چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

ایده راه اندازی یک وبلاگ خوب را در سردارید ولی نمی دانید از کجا باید شروع کنید؟ نگران نباشید هیچکس در شروع کار جدید دانش لازم را ندارد. با شروع کار نکات زیادی را فراخواهید گرفت. قبل از هرچیزی باید تصمیم بگیرید که محتوای وبلاگ شما شامل چه مواردی خواهد بود. اگر می‌خواهید در حوزه مد و لباس کار کنید باید بدانید این حوزه بیش از حد گسترده است و شما نخواهید توانست تمام زوایای آن را پوشش دهید. موضوعی را انتخاب کنید که به آن علاقه دارید و در موردش اطلاعات خوبی جمع آوری کرده اید. چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند را در چی بپوشم بخوانید.

 

چگونه بلاگر شویم و نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

نام خوبی برای وبلاگ خود انتخاب کنید

بسیاری از وبلاگ‌ها و وبسایت‌ها با نام‌های خوبی در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند. بنابراین لازم است کمی خلاقیت داشته باشید و نام جدیدی برای وبلاگ خود انتخاب کنید. کپی برداری نکنید، وبلاگ یا وبسایت شما نشان دهنده هویت شماست. سعی کنید نامی انتخاب کنید که مختص به خودتان باشد. لیستی از نام‌هایی که برای وبلاگ خود در نظر گرفته‌اید تهیه کنید و با نزدیکان خود به اشتراک بگذارید و از نظراتشان مطلع شوید. اگر شما تنها نویسنده وبلاگ نیستید بهتر است با سایر اعضای گروه یک جلسه طوفان فکری داشته باشید تا بتوانید بهترین نام را برای وبلاگ خود انتخاب کنید.

چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

طراحی ظاهر وبلاگ

ظاهر وبلاگ شما باید در راستای موضوع آن طراحی شده باشد. طراحی سایت باید کاربر پسند باشد تا بازدیدکنندگان بیشتری را جذب کند. همیشه تعادل را حفظ کنید ظاهر شلوغ مناسب یک وبلاگ مد و لباس نیست و کاربر را سردرگم می‌کند. اگر در این زمینه تخصص لازم را ندارید می‌توانید از یک طراح سایت باسابقه کمک بگیرید. عکس‌های باکیفیت و بزرگ در طراحی وبلاگ خود به کار ببرید.

 

تم رنگی برای وبلاگ خود انتخاب کنید

اگر رنگ یا پالت رنگی در نظر دارید و فکر می‌کنید این رنگ‌ها مناسب حس و حال محتوایی هستند که می‌خواهید با دیگران به اشتراک بگذارید، می‌توانید این رنگ‌ها را با طراح وبلاگ خود به اشتراک بگذارید. در نظر داشته باشید که رنگ‌ها مفهوم‌های متفاوتی را به مخاطب منتقل می‌کنند.

 

عکس باکیفیت 

ضروری است که یک دوربین DSLR برای ثبت تصاویر باکیفیت تهیه کنید. بهتر است از عکس‌های مرتبط و باکیفیت و یک اندازه در محتوای وبلاگ خود استفاده کنید. مطمئن باشید بازدیدکنندگان وبلاگ شما با رعایت نکاتی ساده چند برابر خواهند شد.

چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

بگذارید شخصیت شما معرف وبلاگ باشد

وبلاگ نویسان مد و لباس، یکی از پر مخاطب‌ترین وبلاگ‌های حال حاضر را در اختیار دارند. برخی از از این بلاگر های عموما جوان، به واسطه اطلاعات خوبی که در اختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند، به چهره‌ای شناخته شده تبدیل شده‌اند. حتی برخی‌ها، توانسته‌اند برای فعالیت‌های خود سرمایه گذار مالی پیدا کرده و ایده‌های خود را که روزگاری آرزوی دست نیافتنی بود، عملی کنند.

 

برنامه‌ریزی کنید و هدف داشته باشید

اهدافی واقع‌بینانه داشته باشید. یک بلاگر موفق برای انتشار محتوا زمانبندی در نظر می‌گیرد. لازم است یک تقویم برای یادداشت مناسبت‌ها و انتشار محتوی مرتبط با این مناسبت‌ها داشته باشید.

چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

ساخت برند شخصی

این روزها ساختن برند شخصی کلید اصلی موفقیت در تمام کسب‌و‌کارها است. ساختن یک برند و تصویر یکتا در مورد خودتان نیز به اندازه ساختن برند برای یک سازمان اهمیت دارد. همانند برند سازمان، برای ساخت برند شخصی شما نیاز دارید که یک امضا و نشانه خاص، یک صدای متمایز و استانداردهای خاصی داشته باشید که هواداران، مشتریان، و دنبال کنندگان شما بتوانند آنها را به خوبی بشناسند. یک یا دو نکته برتری و نقطه قوتی که شما را از سایر بلاگر ها متمایز می‌کند چیست؟

 

از شبکه‌های اجتماعی کمک بگیرید 

از شبکه‌ها و کانال‌های مختلف ارتباطی استفاده کنید، لینکدین، گوگل پلاس، اینستاگرام و … “مشاغل به سمت آنلاین شدن در حال حرکت هستند. اینترنت به مثابه یک نمایشگاه بزرگ توانایی و استعداد عمل می‌کند، اگر وبسایت یا پروفایلی ندارید پس جزیی از نمایشگاه بزرگ استعداد نیستید” با کسانی که می‌توانید از آنها چیزی یاد بگیرید ارتباط برقرار کنید و کسانی را که می‌توانند برای شما فرصت‌های جدیدی به وجود بیاورند را از دست ندهید. امروزه و با رشد بیش ازپیش اینترنت اگر شمادر فضای مجازی حضور ندارید به معنای نداشتن هویت است. اگر هویت مجازی قوی برای خود نساخته باشید بخش عمده‌ای از هویت و ارزش خود را از دست خواهید داد.

چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

مدیا کیت بسازید

اگر می‌خواهید به عنوان یک فشن بلاگر موفق شناخته شوید، یک مدیا کیت جامع و حرفه‌ای ایجاد کنید. مدیا کیت یک رزومه برای وبلاگ شما است اطلاعاتی از شما را در اختیار حامیان مالی احتمالی می‌گذارد. مدیا کیت شما باید یک پاراگراف کوچک در مورد خودتان داشته باشد، یک پاراگراف توضیح در مورد وبلاگ شما، آمار رسانه‌های اجتماعی شما، آمار وبلاگ، هزینه تبلیغات و نحوه برقراری ارتباط با شما از طریق ایمیل و رسانه‌های اجتماعی.

چگونه بلاگر شویم ؟ نکاتی که هر بلاگر موفقی باید بداند

با برندهای مطرح حوزه مد و لباس همکاری داشته باشید

برای شناساندن وبلاگ خود باید با برندهای مطرح این حوزه همکاری داشته باشید. هنگام تنظیم ایمیل همکاری سعی کنید مطالب کوتاه و خلاصه باشند. راه‌هایی که می‌توانید با این برندها همکاری داشته باشید را در ایمیل ذکر کنید.

مطالب مرتبط:

۱- فشن بلاگر کیست ؟ معرفی مشهورترین فشن بلاگرها

۲- رازهای موفقیت لیاندرا مدین فشن بلاگر آمریکایی

۳- با کیارا فرانی طراح لباس و مد بیشتر آشنا شوید

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

مرسا حسینی در تاریخ 21 فوریه 2018

مرسی از مهفام عزیزم بابت این مطالب خوبی که مینویسه
واقعا خوندن مطالب شما برای من عالی بوده
همیشه با قدرت به مسیر تون ادامه بدیدارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :