قدرتمندترین زنان سیاست‌مدار چگونه لباس می‌پوشند؟ لباس، قدرت آن‌هاست!

لباس پوشیدن مانند یک بیانیه است. نشانگری سخت ساده و سخت پیچیده که به شما اطلاعات زیادی درباره سطح اجتماعی، روحیه و زندگی افراد می‌دهد. لباس برای زنان سیاست مدار البته بسیار فراتر از این موارد و معانی است- زنان سیاست مدار خارجی البته- آن‌ها قدرت خود را هم با لباس‌هایشان به تصویر می‌کشند و به دنیای اطراف پیام می‌دهد.

استایل زنان سیاستمدار

نگاهی انداخته‌ایم به سبک و استایل آنها به این امید که روزی هم از زنان سیاست مدار قدرتمند ایرانی بنویسیم و سبک و استایلشان که نشانی از زنان وطن شان است.  در ادامه به استایل شش نفر از آنها نگاهی انداخته ایم.

استایل زنان سیاستمدار

کامالا هریس: شیطان، بازیگوش و جدی و خشن

کامالا هریس در سالهای قدرتش گسترده‌ترین طیف لباس‌ها را به تن کرده است. او در مراسم تحلیف رییس جمهور امریکا، استایل منوکروم بنفش روشن پوشیده بود، رژ لب بسیار کمرنگ و مات زده بود و اجازه داده بود بیشتر از خودش، لباسی که پوشیده بدرخشد.

استایل زنان سیاستمدار

برند لباس او «کریستوفر جان راجرز» بود که یک طراح مد آمریکایی است. انتخاب این رنگ برای این مراسم نشان دهنده وحدت بین آبی دموکرات و قرمز جمهوری خواه بود.

استایل زنان سیاستمدار

کاملا هریس در سال ۲۰۱۹ برای یک مراسم رژه کتی رنگین کمانی پوشید که با شور و هیاهویی که در آن جمع بود حسابی همخوانی داشت.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

جالب اینکه چند سال بعد، خانمی به نام لورن فاسولو تصمیم گرفت ژاکت رنگین کمانی را که کامالا هریس پراید پوشیده بود، با دست بسازد. او این کار را با ۳۵ هزار بدلیجات ساخت. اما این فقط یک تلاش هنری نبود.

استایل زنان سیاستمدار

همسر فاسولو، جاناتان در ماه مه ۲۰۲۰ به سرطان مبتلا شده بود و او در شرف شروع شیمی درمانی بود. فاسولو این پروژه را راهی برای مشغول نگه داشتن ذهن خود در یک زمان پر استرس می‌دانست.

الکساندریا اوکاسیو-کورتز: مغرور با رژ قرمز

لکساندریا اوکاسیو کورتز که با حروف اول نامش AOC نیز شناخته می‌شود، یک سیاستمدار و فعال آمریکایی است. او از سال ۲۰۱۹  نماینده ایالات متحده برای منطقه چهاردهم کنگره نیویورک لوده و به عنوان یکی از اعضای حزب دموکرات بوده است.

الکساندریا اوکاسیو-کورتز جوانترین زنی است که به کنگره امریکا راه پیدا کرده است. او هم یکی از زنان سیاست مداری است که تنوع در استایلش همیشه مورد توجه قرار می‌گیرد.او برای سوگندش در کنگره یک کت و شلوار سفید پوشید با گوشواره‌های حلقه‌ای طلایی و البته رژ لب قرمزش را هم زد.

استایل زنان سیاستمدار

البته الکساندریا به جز لباس؛ رژ لب قرمز را هم به امضای خود تبدیل کرده است. او به مجله مد Vogue د رباره رازهای زیبایی‌اش گفته؛ رژ لب قرمز می‌زند تا اعتماد به نفسش بیشت شود.او تصادفی به اینجا نرسیده و نه تنها رفتارش که کمد لباس‌ها و اکسسوری‌هایش هم در این راه به او کمک کرده اند.

استایل زنان سیاستمدار

الکساندریا گوشواره‌های بزرگ؛ بلوزهای جواهر دار، لباس چرمی و لباس‌هایی الهام گرفته بومیان سرخپوست هم می‌پوشید.

استایل زنان سیاستمدار

سامانتا کامرون؛ پیراهن‌پوش

سامانتا کامرون همسر دیوید کامرون نخست وزیر پیشین بریتانیا است. او که یک تاجر است و سفیر موسسه خیریه Save the Children هم هست.

استایل زنان سیاستمدار

استایل زنان سیاستمدار

سامانتا به خاطر سبک لباس پوسیدنش همیشه مورد توجه بوده است. او به پیراهن‌های طرح دار علاقه زیادی دارد و همیشه هم پیراهن‌های خاصی را انتخاب می‌کرد.او همچنین در یک نظرسنجی اسمش در میان ده زن برتر سیاست که بهترین لباس را پوشیده اند، بود.

استایل زنان سیاستمدار

ملانی جولی: خوش استایل و لطیف

ملانی جولی، وزیر امور خارجه کانادا با لبخندی همیشگی و لباس‌های روشن و لطیفی که می‌پوشد؛ یکی از زنان سیاست مدار مورد توجه است.

استایل زنان سیاستمدار

انتخاب اول ملانی جولی کت و شلوارهای کلاسیک است. اما برای انتخاب دوم او پیراهن‌های ساده را ترجیح می‌دهد.

استایل زنان سیاستمدار

کریستین لاگارد: معتاد به دستمال گردن

کریستین لاگارد، مدیر عامل صندوق بین المللی پول است. او نه تنها یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین زنان دنیاست که یکی از خوش‌پوش‌ترین زنان دنیای سیاست هم به حساب می‌آید.

همچنین دستمال گردن و شال‌هایی که با استایلش ست می‌کند یکی از آیکون‌های مهم استایل اوست.کریستین لاگارد به لایه لایه پوشیدن علاقه زیادی دارد.

استایل زنان سیاستمدار

مرکل: استاد کت‌های رنگی

غیر ممکن است از زنان دنیای سیاست حرف بزنیم اما اسم آنگلا مرکل را با آن کت‌های رنگی فراموش کنیم.

زنی که به عنوان شخصیت سال TIME انتخاب شد. مرکل علیرغم مخالفت شدید، درهای آلمان را به روی مهاجران در جریان بحران پناهجویان سوری باز کرد.

استایل زنان سیاستمدار

مرکل به اندازه همین عکس و شاید بیشتر؛ در طی سالیان سیاست مداری‌اش کت‌های رنگی پوشید.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :