نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

0

پیراهن مجلسی یک لباس زنانه مناسب برای شرکت در مجالس و مراسم مختلف است. عروسی، نامزدی و … فرقی نمی‌کند همه ما خانم‌ها سعی می‌کنیم که شیک پوش تر از سایرین دیده شویم. نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی چیست؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

سادگی و کلاسیک بودن را در اولویت قرار دهید

پوشیدن یک پیراهن ساده مشکی می‌تواند آسان‌ترین کار ممکن برای رفتن به عروسی باشد، اما این لباس سبک خاص شما را نشان نمی‌دهد. برای انتخاب پیراهن و لباس مجلسی زنانه سراغ مدل‌هایی بروید که طرح‌های خاص داشته باشند، نوعی قرینگی در آن‌ها دیده شود و یا یک عنصر خاص و متفاوت مثل یک طرح یا سنگ‌دوزی خاص را نشان بدهند.

یک مهمانی و یا مراسم نامزدی، بهترین فرصت برای پوشیدن لباس‌های براق است، پس از نگین‌ها و جزییات درخشان روی پیراهن مجلسی خود استفاده کنید.

پیراهن مجلسی پشت باز و یا با یقه‌ای متفاوت می‌تواند یک انتخاب متفاوت برای مهمانی شما باشد. طول لباس مجلسی شما می‌تواند متفاوت باشد و براساس سلیقه‌تان میدی و یا ماکسی بپوشید. لباس کوتاه برای یک مهمانی رسمی مانند عروسی، نامزدی و … یک لباس زنانه مناسب نیست؛ بنابر نظر کارشناسان بهتر است لباس‌های پوشیده‌تری را برای این مهمانی‌ها انتخاب کرده و بپوشید.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

شلوار و دامن زنانه یک لباس زنانه مناسب است

لازم نیست برای مهمانی‌های بزرگ و رسمی مثل مراسم عروسی، همیشه پیراهن مجلسی و یا کت و دامن بپوشید. ترکیب یک بلوز زنانه یا شومیز شیک با شلوار هم می‌تواند برای چنین مراسمی مناسب باشد، تنها نکته، این است که یک ترکیب هماهنگ با سایزهای کاملا درست را انتخاب کنید. بنابراین شلوار و یا دامن نیز می‌تواند یک لباس زنانه مناسب برای این سبک مهمانی‌ها باشد.

وقتی می‌خواهید انواع بلوز و شومیز مجلسی زنانه را انتخاب کنید، دنبال جزییات خاص باشید. سنگ دوزی، جزییات برجسته روی بلوز یا استفاده از پارچه‌های حریر و لطیف در یک شومیز، آن را برای تیپ مجلسی مناسب می‌کند.

سعی کنید تاپ یا بلوزی را انتخاب کنید که کاملا اندازه شما است، مدل‌های خاص آستین می‌تواند سلیقه شخصی‌تان را به خوبی نشان دهد.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

نکات مهم در انتخاب دامن زنانه

  •  برای انتخاب دامن مجلسی، درست مانند مدل پیراهن رسمی زنانه، یا مدل‌های تا زیر زانو را انتخاب کنید یا سراغ دامنی بروید که تنها کمی بالای زانو قرار بگیرد.

 

  • یک دامن با فرم راسته انتخاب مناسبی برای ست مجلسی شما است. آن را می‌توانید با یک بلوز کوتاه هماهنگ کنید. مشکی ساده و یا یک رنگ ساده دیگر که با بخش بالاتنه شما هماهنگ است، می‌تواند ترکیب زیبایی را درست کند.

 

  • اگر لباس شما طرح‌دار و شلوغ است، برای دامن انتخاب‌های ساده‌تری داشته باشید. پارچه‌هایی مانند مخمل می‌توانند یک استایل منحصر به فرد برایتان درست کنند.

 

  •  اگر یک شومیز ساده را انتخاب کرده‌اید، بهتر است دامن شما، جزییات براق مثل پولک و … یا تکه‌دوزی‌های تور داشته باشد. البته این دامن حالت مجلسی‌تری دارد و شاید برای دختران جوان انتخاب اول نباشد.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

نکات مهم در انتخاب شلوار زنانه

برای آنکه لباس زنانه مناسب را کامل کنید، می‌توانید شلوار انتخاب کنید، اما حتما سراغ شلوارهایی بروید که کاملا حالت رسمی و مجلسی داشته باشند. بنابراین انواع شلوار جین، شلوار کتان و … را فراموش کنید و به دنبال یک شلوار پارچه‌ای مناسب باشید.

شلوارهای پارچه‌ای با فرم آزاد و چین دار، شلوارهای پارچه‌ای راسته یا با فرم نیمه جذب، برای ست کردن با شومیز و یا بلوز رسمی زنانه مناسب هستند.

قرار نیست همیشه رنگ مشکی را انتخاب کنید، متناسب با فرم بدن می‌توانید رنگ مناسب خود را انتخاب کنید. اگر پایین تنه شما بزرگ نیست، رنگ‌های روشن مانند کرم، سفید می‌تواند انتخابی مناسب و زیبا برای شما باشد. اما توجه داشت باشید که رنگ‌های روشن را بیشتر در فصل‌های گرم سال مانند بهار و تابستان می‌پوشند.

استفاده از اکسسوری را جدی بگیرید

هیچگاه جزئیات را فراموش نکنید، شما می‌توانید یک دست لباس مجلسی، یا کت و دامن تکراری را با یک ست مناسب اکسسوری، کیف و کفش کاملا غیر تکراری نشان دهید.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

۱- انتخاب کیف دستی زنانه: یک کیف مجلسی کوچک بهترین انتخاب برای هر تیپ و استایل رسمی است، پس کیف‌های بزرگ را کنار بگذارید. یک کیف کوچک دستی یا همان کلاچ استایل مجلسی‌تان را کامل می‌کند. می‌توانید یک کیف براق و خاص بردارید و به این ترتیب کاری کنید که کیف شما به یکی از آیتم‌های اصلی تیپ شما بدل شود.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

۲- انتخاب کفش زنانه:  طبیعی است که برای رفتن به مهمانی به ویژه یک مهمانی رسمی، نباید کفش‌های اسپرت پوشید! اگر قد بلند هستید به جای کفش تخت و عروسکی از کفش‌های پاشنه کوتاه یا پاشنه تخم مرغی استفاده کنید. اگر پیراهن یا دامن شما بلند است یا شلوار پوشیده‌اید، می‌توانید هر قدر که دوست دارید پاشنه بلندتری را بپوشید اما اگر دامن یا پیراهن رسمی شما کوتاه است، سراغ پاشنه خیلی بلند نروید.

نکات کلیدی در انتخاب لباس زنانه مناسب و زیبا برای مهمانی‌های رسمی

۳- انتخاب زیورآلات زنانه: می‌توانید اکسسوری‌های خاص یا حتی بزرگ و براق استفاده کنید، این بستگی به میزان ساده بودن یا پرزرق و برق بودن بقیه ظاهر شما دارد. اگر لباس‌هایتان به اندازه کافی براق و پرطرح است، اکسسوری‌های کوچک‌تر، انتخاب‌های بهتری هستند.

لازم نیست از هر زیورآلاتی یک نمونه در استایل‌تان باشد، گاهی یک جفت گوشواره خاص می‌تواند تنها زیورآلات به کار رفته در تیپ مجلسی شما باشد. برای آنکه مطمئن باشید در استفاده از زیورآلات زیاده‌روی نکرده‌اید، پیش از آنکه از خانه بیرون بروید، یک اکسسوری را استایل خودتان حذف کنید.

آخرین نکته‌ای که در انتخاب و کامل کردن تیپ مجلسی یا رسمی خود برای رفتن به یک مهمانی مهم باید در نظر داشته باشید، این است که استایلی را انتخاب کنید که در آن احساس راحتی دارید. فراموش نکنید که قرار است حداقل سه یا چهار ساعت را باید با این لباس‌ها سپری کنید. پس چیزی نپوشید که در اواسط مهمانی شما را کلافه می‌کند یا مدام باید مواظب مرتب بودن آن باشید. کفش پاشنه بلند شما باید به گونه‌ای باشد که در آن احساس راحتی کنید، درآوردن کفش‌ها در اواسط مهمانی صحنه چندان جذابی نیست.

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 14 دسامبر 2017

چه خوشگلن این لباس هاارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :