روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های خرید پوشاک

آیا کمد شما پر از لباس های مختلف است؟ آیا تا به‌حال به این فكر كرده‌اید كه برای خرید آنها چقدر پول خرج كرده‌اید؟ شاید فكر كنید كه به هیچ وجه نمی‌توان این هزینه‌ها را كاهش داد اما باید بدانید اگر این كار را انجام دهید، شانس بزرگی برای تبدیل به فردی مقتصد خواهید داشت. در این مقاله روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های خرید پوشاک را بخوانید.

ad banner

روش‌هایی برای کاهش هزینه‌های خرید پوشاک

فقط لباس‌هایی را كه احتیاج دارید خریداری كنید

شاید خیلی سخت باشد كه وقتی به فروشگاه‌های عرضه لباس مراجعه می‌كنید در مقابل وسواس خرید پوشاكی كه حراج شده‌اند و شما نیازی به آنها ندارید، مقاومت كنید. در عین‌حال تلاش كنید فقط لباس‌هایی را كه لازم دارید بخرید و فروشگاه را ترك كنید.

مجموعه ای خرید نکنید

 اگر می‌خواهید از دستبند، ساعت، كمربند، كفش و كیف متناسب با لباستان استفاده كنید، فقط مواردی را خریداری كنید كه نیاز دارید و از تبدیل این رفتار به عادت و جمع‌آوری كلكسیونی از این لباس ها خودداری كنید.

قانون 80/20 را رعایت کنید

در این روش لباس ها را به دو دسته تقسیم می کنید: لباس های اساسی که قسمت اصلی استایل را تشکیل می دهند مثل مانتوی مشکی، شلوار جین، کفش اسپرت و شال. این لباس ها باید ۸۰ درصد از کمد لباس شما را شامل شوند. دسته دوم لباس های جانبی است اساس استایل نیستند مثل اکسسوری ها که نقش مکمل را در استایل شما بازی می کنند.

کلمات کلیدی استایل خود را پیدا کنید

اگر این کلمات را پیدا کنید در هنگام خرید تصوری بهتری از آن چه که به آن نیاز دارید و آن چه که با استایل شما جور نیست خواهید داشت و انتخاب اشتباهی نخواهید کرد.

از خرید لباس‌های مارک‌دار خودداری كنید

 شكی نیست كه مقداری از قیمت لباس‌ها با برند معروف، به‌دلیل اعتباری است كه نام برند آنها كسب كرده است. به جای لباس‌هایی با مارك خیلی معروف سعی كنید از مارك‌های معمولی‌تر استفاده كنید. این امر به این معنا نیست كه شما لباس زیبا و مرتب نپوشید بلكه معنایش این است كه همه لباس‌های زیبا لزوماً مارك ‌دار نیستند.

در انتخاب زمان خرید دقت کنید

 بهترین زمان برای خرید پوشاک جدید در فصل حراج است. مثلا خرید لباس‌های زمستانی در فصل تابستان یا بعد از تعطیلات نوروزی.

در سفرهای خارج از كشور خرید كنید

 اگر به مسافرت خارج از كشور می‌روید، می‌توانید حین سفر خرید كنید. بسته به كشوری كه به آن سفر می‌كنید، می‌توانید بعضی اقلام را با قیمتی كمتر از كشور خود خریداری كنید.

مطالب مرتبط:

1- قانون 80 20 و داشتن یک کمد لباس کامل

2- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

3-  5 نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :