نکاتی در انتخاب شلوار برای خانم‌های چاق

0

خانم‌هایی که دچار اضافه وزن و چاقی در قسمت‌های مختلف بدن خود هستند محدودیت‌هایی در انتخاب لباس‌ها دارند و نمی‌توانند هر مدلی را انتخاب کنند بلکه باید به سراغ مدل‌هایی بروند که هماهنگی بیشتری با اندام آن‌ها داشته باشد و چاقی آن‌ها را کمتر نشان دهد. یکی از لباس‌هایی که بیش از بقیه با این محدودیت مواجه است شلوار است چون درصد بیشتری از خانم‌ها دچار چاقی در پایین تنه هستند و شلوار نقش مهمی در نشان دادن یا ندادن این نوع چاقی دارد. در این مقاله نکاتی در انتخاب شلوار برای خانم‌های چاق را بیان خواهیم کرد.

حقیقت را بپذیرید

باید این حقیقت را بپذیرید که همه شلوار‌ها برای شما ساخته نشده‎اند. برخی مدل‌ها برای شما فاجعه‌ آمیز و برخی دیگر عالی هستند. پس صرف علاقه به یک مدل مثلا شلوار فاق کوتاه نمی‌تواند دلیل شما برای انتخاب آن باشد. پس به مدل‌های جدید و علایق شخصی نه بگویید و به دنبال بهترین مدل برای اندام خود باشید.

پارچه مهم است

شلوارهایی با پارچه‌های نازک و سبک انتخاب مناسبی برای یک خانم با باسن و ران‌های چاق نیستند مگر این که به اندازه کافی گشاد باشند. برای مدل‌های فیت باید پارچه‌های ضخیم و به اندازه کافی کشی بروید. دقت کنید شلوار‌هایی که بیش از حد کشی باشند ظاهر ارزانی دارند.

نکاتی در انتخاب شلوار برای خانم‌های چاق

سایز بزرگ‌تر بگیرید

بزرگ‌تر بهتر است. به خصوص اگر چاق باشید. پس اگر نیاز بود شلوار خود را دو سایز بزرگ‌تر از سایز اصلی خود بگیرید تا راحت‌تر باشید.

خیاط شما دوست شماست

پس از این که سایز بزرگ انتخاب کردید وقت آن است تا قسمت‌هایی مثل طول پاچه شلوار و کمر را اندازه کنید. نزد خیاط محل خود بروید و از وی بخواهید این تغییرات را روی آن انجام دهد.

مطالب مرتبط:

1- لباس زمستانی برای خانم های چاق

2- چطور لباسی مناسب اندامتان تهیه کنید؟

3- شلوار مناسب خانم های چاق کدام است؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :