ست کردن یقه اسکی در پاییز و زمستان

از دیرباز تاکنون بلوزهای یقه اسکی جزء اصلی کمد لباس‌های غربی‌ها به شمار می‌رود. درحالی که به نظر می‌رسد بیشتر خانم‌ها تمایل به پوشیدن آن دارند، اما با آمدن فصل زمستان همه به جمع یقه اسکی پوش‌ها اضافه می‌شوند.

یقه اسکی در طول تاریخ نمادی از قدرت، سرکشی و فروتنی بوده است. اگر ساکن جایی هستید که اغلب هوای سرد را تجربه می کنید حتما یقه اسکی را امتحان کنید. در این مطلب درباره ظهور بلوز یقه اسکی از آغاز و چگونگی ست کردن آن در استایل صحبت خواهیم کرد.

همین الان به چالش ۷ کیلو لاغری در یک ماه ملحق شو و مشاوره رایگان بگیر.

محبوبیت یقه اسکی

در ابتدا قشر کارگر در قرن نوزدهم میلادی از بلوزهای یقه اسکی به دلیل کاربرد گرم بودن و محافظتی که دارد به طور مداوم استفاده می کردند. اما این محبوبیت پایدار نبود و در دهه ۱۹۴۰ تا سالها یقه اسکی به قعر کمدهای لباس های کهنه سقوط کرد.

چند سالی به سرعت سپری شد تا اینکه آدری هپبورن در فیلم Funny Face، یقه اسکی را دوباره برای عموم به نمایش می گذارد و می گوید من “متفاوت هستم”. به این ترتیب یقه اسکی را به یکی از مهم‌ترین پوشاک در صنعت مد بدل می‌کند.

ست کردن یقه اسکی

یقه اسکی را با چی بپوشم؟

بلوز یقه اسکی لباسی کلاسیک فصل سرما و زمستان است که اگر با ژاکت، پافر و دامن و شلوار یا دامن مناسب هماهنگ شود ظاهر شیک و خاصی به استایل شما می بخشد. قابل ذکر است که افرادی که گردن کوتاهی دارند بهتر است یقه اسکی نپوشند.

یقه اسکی با ژیله بافت

ژیله های بافتنی جدیدترین ترند زمستانی هستند. اگرچه بیشتر آن را با پیراهن ست می کنند اما پوشیدن یقه اسکی با ژیله نیز خالی از لطف نیست. می‌توانید رنگ‌های مختلف یقه اسکی را با رنگ‌های متنوع ژیله‌های بافت ست کنید و رنگ و نقشی پاییزی و زمستانی به استایل خود ببخشید.

ست کردن یقه اسکی

چه شلواری با یقه اسکی بپوشم؟

اگر  آدرم تنبلی هستید و بدون صرف زمان زیاد می‌خواهید خوشتیپ باشید و عالی به نظر برسید با بلوز یقه اسکی شلوار جین گشاد بپوشید و در نهایت با کت پشمی استایل خود را تکمیل کنید.

البته اگر بلوزتان گشاد و اوورسایز است برای پیروی از استایل مدرن آن را با شلوار جین چسبان امتحان کنید. برای استایلی جسورانه‌تر بلوز یقه اسکی را با کت و شلوار چرم بپوشید تا سبکتان را برای بقیه هم نمایان کنید.

ست کردن یقه اسکی

یقه اسکی با دامن

اگر دختری دامن پوش هستید بلوز یقه اسکی برای هر مدل دامن و با هر طولی هماهنگ است نکته قابل توجه این است که حتما یقه اسکی را با دامن کوتاه تا پایین زانو و بوت‌های بلند سِت کنید یا اگر طرفدار دامن‌های بلند هستید می‌توانید آن را با نیم‌بوت‌هایی که تنها تا مچ پا می‌آیند بپوشید. این سبک پوشش در سال‌های اخیر در کشور ما نیز بسیار پرطرفدار بوده است.

ست کردن یقه اسکی

یقه اسکی برای استایل رسمی

کت و شلوار و یا مانتو شلوارها بهترین پوشش برای مکان‌های اداری و مناسبات رسمی به حساب می‌آیند. بسیاری از بانوان دوست دارند در محل کار نیز بلوز یقه اسکی بپوشند اما از رسمی بودن آن مطمئن نیستند. اما جالب است بدانید که یقه اسکی با کت و شلوارهای اداری نیز فوق العاده به نظر می‌رسد. دست شما در انتخاب رنگ یقه اسکی کاملا باز است.

ست کردن یقه اسکی

از انداختن این گردنبندها با یقه اسکی غافل نشوید!

اگر فکر می کنید با پوشیدن یقه اسکی گردنبند جلوه‌ای ندارد در اشتباهید. میتوانید از گردنبندهای بلند استفاده کنید. گردنبندهای ظریف و نازک را طوری به گردن بیاویزید که بخشی از آن بیرون باشد. گردنبندهایی که آویزهای سکه ای مانند دارند بهترین انتخاب برای افزودن جذابیت به بلوز یقه اسکی هستند. همچنین با گوشواره های حلقه ای بزرگ می توانید شیک تر به نظر برسید.

ست کردن یقه اسکی

جمع بندی

در کل بلوز یقه اسکی با وجود محوبیتی که در طول زمان داشته، انتخاب ایده‌آلی برای فصول سرد سال خواهد بود، همانطور که گفته شد یقه اسکی دست شما برای ست کردن با لباس‌های دیگر باز می‌گذارد. می توانید سلیقه ی خود را به کار بگیرید و آن را به رنگ های گرم پائیز بپوشید، پالت‌های رنگی جذاب در استایل خود ایجاد کنید یا همانند مریلین مونرو به رنگ مشکی آن بسنده کنید و استایلی متواضع و ساده در پیش بگیرید.

منابع:  Thegoodtrade ، fustany

المیرا فلاحیان
نویسنده: المیرا فلاحیان
میوچیا پرادا میگه لباسی که می‌پوشید راهی برای توصیف خودتون به مردم جهانه و مد و فشن زبان آنی دنیا به حساب میاد. پس لباس پوشیدن رو یاد بگیریم :)


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :