکنید.

آستین پفی

آستین کاپی

آستن کاپی حکم یک کلاه لبه‌دار برای شانه شما را دارد! این مدل آستین استخوان ترقوه شما را زیباتر نشان می‌دهد و برای لباس‌های فانتزی و هندی بسیار مناسب است.

آستین کاپی

آستین فرشته‌ای

تصور کنید بال‌های یک فرشته را به لباس شما وصل کرده‌اند؛ آستین فرشته‌ای دقیقا به همین شکل است. در اصل، در طراحی این مدل آستین از مدل بال فرشتگان الهام شده است. مدل این آستین طبق سایزی که برای آن انتخاب می‌کنید تغییر می‌کند و برای لباس‌های یقه بلند مناسب است.

آستین فرشته‌ای

آستین بلند

اندازه این مدل آستین تا کمی بالاتر از مچ دست است. به همین دلیل، آن را آستین دستبندی نامگذاری کرده‌اند. تقریبا مدل آستین تمام لباس‌های آستین بلند به همین شکل است.

آستین بلند

آستین دکمه‌دار

این مدل آستین در انتهای خود، مانند پیراهن مردانه، دکمه سردست دارد و برای لباس‌های شومیز و رسمی مناسب است.

آستین دکمه‌دار

آستین کلوش

این مدل آستین‌ها تا سر آرنج تنگ، و پس از آن گشاد هستند (یعنی حالتی مخروطی دارند) و اندازه‌های متفاوتی دارند.

آستین کلوش

آستین متوسط

نام این مدل آستین گویای همه چیز است! اندازه آن تا کمی نزدیک آرنج است و مدل خاصی ندارد، صرفا اندازه آن مهم است. به همین دلیل، هر کاری که دوست داشته باشید می‌توانید با آن انجام دهید و انتخاب مدل آن کاملا به سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد.

آستین متوسط

آستین پیراهنی

آستین بلند کل دست شما را می‌پوشاند و مدل آن باریک، راحت و زیبا است. الگوی این آستین با پوشاندن نقص‌های دست، باعث می‌شود دستان شما کشیده‌تر و زیباتر به نظر برسند. آستین بلند تقریبا برای همه مدل لباسی مناسب است؛ از ساری و لباس عروس گرفته تا انواع پیراهن و تی‌شرت و بلوزهای متفاوت.

آستین پیراهنی

آستین شنلی

آستین شنلی همانطور که از نامش پیداست، مانند یک شنل دستان شما را می‌پوشاند و باعث می‌شود بدنه لباس و همچنین دستان شما کشیده‌تر دیده شوند. بعضی از آن‌ها به لباس متصل هستند، بعضی دیگر را می‌توان از لباس جدا کرد. آستین شنلی برای لباس عروس و پیراهن‌های بلند مناسب است.

آستین شنلی

آستین گلبرگی

این مدل آستین با ایجاد کمی تغییر در آستین کاپی دوخته می‌شود. در طراحی آن از مدل لباس‌های بچگانه الهام گرفته شده است. آستین گلبرگی، درست مانند گلبرگ‌های یک گل، نازک و رها است. این مدل آستین برای لباس‌های حریر و پیراهن و بلوز مناسب است.

آستین گلبرگی

آستین شانه باز

آستین باز در چند فصل اخیر بسیار محبوب بوده است. اگر دوست ندارید لباس‌های بدون آستین و آف شولدر بپوشید، می‌توانید این مدل آستین را امتحان کنید. آستین باز برای بلوزها و تاپ‌های نیم تنه، و تاپ‌های تابستانی مناسب است.

آستین شانه باز

 

آستین بتوینگ یا خفاشی

تا به حال به بال‌های یک خفاش دقت کرده‌اید؟ در طراحی آستین بتوینگ از بال‌های خفاش الهام گرفته شده است و در نتیجه، کمی گشاد است. آستین بتوینگ مدل‌های متفاوتی دارد؛ گاهی مانند کفتان (یک مدل تونیک) باز است، و گاهی درز دارد و بسته است. در هر دو حالت هم زیبا و جالب است. این مدل آستین برای انواع تونیک، و پیراهن‌های کوتاه مناسب است.

آستین بتوینگ یا خفاشی

آستین چاک‌دار

اندازه این مدل آستین معمولا بلند یا سه ربع است. روی آن یک چاک وجود دارد. انتهای آن در قسمت مچ نیز تنگ است و با یک دکمه بسته می‌شود. آستین چاک‌دار تقریبا برای هر مدل لباسی مناسب است؛ از بلوزهای گشاد گرفته تا انواع پیراهن.

مطالب مرتبط:

۱- بهترین روش برای تا زدن آستین پیراهن زنانه

۲- انواع مختلف دکمه سرآستین

۳- راهنمای انتخاب کت و دامن مجلسی

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است