مصاحبه با «ریچارد بیدل»، ستاره دنیای مد

اکثر کسانی که علاقه به دنیای مد مردانه دارند، چهره ریچارد بیدل را با وجود اینکه شاید حتی نامی از او ندانند، به خاطر می‌سپارند. هر چند بعید است عاشق مد مردانه باشی و ریچارد بیدل را نشناسی! اگر جایی مد مردانه‌ای دیده باشید که به دلتان نشسته باشد، بدانید که رد پایی از ریچارد در آن دیده می‌شود. امروز در چی بپوشم در مورد زندگی، استایل و درخشش او در دنیای مد و لباس با هم صحبت خواهیم کرد.

کوتاه در مورد ریچارد بیدل 

یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین چهره‌های در حال حاضر مد مردانه، ریچارد بیدل، متولد لندن است که تلاش کرده آنچه که از مد در ذهن بینندگان فیلم‌هایی به مانند زولندر ساخته است را بیرون بکشاند و آنچه که مد حقیقی است معرفی کند. رزومه کاری او حاکی از این است که ما با فردی کاملاً حرفه‌ای که هم جلو دوربین و هم ‌پشت دوربین همیشه سرگرم حرفه خود و پیشرفت بوده است، طرف هستیم.

بله، درست است که همیشه لباس پوشیدن ریچارد بیدل گزینه خوبی برای طراحان لباس بوده است، اما در آخرین نمایش مد لباس مردانه لندن، ریچارد بیدل آخرین پرده از نمایش لباس خود را به خوبی هر چه تمام‌تر به پایان رساند. این نمایش نشان داد که تا چندین سال آینده کسی نمی‌تواند جای ریچارد بیدول را به عنوان نامزد مردان خوش‌تیپ بریتانیایی پر کند.

در ادامه شاهد مصاحبه‌ای با ریچارد بیدول خواهید بود که در آن او از استایل و همچنین رمز و راز درخشندگی استایلش و هر آنچه که باعث شده است اکنون در این جایگاه قرار بگیرد، صحبت می‌کند.

ریچارد بیدول

توصیف ریچارد بیدول از استایل شخصی خودش چیست؟

استایل من آمیزه‌ای از استایل کلاسیک بارگه‌هایی از مدرنیته هست که در مجموع استایل مناسبی در من ایجاد کرده است.

یک روز معمولی در زندگی خودتان را توصیف کنید؟

نکته جالبی که در مورد کار درون یک صنعت خلاق و پویا به مانند بازیگری و مد وجود دارد این است که شما هیچ روزتان تکراری نیست. شما هرگز نمی‌دانید فردا قرار است چه کاری انجام دهید. همه کارهای روزانه ممکن است در کسری از ساعت تغییر کنند. گاهی اوقات من در کشور خودم بیدار و در کشوری دیگر به خواب می‌روم. اما زمانی که لندن باشم، بیشتر روزها ۷ صبح بیدار می‌شوم، سگم را می‌چرخانم، به باشگاه می‌روم. پس از آن چه اتفاقی برای من در پیش است، کاملاً نامعلوم و مبهم هست.

در مورد مسیر شغلی خودت بگو، از کجا شروع کردی؟

مسیر شغلی من به سمت آنچه که اکنون هستم، در واقع هیچ شباهتی به روش‌های ورود به دنیای مد کنونی ندارد. من قبل از اینکه وارد دنیای مد شوم، یک وکیل در شهر لندن بودم. من در عصر پایان یک روز کاری، به عنوان مدل شناخته شدم. اگر بخواهم صادقانه با شما صحبت کنم، اصلاً تا آن روز تصوری از اینکه خوش‌تیپ باشم نداشتم. زمانی که به من عنوان مدل داده شد، کاملاً شگفت ‌زده بودم. قبل از اینکه خودم متوجه شوم، روی صحنه مد مردانه لندن، میلان و پاریس حضور داشتم. شش ماه بعد کار خودم را رها کردم و به نیویورک رفتم. آن‌گونه که تاریخ می‌گوید.

شما امضای خودتان در مد را دارید، اما الگوی اصلی شما چه کسی بوده است؟

خیلی روشن و واضح است، پدرم. من از سبیل گذاشتن تا اصلاح موی سرم را مدیون پدرم هستم، کسی که قبل از تولد من هم به این شکل زندگی می‌کرده است.

ریچارد بیدول

نظرت در مورد آنچه که امروز هست، چیست؟

در حال حاضر و مد امروز، من فکر می‌کنم که ما باید بتوانیم خودمان را با لباس‌های راحت‌تر تطبیق دهیم. برای من، این روزها کت و شلوار دوخت راحت، پیراهن‌های آزاد و همچنین پاپیون، جای خودشان را به لباس‌هایی با پارچه‌های سبک با قابلیت تنفس بالا دارای ملاک بارز راحتی بودن به جای رسمی‌بودن داده‌اند.

هم اکنون چه ترند یا روندی در مد را دنبال می‌کنید؟

ترند یا روندها به سرعت در حال تغییر هستند، حتی می‌توان گفت که تا بخواهید تصمیم بگیرد یکی را رها و دیگری را بگیرید، دچار تغییر می‌شوند. بنابراین من سعی نمی‌کنم که با ترندها استایل خودم را شکل دهم. اما می‌توانم بگویم که اکنون من طرفدار کت و شلوارهایی با پارچه‌های نرم و دوخت راحت هستم که در طول چندین فصل مد گذشته، دیده می‌شوند. پاتریک گرنت استاد بلامنازع این ترند از E. Tautz & Sons است.

شاید باورتان نشود ولی لباس مورد علاقه من، پیراهن‌هایی از جنس پیژامه‌های کتان ایتالیایی از Budd Shirtmakers است. البته نه برای خوابیدن بلکه برای لباس بیرون. من ترجیح می‌دهم که آن‌ها را با شلوار پارچه‌ای یا شلوار کوتاه به تن کنم.

کدام طراحان لباس را دوست دارید؟

در طول چند فصل گذشته مد، من از دیدن کارهای الکس مولینز(Alex Mullins)، دانیل دبلیو فلنچر(Daniel W Fletcher) و جان لارنس سولیوان(John Lawrence Sullivan) لذت بردم. این‌ها هر آنچه که یک برند بریتانیایی باید داشته باشند را در خود داشته و دارند.

ریچارد بیدول

چه کسی را باید در اینستاگرام دنبال کنیم؟

من کانال و افراد زیادی به عنوان اینفلوئنسر در دنیای مد، طراحی لباس و همچنین استادان سبک دنبال می‌کنم. به طور خاص اکانت Tom Stubbs به عنوان طراح استایل، Scott Fraser Simpson به عنوان طراح را دنبال می‌کنم. این دو دارای طراحی‌های منحصر به فرد خود هستند که من نه تنها از دیدن آنلاین آن‌ها لذت می‌برم، بلکه دوست دارم تا به صورت فیلتر و تغییر یافته در لباس پوشیدن خودم هم از آن‌ها استفاده کنم.

چه رویکردهای مراقبتی از پوست خودتان دارید؟

در واقع من روال ثابتی برای مراقبت از پوست خودم ندارم که هر روز یا هر شب آن را انجام دهم. اما همیشه در کیف مسافرتی خودم محصولاتی همانند Mr Natty Hair Paste برای موهایم، ژل برنزه دیور و مرطوب کننده Shiseido مردانه برای پوستم، برای چشم Elemis Anti Fatigue، دئودورانت های گیاهی برای احساس لطافت و تازگی و همچنین عطر تام فورد سولیل بلانک (Tom Ford Soliel Blanc)، دارم. از من به شما نصیحت، برند تام فورد را هیچ وقت فراموش نکنید. این برند به صورت عمومی توسط مردان استفاده نمی‌شود اما زمانی که شروع به استفاده کردن از محصولات آن کنید، متوجه این خواهید شد که بدون تام فورد تا کنون چطور زنده بوده‌اید!

در مورد همکاری اخیر خود با برند King & Tuckfield که بریتانیایی است، صحبت می‌کنید؟

در واقع، فرصت همکاری و رابطه با این برند زمانی شروع شد که استیسی وود، بنیان‌گذار برند با من در مورد جمله‌ای که در جایی با عنوان اینکه «من جین نمی‌پوشم» گفته بودم، شروع به صحبت از طریق شبکه اجتماعی کرد. او علاقه‌مند شده بود که بداند چرا دیگر من جین نمی‌پوشم. او من را به استودیو خودش دعوت کرد تا تلاش کند نظر من در مورد پوشیدن دنیم را تغییر دهد.

من پوشیدن جین را به این خاطر کنار گذاشتم که محصولات و پوشیدنی‌هایی از این جنس که در بازار وجود داشت به هیچ عنوان مورد علاقه من نبود و به تنم آنچنان که باید می‌بود، نمی‌نشست. اما استیسی در برند خود کاری با جین می‌کرد که من تاکنون مشابه آن را در جایی ندیده بودم. ما به سرعت متوجه علاقه مشترک خودمان در طراحی کلاسیک شدیم. علاوه بر این، مشترکات زیادی میان من و استیسی در طراحی و مفهوم لباس وجود داشت. در عرض چند هفته ما شروع به طراحی و آماده کردن یک مجموعه لباس جین و پلیور که در مجموعه تابستانی دوم رونمایی شد، کردیم.

ما قصد این را داشتم که محصول نهایی تعادلی ما بین شکل و عملکرد باشد. می‌خواستیم چیزی با کیفیت تولید کنیم که انسان مدرن فراری از دست کت و شلوار را به سمت خودش بکشد.

ریچارد بیدول

چه قاعده و قانونی در استایل وجود دارد که به مردان توصیه می‌کنید؟

سبک یک مفهوم است و همان‌طور که می‌دانید قانون‌ها به سادگی شکسته می‌شوند. بنابراین هر پوشش که احساس خوبی برای مردان ایجاد کند می‌تواند مناسب باشد، من فکر می‌کنم که باید از انتخاب‌های همیشگی خودشان پیروی کنند به جای اینکه از انتخاب و ترندهای باب شده، تقلید نمایند.

چه زمانی بود که استایل خودتان را کشف کردید؟

استایل من آمیخته‌ای از طبیعت و پرورش است. به عبارت دیگر، من محصولی از محیط اطرافم و تربیتی که دیده‌ام هستم. من در لندن به دنیا آمده‌ام و اطرافیانم همیشه طراحان و خیاطان برتر این شهر یا دنیا بوده‌اند. دوست دارم بگویم که استایل من برگرفته از این‌ها است و فقط برای من نیست هر چند نباید نقش شهر لندن و زادگاهم را فراموش کرد. بنابراین استایل من در من متولد شده و همیشه وجود داشت.

به پایان مصاحبه با ریچارد بیدول رسیدم. شما می‌توانید این حرفه‌ای دنیای مد را در اینستاگرام با اکانت Richard Biedul دنبال کنید. همچنین اگر دوست دارید مصاحبه‌های دیگر و همچنین زندگینامه بازیگران و فعالان دنیای مد را بخوانید، مقالات مرتبط ما گزینه خوبی برای شما هستند. اگر هنرمند یا مدل مشهوری را می‌شناسید که دوست دارید به مانند ریچارد بیدول به آن بپردازیم با ما در قسمت نظرات و پیشنهاد‌ها در میان بگذارید.

مطالب مرتبط:

امید جعفری
نویسنده: امید جعفری
امید هستم. اعتقاد دارم لباس ها جان دارند و قبل از خود ما با دیگران سخن می گوید.حرف هایی در گوشی در مورد ما و شما. پس باید در انتخاب انها نهایت دقت را داشته باشیم. چه جایی بهتر از چی بپوشم برای دانستن نکات شیک پوشی می تواند وجود داشته باشد؟


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :