نکاتی برای خرید لباس خواب مناسب

0

خرید پیژامه و لباس‌ خواب ممکن است بدیهی و آسان به نظر برسد اما انتخاب آن گاهی از لباس مجلسی نیز سخت‌تر است. هرچه باشد، لباس خواب مناسب باعث می‌شود که در آرامش بخوابید. امروز نکاتی را به شما می‌گوییم که به کمک آن لباس خوابی شیک و در عین حال به درد بخور بگیرید.

 

راحتی لباس خواب

مهم‌ترین ویژگی یک لباس خواب مناسب، راحتی آن است. راحتی هر لباس به نسبت هر شخص متفاوت است. از خود سوال بپرسید که دوست دارید کدام یک از این موارد در لباس خوابتان موجود باشد: جیب، دکمه، یقه بلند، پارچه نخی؟ همچنین سعی کنید کش شلوار را حتما چک کنید تا حتی به مقدار کم نیز، تنگ نباشد.

جنس پارچه لباس خواب

لباس خواب از انواع پارچه تولید می‌شود. پارچه‌ای را انتخاب کنید که بیشتر از همه با سبک زندگی شما همخوانی دارد. پارچه نخی یکی از رایج‌ترین‌هاست چون هم خنک است و هم سبک. به یاد داشته باشید که پارچه نخی گرمای بدن را حفظ نمی‌کند و در مواقع سرد سال ممکن است دمای بدن را کاهش دهد. پارچه پشمی نیز به درد مواقع گرم سال نمی‌خورد. بهترین انتخاب پارچه ابریشم است.

اندازه لباس خواب

اگر به صورت آنلاین خرید می‌کنید حتما جدول سایزبندی همان سایت را چک کنید. به یاد داشته باشید که نوع اندام نیز در خرید شما بسیار تاثیرگذار خواهد بود. برای مثال کسانی که اندام سیبی دارند بهتر است لباس خوابی با شلوار فاق بلند بخرند و کسانی که اندام گلابی دارند باید شلوارشان فاق کوتاه باشد. هر لباس خواب ابریشمی مناسب اندام ساعت شنی است.

استایل لباس خواب

توجه به راحتی یک لباس خواب باعث نمی‌شود که استایل و زیبایی آن را نادیده بگیریم. مدل و طرح پارچه لباس خواب شما می‌تواند شخصیت شما را بازتاب دهد. اگر از سادگی لذت می‌برید و شخصیت آرامی دارید سراغ لباس خوابی بدون طرح بروید و اگر شاد و برون‌گرا هستید، می‌توانید از لباس خوابی رنگارنگ استفاده کنید. همه چیز به سلیقه شما برمی‌گردد.

دوام لباس خواب

لباس خواب، با لباس‌های دیگر متفاوت است چون قرار است برای زمانی طولانی از آن استفاده کنید و معمولا دیر خراب می‌شود. برای اینکه لباس خوابتان کهنه نشود، قبل از خرید به کیفیت دوخت آن دقت کنید. همچنین مواظب باشید که در لبه‌ها زدگی نداشته باشد. از لباس خواب‌هایی که در آن‌ها از پارچه مصنوعی استفاده شده است نیز دوری کنید.

مراقبت از لباس خواب

لباس خواب به شستشوی مداوم نیاز دارد پس باید با ملایمت با آن‌ رفتار کنید و یک سری از نکات را در نظر بگیرید. پارچه‌های معمولی و رایج با ماشین لباسشویی قابل شستشو هستند اما پارچه‌های حساس مثل ستین و ابریشم باید با دست شسته شوند. زمانی که شما برای مراقبت از لباس خوابتان می‌گذارید برابر با کیفیت و ماندگاری آن لباس خواب است.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :