مهفام میرزایی در
0

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها

اگر هنوز در دنیای مد تازه وارد هستید و می خواهید همه چیز را اصولی فرا بگیرید این مطلب برای شما است. راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها. شما با مطالعه این مطلب در 9 مرحله می توانید حرفه ای شوید و خودتان لباس های خودتان را ترکیب کرده و استایل های تازه و زیبایی خلق کنید. 

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها
1- سازمان دهی کمد لباس
وقتی که نمی دانید چه بپوشید یا کدام لباس ها را با هم بپوشید معنای آن این است که زمان مرتب کردن کمد لباس هایتان فرا رسیده است. با مرتب کردن کمد لباس ها شما لباس های زیادی را پیدا خواهید کرد که فراموششان کرده بودید و دسترسی شما به لباس های موجودتان راحت تر خواهد شد. در این مطلب و این مطلب سازمان دهی کمد لباس ها به طور کامل شرح داده شده است.

2- لباس های بالاتنه
بلوز و تاپ و به طور کلی لباس های بالا تنه از مهم ترین بخش های ضروری یک کمد لباس است. پس قبل از هر چیز باید چک کنید تا مطمئن شوید که از این نوع لباس به اندازه کافی و از انواع درست آن دارید. این لباس ها هر چه تطبیق پذیر تر و خارج از حیطه مد باشند بهتر است. رنگ های خنثی مثل مشکی و سرمه ای و سفید که امکان ست شدن با رنگ های بیشتری را دارند مناسب تر هستند. این لباس ها را در چند دسته می توان تقسیم کرد که داشتن همه انواع آن ها ضروری است:

 • تی شرت ها، تاپ ها و بلوز های راحتی
 • بلوز های مجلسی و پیراهن های دکمه دار
 • پلیور، گرم کن و سوئیشرت
 • مانتو، پالتو، بلیزر و کت های چرم و کتان

 

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها

 

3- لباس های پایین تنه
شلوار و دامن و به طور کلی لباس های پایین تنه نیز جزء اساسی استایل شما هستند. در این قسمت نیز توصیه می شود از رنگ های خنثی و مدل های خارج از حیطه مد های فصلی انتخاب کنید و در کمد خود داشته باشید. این لباس ها را نیز در چند دسته می توان تقسیم کرد که داشتن همه انواع آن ها ضروری است:

 • شلوار های چین، شلوار پارچه ای بیرون، شلوار های راحتی خانگی
 • دامن ها (دامن هایی که بر اساس سلیقه و فرم اندام خود می پوشید)
 • لباس های مجلسی (این لباس ها را برای تعادل در قسمت لباس های پایین تنه دسته بندی کرده ایم)

4- اکسسوری ها
اکسسوری ها نقش مهمی در استایل شما دارند و می توانید آن ها را در رنگ های مختلف داشته باشید. انواع اکسسوری که به همه آن ها
نیاز دارید این ها هستند:

 • کیف
 • جواهرات شامل گردنبند و دستبند و انگشتر و …
 • کمربند
 • روسری و شال

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها

 

5- کفش ها
کفش ها بدون شک مهم ترین قسمت لباس های شما هستند و تاثیری فوق العاده روی استایل و اعتماد به نفس شما دارند. با انتخاب یک کفش خوب می توان یک استایل عالی ساخت. انواع مختلفی از کفش وجود دارد که شما به همه آن ها نیاز دارید:

 • کفش های تخت
 • پوتین ها
 • کفش های کتانی
 • کفش های پاشنه بلند

راهنمای ترکیب لباس برای تازه کارها

 

6- ترکیب لباس ها
بعد از این که اطمینان حاصل کردید همه لباس های ضروری را در کمد خود داری نوبت به ترکیب این لباس ها و ساختن استایل شما است. یک راه ساده این است که یک لباس را انتخاب کنید و بقیه قسمت ها را با آن هماهنگ کنید. استایلیست ها معمولا کفش را توصیه می کنند چون هماهنگ کردن سایر لباس ها با کفش ساده تر است تا برعکس آن.

7- یونیفرم شما
برای مسلط شدن روی ترکیب لباس ها تمرین کنید. حالت های مختلف را انتخاب کرده و امتحان کنید تا مهارت شما افزایش یابد. اگر در میان این ترکیب ها به ترکیب ایده آلی رسیدید که متناسب شخصیت و استایل شما است ان را به عنوان یونیفرم خود انتخاب کنید.

8- تغییر فصلی
هر فصلی از فصل های چهارگانه لباس ها و ترکیب های لباس های مخصوص خود را می طلبد و لازم است که شما در ابتدای هر فصل مجددا نگاهی به کمد خود کرده و در صورت نیاز سازمان دهی انجام دهید و برای فصل آتی آماده شوید.

9- تقلید
منظورر تقلید صرف نیست ولی شما با نگاه به مجلات و رسانه ها و حتی استایل های خیابانی افراد عادی و البته خوش تیپ می توانید برای ترکیب لباس های خود ایده بگیرید. فکر کنید تمرین کنید تمرکز کنید و متخصص شوید.

مطالب مرتبط:

1- توصيه هايي براي خانم هاي ريز جثه در انتخاب لباس

2- چگونه دو سايزکوچک تر به نظر برسيد

3- ترکيب پاييزي کفش و شلوار براي خانم هاي خوش تيپ

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :