دورهمی ساحل، رضا پروانه و مشکات؛ چرا این سریال محبوب‌ترین سریال سال شد؟!

سریال پوست شیر را دیده‌اید؟ این سریال از محبوب‌ترین‌های مدت اخیر بوده است و با یکی دو جین از بهترین هنرپیشه‌های ایران بسیار مورد قبول و استقبال واقع شده است. داستان پرکشش و بازی قوی هنرپیشه‌های این اثر باعث شده که نگاه‌ها به‌ سمتش خیره شوند. در این مقاله می‌خواهیم نگاهی به استایل پوششی شخصیت‌هایش داشته باشیم. با ما همراه هستید؟

ad banner

استایل پوست شیر

شهاب حسینی

استایل پوست شیر

چهره پلیس در سینمای ایران کمی با آن مورد کاریزماتیک فیلم‌های خارجی متفاوت است. با این حال، شهاب حسینی توانسته از عهده اجرای چنین نقشی به‌خوبی برآید و جذابیت کافی را به پلیس سریال پوست شیر تزریق کند. شهاب حسینی هم یکی از شخصیت‌های پرشمار این مجموعه است که تصویری از تنهایی و مسئولیت‌پذیری را به‌زیبایی به تصویر می‌کشد. استایل او از کلیشه‌های سینما و تلویزیون پیروی می‌کند؛ کاپشن چرمی، عینک دودی خلبانی و… . با این حال، شخصیت او خوب از کار درآمده و استایل هم در راستای همین شخصیت‌پردازی درست طراحی شده است.  شهاب حسینی که بار غم سنگینی را در فیلم به دوش می‌کشد و به‌جای فرزندان از دست‌رفته‌اش، تمام تلاشش را برای پیداکردن ساحل در فیلم به کار گرفته، بیشتر از رنگ‌های تیره در استایلش استفاده می‌کند. این انتخاب هم برای شخصیتی که شاد نیست و فقط برای انجام مأموریت‌هایش روی زمین نفس می‌کشد و عشق و امیدش را از دست داده، گزینه مناسبی به‌نظر می‌رسد.

هادی حجازی‌فر

استایل پوست شیر

حجازی‌فر یکی از پرکارترین هنرپیشه‌های این روزهای ایران است. تقریبا در بیشتر آثار تلویزیونی و سینمایی حضور دارد و با وجود همه این نقدها، بازی گرم و درستی از خود ارائه می‌دهد. استایل او هم در راستای شخصیت‌پردازی مناسب انجام شده است. او را با کت‌هایی چهارشانه، اورکت‌هایی نیمه‌بلند و رنگ‌های سیاه لباس می‌بینیم. این عناصر یادآور سینمای نوآر فرانسه و آمریکا هستند. او که ظاهرا تلاش می‌کند نسخه‌ای جدید از قیصرِ سال‌های پیش سینمای ایران باشد و خودش فارغ از مسیر حرکت نیروهای پلیس، برای مصیبتش پی خونخواهی و چاره باشد، استایل پوششی خوب و قابل‌ قبولی دارد. کت‌های چهارشانه او حسی از تکیه‌گاه‌بودنش را تداعی می‌کنند. نظرتان چیست؟

پردیس احمدیه

استایل پوست شیر

احمدیه بازیگر جوان و شیرینی است که توانسته در آثار خوبی بازی کند. در سال‌های اخیر هم مجموعه‌های سریالی شبکه‌های خانگی را امتحان کرده و موفقیت هم داشته است. او در نقش مهم ساحل در پوست شیر ظاهر شده و از پس ایفای نقش دخترک جوانی پرشور به‌خوبی برآمده است. داستان‌ها و ماجراهای زیادی حول این شخصیت رخ می‌دهند و زمان‌هایی که او را در قاب تصویر مجموعه می‌بینیم، با استایل قابل‌قبولی دیده می‌شود که متناسب با شخصیت شادابش است. سارافون‌ها، رنگ‌های روشن و… .

مهرداد صدیقیان

استایل پوست شیر

صدیقیان هم از بازیگران خوب نسل تازه است. او در این فیلم هم با استایلی دیده می‌شود که نماینده بسیاری از جوانان امروزی است. کت‌های جین، هودی‌ها که محبوبیتشان روزبه‌روز هم بیشتر می‌شود و استفاده از عینک‌دودی، نه‌ فقط به عنوان عاملی برای جذاب‌کردن بیشتر استایل بلکه به عنوان اکسسوری مهمی که اهمیتش به عنوان عاملی برای حفظ چشم‌ها و پوست اطرافش از اشعه خورشید میان نسل تازه جا افتاده است. صدیقیان قشر وسیعی از جوانان معمولی کشور را نمایندگی می‌کند و استایلی متناسب با تیپ‌های پوششی آنها دارد.

پانته‌آ بهرام

استایل پوست شیر

بهرام هم که در نقش مادر پردیس احمدیه یا همان ساحل در مجموعه پوست شیر ظاهر می‌شود، نمایی از زنی زجرکشیده  را به تصویر می‌کشد که در زندگی زناشویی تجربه‌های خوشایندی نداشته و روزگار آنچنان که باید و شاید با او راه نیامده است. استفاده از رنگ‌های سیاه و آرایش موهای او به شکل فرق از وسط، در جلوه‌کردن شخصیت پشت این نقش بسیار کارآمد بوده است.

ژیلا شاهی

استایل پوست شیر

شاهی از آن بازیگرانی است که در سال‌های اخیر از پس ارائه نقش‌های متفاوت برآمده است و فارغ از اینکه آیا توانسته به شخصیت‌های مختلف عمق بدهد یا فقط گرمایی سطحی به نقش‌ها تابانده، بازی‌اش از سوی مخاطبان در پوست شیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. او که نقش زنی تنها، عاشق و ساده را بازی می‌کند، شمایلی مناسب از این دست از افراد را به نمایش می‌گذارد. لباس‌های ساده او که متناسب با حجب و حیای زنان زحمتکش است، به‌خوبی طراحی شده و حتی زمانی که در سکانسی از فیلم تلاش کرده که به زعم خودش، تیپ بزند و به زنان بالای‌شهرنشین نزدیک شود، باز هم همان سادگی استایل را در تیپ و ظاهرش می‌بینیم.

علیرضا کمالی

استایل پوست شیر

کمالی هم بازی خوبی در پوست شیر ارائه کرده و طرفداران زیادی برای آقا رضا پروانه (کاراکترش در فیلم) دور خود جمع کرده است. او هم در شمایل لوطی‌وار مردی ظاهر شده که با علم به بیماری‌اش دوست ندارد، کسی را دلبسته خود کند. کمالی یا همان رضا پروانه سعی دارد که با همراهی هادی حجازی‌فر در مسیر مأموریت خودخواسته‌اش برای کشف معمای ساحل، از جان مایه بگذارد. استایل او منطبق با همین ویژگی‌هایی است که گفتیم؛ فردی لوطی که به ته خط رسیده و دوست دارد که سال‌های آخر حیاتش روی کره خاکی را طوری زندی کند که کلَکش درست و حسابی کنده شود. او با تی‌شرت‌های یقه گرد مشکی و گردن‌بندهای بلند، نمایی از افراد قشر پایین جامعه را به تصویر می‌کشد که مرام و مسلک خاص خود را دارند. مدل اصلاح مو و محاسن علیرضا کمالی هم بسیار شبیه به تیپ‌های واقعی افراد این‌چنینی در واقعیت است.

در آخر

این سال‌ها، شبکه‌های نمایش خانگی با ارائه مجموعه‌های رنگارنگ بسیار موفق‌تر از تلویزیون در جلب‌نظر مخاطبان ظاهر شده‌اند. به‌غیر از محتوا و نکاتی نظیر بازیگری و کارگردانی، هر اثر برای به دنبال خود کشیدن مخاطبان به عناصر دیگری هم نیازمند است. برای مثال، گریم مناسب و طراحی استایل بازیگران است که می‌تواند در فضاسازی درست اثر نقش شایانی ایفا کند و باعث شود که حال‌وهوایی درست از قصه به مخاطبان منتقل شود. در سریال پوست شیر به این مقوله به‌خوبی رسیدگی شده است. بازی‌ها روان است و کارگردانی خوب و استایل شخصیت‌ها هم به‌درستی طراحی شده است. رنگ کلی اثر هم حالتی تیره دارد و نورپردازی آنچنان شفاف و روشن انجام نمی‌شود. همه این‌ها توانسته‌اند که نمای درست و جذابی از داستان در مقابل چشمان مخاطبان ظاهر کنند. شما این سریال را دنبال می‌کنید؟ نقد و نظری درباره پوشش کاراکترها و استایلشان دارید؟

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نیلوفر شهدوست
نویسنده: نیلوفر شهدوست


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :