با اولین کسانی که از «رژ لب قرمز» استفاده کردند، آشنا شوید!

در مورد پیشینهٔ رژ لب قرمز، تالاری از مشاهیر وجود دارند. در میان این مشاهیر، ستارگان راک  Debbie Harry  و Siouxsie Sioux و همچنین الهه های موسیقی پاپ از جمله مدونا و ریحانا حضور دارند. علاوه بر دنیای موسیقی در میان ستاره‌های هالیوودی نیز بازیگران مشهوری همچون مرلین مونرو و رژ لب قرمز مکس فاکتورش،  الیزابت تیلور، آدری هیپورن و گریس کِلی نیز وجود دارند. رژ لب قرمز در طول تاریخ آرایش بر روی زنان طرفدار حق رأی، نیروی کار جنگ جهانی دوم، سیاستمداران، بانوان اول و راغب به دنیای مد نیز که با جسارت توجه افکار عمومی را به خود جلب کرده اند تاثیر گذاشته است.

تاریخچه رژ لب قرمز

زنان در طول جنگ جهانی دوم از رژ قرمز به‌عنوان نمادی از سرکشی استفاده می‌کردند زیرا مشهور است که هیتلر از رژ لب قرمز خوشش نمی‌آمد. در طی گذر سال ها رژ لب قرمز را تنها فاحشه‌ها استفاده می‌کردند، و زمانی که بازیگری شغلی قابل‌ احترام شناخته نمی‌شد، زنان بازیگر از آن استفاده می‌کردند. سپس در دههٔ ۱۹۵۰، هنگامی‌که ملکه الیزابت قصد تاج‌گذاری داشت، رژ لب قرمزی ساخت که به‌طور ویژه با لباسش هماهنگی داشت و از آن در مراسم تاج‌گذاری استفاده کرد. معروف است که سه برند مختلف در ساخت این رژ لب برای ملکه باهم همکاری داشته اند.

تاریخچه رژ لب قرمز

در طول زمان، یک موضوع مشترک بین کسانی که از رنگ قرمز در پوشش استفاده می‌کنند وجود داشته است و آن جذابیت جهانی آن، به همراه نوعی روحیهٔ شجاعت است. نکته‌ای که در مورد رنگ قرمز وجود دارد این است که استفاده از این رنگ نشان دهنده آگاهی و  اعتمادبه‌نفس است. شما به‌ راحتی با استفاده از رژ قرمز کاری انجام می‌دهید که توانمند، آگاه، جسور و مطمئن به نظر برسید از این رو تعجبی ندارد که ایمان و اعتقادی در پشت این محبوبیت وجود دارد. هم زنان و هم مردان نفوذ عظیم آن را تا به امروز تشخیص داده‌اند و اگرچه ممکن است در روند فصلی این میزان استفاده بالا و پایین برود اما همچنان مانند لباس سیاه‌ و سفید به‌ عنوان یکی از مهم‌ترین فاکتورها در زیبایی به شمار می‌رود.

تاریخچه رژ لب قرمز

کرم ضد چروک؛ اکسیر جوانی قرن22

بالا رفتن سن، استفاده مداوم از لوازم‌آرایشی و هوای آلوده باعث چروک شدن پوست صورت می‌شوند. با استفاده روزانه از کرم ضد چروک می‌توان چروک‌‌ها را از بین برد و از ایجادشان جلوگیری کرد، همچنین خاصیت سفت کنندگی این کرم‌ از افتادگی ماهیچه و عضلات صورت جلوگیری می‌کند.

در طول تاریخ، رژ لب قرمز نسبت‌های زیادی به خود داده است: تحریک‌کننده، جسور، سیاسی، کلاسیک و نفاق‌افکن. بااین‌حال مهم‌ترین آن‌ها این است که این رژ لب یک آرایش ویژه برای زنان شاخص هالیوود بوده است. در عرصهٔ لوازم‌آرایشی و بهداشتی، رژ لب قرمز نه‌ تنها یک وسیلهٔ آرایشی بلکه به عنوان یک نماد فرهنگ عامه‌پسند در میان مشاهیری بوده است که از آن به عنوان امضای ظاهری استفاده کرده‌اند.

رژلب قرمز و زنان نمادین هالیوود

Marilyn Monroe

مژه‌های پرپشت و خط چشم‌ گربه‌ای بخشی از آرایش مونرو بود اما رژ لب قرمز براق و جیغ  Rouge Diabolique ساختهٔ Guerlain همیشه نقطهٔ عطف آرایش او بوده است. از آنجایی که او تقریباً با هر ظاهر و در هر صحنه‌ای از آن استفاده می‌کرد، لب‌های قرمزش هر بار احساس متفاوتی از خود بروز می‌دادند. مونرو این آرایش را با گوشواره‌ای بلند و آویزی و لباس شب و توری و دستکش‌های جذاب همراه می‌کرد که باعث درخشش بیشترش می‌شد.

تاریخچه رژ لب قرمز

تا به امروز، آرایش مونرو نمادی از جذابیت قدیمی هالیوود است که به‌طور مداوم به آن اشاره می‌شود. در سال ۲۰۱۵ او به‌عنوان سفیر جهانی برند ماکس فاکتور منصوب شد و این نشان‌دهندهٔ نقش ماکس فاکتور در ظاهر نمادین این ستاره بود.

Lucille Ball

طبیعت خشن و کمدی لوسیل بال در تلویزیون با چالاکی و طراوت آرایش مورد استفاده‌اش همخوانی داشت. علی‌رغم سیاه‌ و سفید بودن سینما و تلویزیون در زمان بال، نشاط و طراوت موهای قرمز او و رژ لب هنرمندانه‌اش از طریق صفحه‌نمایش نیز مشهود بود. در کنار دیالوگ‌های خنده‌دار، حالات چهره او بخش مهمی از اجرای او بود. رژ لب قرمز او در حالی که اخم می کرد، پوزخند میزد و  یا شکلات‌هایی را در دهان خود می گذاشت، بر اهمیت همهٔ این چیزها می‌افزود.

تاریخچه رژ لب قرمز

انتخاب رنگ قرمز توسط بال به برند لوازم‌آرایشی Besamé برمی‌گردد. برندی که در سال ۲۰۲۰ با مجموعه آرایش “Love Lucy” به این ستاره فقید ادای احترام کرد. امروزه رژ لب اصلی بال را نمی‌توان خرید اما سایهٔ Love That Redhead موجود است و می‌توان از آن برای تکرار ظاهر نمادین و یونیک او استفاده کرد.

تاریخچه رژ لب قرمز

Elizabeth Taylor

آرایش الیزابت تیلور با زیبایی قدیمی هالیوود همخوانی داشت. ابروهای کاملاً کشیده و درعین‌حال قوسی شکل و آرایش دودی چشم او، عمق و رمز و راز ظریفی ایجاد کرده است و به رژ لب قرمز کمک می‌کند تا یک ترکیب منحصربه‌ فرد خلق کند. سادگی و نبود فن اغراق‌آمیزی آرایشی امضای تیلور بود. رابطهٔ بین تیلور و رژ لب قرمز، به همان اندازه که از نظر زیبایی تاثیرگذار بود از نظر تاریخی نیز غنی بود. او در فیلم کلئوپاترا در سال ۱۹۶۳ به‌عنوان شخصیت اصلی در فیلم بازی کرد. داستان هایی وجود دارد مبنی بر این که کلئوپاترا در دوران باستان رنگ قرمز در آرایش خود را از نوعی از حشرات به دست می آورد. فیورلا والدسلو، از نویسندگان نیویورک‌ تایمز عنوان “متخصص اصلی رژ لب قرمز” را به کلئوپاترا نسبت داده است.

تاریخچه رژ لب قرمز

تیلور به برند آرایشی Elizabeth Arden علاقه داشت. در طی جنبش زنان طالب حق رأی در اوایل ۱۹۰۰، زنان از رژ لب قرمز برای نشان دادن موضع خود استفاده کردند ،در حمایت از این هدف برند آردن رژ لب قرمز را به کسانی که از مغازهٔ او عبور می‌کردند هدبه می‌داد. تیلور همچنین به انتخاب رژلب‌ خاص نه ‌تنها به تحسین توسط تماشاگران بلکه توسط برندهایی مانند ماکس فاکتور که از او برای تبلیغ رژ لب قرمز در دههٔ ۱۹۵۰ استفاده کردند هم معروف بود. تیلور از ترکیب سایه و رژ لب استفاده می‌کرد، رژ لب Ceramide Ultra آردن به همراه سایهٔ Rouge راهی است برای متصل ماندن به زیبایی هالیوودی.

Grace Kelly

از بازیگر برندهٔ اسکار گرفته تا پرنسس موناکو، گریس کِلی در مد و فشن نفوذ زیادی داشت. از نظر مد و فشن توانایی او در ادغام استایل آمریکا و فرانسه او را به سمبلی از مد تبدیل کرد.در مقابل، آرایش او ساده و کم بود و شاید حتی ازنظر امروزی‌ها “آرایشِ بدون آرایش” محسوب می‌شد. بااین‌وجود ابروهایی با شکل طبیعی و خط چشم کمرنگ که بر زیبایی چشمانش می‌افزود، مورد توجه قرار گرفت. حال در برابر این سادگی و تواضع، استفادهٔ وی از رژ لب قرمز تیره از برند دیور توجه‌ها را به خود جلب کرد.

تاریخچه رژ لب قرمز

آنچه دربارهٔ استفادهٔ کِلی از رنگ قرمز قابل‌توجه بود سبک و استایل او بود. از آنجا که لباس‌های او اغلب از نوع ظریف و دکوراتیو بودند، حال و هوای لباس‌های او از رژ لب قرمز دور بودند و ظرافت و برائت خاصی در خود داشتند.  رژ لب قرمز کلاسیک دیور مدل “۹۹۹ satin finish” به همراه فرمولی براق است که می‌تواند بازنمایی ای از آرایش کِلی باشد. به همان اندازه که این زنان در سرگرم کردن افراد با سینما راه خود را می‌کاویدند و خود را تبدیل به ستارهٔ هالیوودی می‌کردند، تأثیرشان در قلمرو زیبایی نیز حاکم بوده و هست.

منبع: مد و مد

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :