نیلوفر شهدوست در
190,125

6 ترند زیبایی که دوباره در سال 2024 به صنعت مد بازمیگردند؛ بازگشت غرورآفرین بیگودی و رژگونه پودری!

6 ترند زیبایی که دوباره در سال 2024 به صنعت مد بازمیگردند؛ بازگشت غرورآفرین بیگودی و رژگونه پودری!

ترندهای آرایشی و میکاپ مدام تغییر می‌کنند. محبوب‌ها کنار می‌روند و گزینه‌های دیگری روی کار می‌آیند که به‌واسطه تبلیغات و استفاده عام از آن‌ها، در نظر همه جالب توجه به‌نظر می‌رسند و محبوب می‌شوند. برخی ترندها هم کهنه می‌شوند و اندکی بعد دوباره به روی صحنه بازمی‌گردند. سال ۲۰۲۴ هم شاهد بازگشت ترندهایی خواهیم بود که زمانی کنار رفتند و حالا دوباره پرقدرت‌تر از همیشه به دنیای مدوفشن بازگشته‌اند. در این مقاله، نگاهی به آن‌ها خواهیم داشت. با ما همراه باشید.

ترندهای آرایشی بازگشتی

ناخن‌های قرمز

لاک قرمز و ناخن‌هایی با طراحی این رنگ از جذاب‌ترین انتخاب‌هایی است که هیچ‌گاه تکراری نمی‌شود. امسال هم دوباره شاهد بازگشت این ترند همیشگی و زیبا هستیم. درست است که در دهه ۹۰ میلادی، این رنگ از ناخن بیشتر از همیشه مورد توجه بود اما نمی‌توانیم این موضوع را انکار کنیم که رنگ قرمز همیشه کاربرد دارد و برای موقعیت‌های مختلف انتخابی دوست‌داشتنی و عموما صحیح است.

ترندهای آرایشی بازگشتی

یکی از رازهای جذابیت ناخن‌های قرمز، تناسب آن‌ها با موقعیت‌های مختلف است. فرقی نمی‌کند که استایلی اسپرت دارید یا تیپتان رسمی است و برای مجلسی مهم آماده می‌شوید، در هرحال با ناخن‌های قرمز شیک و جذاب جلوه خواهید کرد.

موهای تکه‌ای

ترندهای آرایشی بازگشتی

با فراگیرشدن میل و موج کراتین‌کردن موها، لختی و صافی مو به‌شدت ترند بوده و هست. اما صدای پای ترند تازه‌ای به گوش می‌رسد که از سال‌های گذشته به‌سوی ما می‌آید. موهای تکه‌ای که به‌حالتی طبیعی دور گردن ریخته می‌شوند و خبری از صاف‌کردن و سشوارکردن فراوانشان نیست از جمله ترندهای قدیمی هستند که در حال بازگشت به دنیای مدوفشن‌اند. این مدل هم راحت درست می‌شود و هم با مدل صورت و سر بسیاری از افراد در هماهنگی است. اگر سری به آلبوم‌های قدیمی بزنید، احتمالا تصاویر افراد زیادی از زنان را با همین مدل از موها می‌بینید. طبیعی‌بودن از جمله چیزهایی است که به نظر می‌رسد، درباره ترندهای تازه سال۲۰۲۴ پراهمیت‌ است. در واقع، دوری از آن همه جراحی و اقدامات زیبایی و روی‌آوردن به چهره‌های طبیعی و موهایی سالم و معمولی از جمله نکاتی است که از ترندهای اخیر دنیای مدوفشن احساس می‌شود.

رژگونه‌ پودری

ترندهای آرایشی بازگشتی

در سال‌های اخیر، رژگونه‌های مایع و انواع تینت‌ها بسیار ترند شده‌اند. اما کم‌کم شاهد بازگشت مجدد پودرهایی هستیم که خیلی قدیم‌ترها با عنوان سرخاب شناخته می‌شدند. حالا رژگونه‌های پودری در طیف‌های رنگی متنوع به دنیای فشن و میکاپ برگشته‌اند. این رژگونه‌ها در صورتی به‌خوبی روی پوست می‌نشینند که زیرساختشان مناسب باشد و آرایش اولیه به‌خوبی صورت گرفته باشد. در انتخاب محصولات پودری باید به کیفیت دقت زیادی کنید چون اگر به‌اندازه کافی مرغوب نباشند هم ظاهر پوست را مخدوش می‌کنند و روی آن به‌خوبی نمی‌نشینند و هم برای سلامت پوست مضر خواهند بود.

رنگ موی خانگی

ترندهای آرایشی بازگشتی

این روزها با وجود آموزش‌های پرشماری که در سطح شبکه‌های اجتماعی و در قالب ویدئو وجود دارد، رنگ‌کردن موها در منزل کار سختی نیست. البته بسیاری از بانوان و آقایان، این کار را در منزل انجام می‌داده و می‌دهند اما این روزها، ترند رنگ‌کردن مو در منزل به یک هنر موردتوجه بدل شده است. اینکه بتوانید از روی دستورهای فراوان موجود در سطح فضای مجازی به ایده موردنظرتان برسید و خودتان مراحل را گام‌به‌گام جلو ببرید هم تفریح است و هم شما را به نتیجه دلخواه درباره رنگ موهایتان می‌رساند. پس آستین‌ها را بالا بزنید و خودتان دست‌به‌کار شوید. تنوع محصولات مربوط به رنگ مو بسیار بیشتر از گذشته است و اگر از کسانی هستید که به آرایشگرها زیاد اعتماد نمی‌کنید، خودتان آستین‌ها را بالا بزنید و رنگ‌کردن موها را شروع کنید.

ورود دوباره بیگودی‌ها

ترندهای آرایشی بازگشتی

در فیلم‌های قدیمی، همیشه بانویی باسلیقه را می‌بینید که موهایش را برای فردا بیگودی پیچیده و انتظار می‌کشد تا دسته‌های مویش تابدار و پرپیچ شوند. با وجود انواع وسایلی که این کار را انجام می‌دهند، در سال‌های اخیر، بیگودی‌ها تاحد زیادی در دنیای آرایش و استایلینگ مو به حاشیه رفته بودند. حالا همه‌چیز تغییر کرده است و دوباره شاهد ورود بیگودی‌ها به دنیای مد هستیم. اگر از گذشته، بیگودی‌هایی در کمد دارید، آن‌ها را بیرون بیاورید که مجدداً نوبت استفاده از آنها رسیده است. به‌طور کلی، در سال ۲۰۲۴، دیگر شاهد استیلای حجم زیادی از موهای لخت و کراتین‌شده نخواهیم بود. نظرتان درباره این تغییر چیست؟

رژلب‌های مات

ترندهای آرایشی بازگشتی

در دهه‌های اخیر از رژ لب‌های براق و شاینی استقبال زیادی به‌عمل آمده بود. همه دوست داشتند که لب‌هایشان با این رژها بزرگ‌تر جلوه کند. ضمن اینکه پوست لب‌ها با چنین آرایشی، پرآب، شاداب و هیدراته به نظر می‌رسد. اما تغییرات دنیای مدوآرایش به رژ لب هم رسیده است. حالا دیگر رژهایی با رنگ‌های مات و درخشش اندک ترند شده‌اند. باید کم‌کم منتظر باشید که این رژ لب‌ها فراگیر شوند و مدل‌های آرایش را به‌کلی تغییر بدهند. انتخاب رنگ از میان این مدل رژها کار سختی نیست و به شما کمک می‌کند که مرتب و زیباتر جلوه کنید اما دیگر خبری از براق‌بودن لیپ‌گلاس‌ها و ماتیک‌های حجم‌دهنده نیست. برای استفاده از رژهای مات باید با تکنیک‌های آرایش لب بهتر و بیشتر آشنا شوید. در این صورت می‌توانید با هر مدلی از لب، طرح دلخواه و زیبایی بیشتری در این بخش از صورت به‌وجود بیاورید.

در آخر

مدوفشن مدام تغییر می‌کند و همین تحولات و یکسان‌نماندنش است که آن را به موجودی پویا و نه صرفا قواعدی خشک بدل کرده است. پویایی دنیای فشن و میکاپ آن را به‌شدت متنوع و البته سودآور می‌کند. بازاریابی و تبلیغات با تولید و فروش دست‌دردست هستند و مدام به تولید ترندهای تازه کمک می‌کنند. همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، بسیاری از ترندهای قدیمی در حال بازگشت به دنیای مدومیکاپ هستند و با اندکی تغییرات و احتمالا در قالب‌های امروزی‌تر فراگیر می‌شوند. این روزها، باید به‌سراغ چیزهایی بروید که پیش‌تر جواب داده‌اند و استفاده از آن‌ها نتایج خوشایندی داشته است. مثلا بسیاری از افراد دریافته‌اند که برای رسیدگی به پوست و موهایشان نیازی به روتین‌های دشوار و عجیب‌وغریب ندارند. رسیدگی ساده به پوست اما مرتب و متناسب با نوع آن می‌تواند نتایجی به مراتب بهتر داشته باشد. با مرور فهرستی که ارائه کردیم، برای داشتن استایلی جذاب در سال پیش رو، برنامه‌ریزی کنید. از بازگشت کدام‌یک از عناصر پیشین فشن به صحنه خوشحال هستید؟ دوست دارید که کدام‌یک از ترندها را امتحان کنید؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :