پری الیس طراح به یاد ماندنی

پری ادوین الیس طراح فقید امریکایی از طراحان تاثیر گذار در دنیای مد بود که برند شخصی پوشاک اسپرت خود را در میانه دهه 70 میلادی تاسیس کرد. از تاثیر او به عنوان یک نقطه عطف بزرگ در دنیای فشن یاد می شود که شامل معرفی الگو ها و نسبت های جدید در دنیای سنتی لباس های مردانه بود. در این مطلب به زندگی پری الیس طراح به یاد ماندنی دنیای مد، زندگی، مرگ و آثارش می پردازیم.

ad banner

پری الیس طراح به یاد ماندنی

پری الیس در سال 1940 در ویرجینیای امریکا به دنیا آمد. او تک فرزند و پدرش صاحب یک شرکت نفت و زغال سنگ بود که باعث شد زندگی مرفهی داشته باشند. او در سال 1961 در رشته تجارت از کالج فارغ التحصیل شد. دو سال بعد او در گرایش خرده فروشی از دانشگاه نیویورک مدرک گرفت.

پری الیس طراح به یاد ماندنی

پس از پایان تحصیلات الیس تصمیم گرفت تا وارد دنیای مد شود و برای کسب تجربه، خرده فروشی محصولات مد را آغاز کرد. مدتی بعد وی وارد کار لباس های اسپورت شد و این اتفاق وی را به طراحی لباس علاقمند کرد تا این که در اواسط دهه 1970 او یک مجموعه لباس برای کمپانی ورا طراحی کرد که بسیار موفق بود.

پری الیس طراح به یاد ماندنی

او در سال 1978 با همکاری کمپانی ورا برند خود را در نیویورک تاسیس کرد. او محصولات خود را غیر سنتی، مدرن و کلاسیک می نامید. برند وی به سرعت رشد کرد و در سال 1982 سود سالانه آن به 60 میلیون دلار می رسید. الیس معتقد بود اگر مد را زیاد جدی بگیرید می میرد. از نظر منتقدان او در کار خود بهترین بود و توانسته بود تازگی را در ترکیب با مدرنیته وارد دنیای مد کند.

پری الیس طراح به یاد ماندنی

پری الیس به مدت سه سال رئیس CFDA  ( انجمن طراحان مد امریکا) بود تا این که در سال 1986 بر اثر ابتلا به ایدز درگذشت. از سال 1986 تا کنون همه ساله جایزه پری الیس به یاد این طراح بزرگ به برترین های مد اهدا می شود.

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ايو سن لورن

2- نگاهي به برند بولگاري

3- نگاهي به برند لانوين

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :