حنانه طلا در
3,275

شاید باورش برایتان سخت باشد، ولی این خواننده‌های کی پاپ، اصالتا کره‌ای نیستند!

شاید باورش برایتان سخت باشد، ولی این خواننده‌های کی پاپ، اصالتا کره‌ای نیستند!

کیپاپ نام صنعت موسیقی کره‌ی جنوبی است اما ملیت آیدل‌هایی که در این صنعت فعالیت دارند بسیار فراتر از مرزهای کره است. تعداد زیادی از معروف ترین آیدل های کیپاپ اهل کشورهای محدوده آسیای شرقی یا حتی آمریکایی و اروپایی هستند؛ اما اکثر مردم از آن ها به عنوان هنرمندان کره ای یاد می کنند.

single_content ad banner

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

از جمله ملیت های غیر کره‌ ای در بین آیدل های کیپاپ می توان به هنرمندان تایلندی، تایوانی، چینی، آمریکایی و استرالیایی اشاره کرد. تعداد این آیدل های غیر کره ای در بین اعضای گروه های نسل چهارم به بعد بیشتر از قبل است.

از سوی دیگر آیدل های دورگه و دو ملیتی هستند که در مقایسه با سال های پیشین کیپاپ حضور پررنگ تری پیدا کرده اند. طبق استانداردهای زیبایی سختگیرانه ی کره ی جنوبی، چهره ی افراد دورگه که پدر یا مادر خارجی دارند در بین مردم این کشور محبوب نیست؛ چرا که معتقدند چهره ی آن ها اصالت یک چهره ی کره ای را ندارد. به همین دلیل آیدل های دورگه پیش از این زیاد مورد استقبال مردم قرار نمی گرفتند.

خوشبختانه در سال های اخیر و با افزایش تعداد آیدل های دورگه و طرفدارانشان، این موضوع بیشتر از قبل مورد پذیرش مردم کره قرار گرفته است.

در ادامه لیستی از معروف ترین آیدل های دورگه یا خارجی کیپاپ آمده است.

لالیسا مانوبان و پارک رُزی از گروه بلک پینک (blackpink)

لیسا عضو بلک پینک، بزرگ ترین گروه موسیقی دخترانه ی دنیا است و در بین اعضای گروه خود بیشترین محبوبیت را دارد. لیسا متولد تایلند است و در نوجوانی به کره ی جنوبی مهاجرت کرده تا رویای خود برای تبدیل شدن به یک ستاره ی موسیقی را دنبال کند.

چهره ی لیسا نه تنها با چهره ی مردم کره ی حنوبی متفاوت است بلکه با استانداردهای زیبایی در این کشور نیز همخوانی زیادی ندارد، با این حال چه در کره و چه در دیگر کشور ها بسیار محبوب است و طرفداران بی شماری دارد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

پارک رزی عضو دیگر گروه بلک پینک است که در نیوزیلند به دنیا آمده و بعد آن در سن ۷ سالگی به همراه خانواده‌اش به شهر ملبورن استرالیا مهاجرت کرده است. او نیز در نوجوانی برای خوانندگی و پیوستن به گروه بلک پینک استرالیا را به مقصد کره ترک کرد.

رزی بارها به سختی‌های مهاجرتش به کره اشاره کرده و معتقد است در ابتدای راه دوری از خانواده برای او بسیار آزاردهنده بوده است. اما امروز او یکی از مشهورترین هنرمندان کیپاپ در دنیاست و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. رزی تنها کسی است که در کیپاپ به داشتن حنجره‌ای طلایی معروف است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

بنگ چان و لی فلیکس از گروه استری کیدز (Stray kids)

بنگ چان، لیدر جوان و با استعداد گروه استری کیدز، متولد کره‌ی جنوبی است اما از آن‌جا که در کودکی به استرالیا مهاجرت کرده است، استرالیا وطن دومش محسوب می‌شود. او به عنوان یک خواننده‌ی دو ملیتی یعنی کره‌ای-استرالیایی شناخته می‌شود.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

لی فلیکس رپر ۲۲ ساله ی استری کیدز که در شهر سیدنی استرالیا متولد شده است. فلیکس بعد از آن که به عنوان کارآموز کمپانی jyp تایید شد، برای تبدیل شدن به یک ستاره ی کیپاپ و پیوستن به گروه استری کیدز، استرالیا را به مقصد کره ی جنوبی ترک کرد.

او یکی از ماندگار ترین صداهای کیپاپ است و طرفداران کره ای و غیر کره ای زیادی دارد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

جووی ، مومو، سانا ، مینا از گروه توایس (Twice)

چو جووی اولین آیدل تایوانی بود که به عنوان یک خواننده ی کیپاپ دبیو کرد. این خواننده در سال ۲۰۱۵ و در حالی که تنها ۱۶ سال داشت به عنوان جوان ترین عضو گروه توایس فعالیت خود را آغاز نمود. او با وجود سن کمی که داشت به دلیل ویژوآل حرفه اش (میزان مطابقت چهره اش با استانداردهای زیبایی کره ای) بسیار مورد توجه طرفداران قرار گرفت.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

مومو، سانا و مینا سه عضو ژاپنی گروه توایس هستند که طرفداران بسیاری دارند. این سه خواننده چندباری تحت عنوان “گروه ژاپنی توایس” آثاری به زبان ژاپنی منتشر کرده‌ اند که هربار مورد استقبال طرفداران ژاپنی شان واقع شد.

مومو رپر ۲۶ ساله و شناخته شده ترین عضو توایس است که در شهر کیوتو ی ژاپن متولد شده.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

مینا متولد شهر تگزاس در ایالات متحده ی آمریکاست اما پدر و مادر او هر دو ژاپنی هستند. او از کودکی در رشته باله فعالیتی حرفه ای داشت اما در سال ۲۰۱۵ و در سن ۱۸ سالگی باله را برای پیوستن به گروه توایس رها کرد و به کره جنوبی آمد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

سانا ۲۶ سال دارد و جزو اعضای ووکال (خواننده ی نت های بلند) گروه توایس است. او در شهر اوساکا در ژاپن متولد شده و از آنجا که در نوجوانی به گروه موسیقی girl’s generation بسیار علاقه داشت خوانندگی را به عنوان حرفه ی خود انتخاب کرد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

مینی، یوکی، شوهوآ از گروه جی آیدل (Gi-dle)

بعد از آن که یکی از اعضای گروه در سال ۲۰۲۱ جی آیدل را ترک کرد، تعداد اعضای خارجی این گروه بیشتر از اعضای کره ای آن است.

سه عضو گروه جی آیدل یعنی مینی از تایلند ، یوکی از چین و شوهوآ از تایوان، غیر کره ای هستند.

نیچی یونتاراراک ، که با اسم مینی شناخته می شود، مشهور ترین عضو گروه است.  مینی متولد شهر بانگکوک تایلند است. او از سال ۲۰۱۸ و در سن ۲۰ سالگی به عنوان ووکال اصلی گروه جی آیدل فعالیت خود را آغاز نموده است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

یوکی  آیدل چینی و ۲۳ ساله ی گروه جی آیدل است. او علاوه بر فعالیت خود به عنوان آیدل کیپاپ، در چین به عنوان یک خواننده ی سولوئیست شناخته می شود. با این حال یوکی در کره ی جنوبی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

یه شوهوآ با ۲۳ سال سن جوان ترین عضو گروه جی آیدل است. او جذاب ترین چهره را در میان همگروهی هایش دارد و علاوه بر جایگاه ویژوآل، یکی از اعضای اصلی در بخش ووکال گروه است.

جالب اینجاست که شوهوآ با وجود آن که در تایوان متولد شده زبان تایوانی را بلد نیست اما چینی و کره ای را کاملا واضح حرف می زند.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

کازوها، ساکورا، یونجین از گروه لسرافیم (Le sserafim)

در لسرافیم نیز تعداد آیدل های خارجی از آیدل های کره ای بیشتر است. از پنج عضو گروه، سه نفر آن ها غیر کره ای هستند. یونجین آمریکایی است، علاوه بر کازوها و ساکورا که هردو ژاپنی هستند.

ساکورا متولد شهر کاگوشیمای ژاپن است. او اولین بار در ۲۰ سالگی به عنوان یکی اعضای گروه ژاپنی_کره ای IZ*on  دبیو کرد اما بعد از فروپاشی این گروه در سال ۲۰۲۱ و توقفی کوتاه در فعالیتش ، به عنوان یکی از اعضای گروه لسرافیم در سال ۲۰۲۲ مجدادا وارد صنعت موسیقی کره شد.

ساکورا همزمان پرطرفدار ترین و پر انتقاد ترین عضو گروه است و بسیاری از طرفدارانش او را از زمانی که در IZ*one فعالیت داشت دنبال می کنند.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

ناکامورا کازوها نیز یکی دیگر از خوانندگان ژاپنی لسرافیم است که در شهر کوچی این کشور متولد شده. کازوها ۱۹ ساله است و قبل از شروع فعالیت خود به عنوان آیدل کیپاپ، به طور حرفه ای در رشته ی باله فعالیت داشت.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

هاه یونجین عضو کره ای_آمریکایی لسرافیم است. او در گانگنام کره متولد شده اما در سن کودکی به همراه خانواده اش به نیویورک در ایالات متحده مهاجرت کرده است. نام انگلیسی او جنیفر است و رسما یک شهروند آمریکایی محسوب می شود.

یونجین تنها کمی بعد از شروع فعالیت خود به عنوان ایدل به دلیل استعداد و توانایی اش در خوانندگی و اجرا بسیار مورد توجه قرار گرفت و محبوبیت زیادی کسب کرد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

دنیل و هانی از گروه نیوجینز (NewJeans)

دنیل و هانی دو عضو استرالیایی گروه نیوجینز اند. هانی متولد نیوکسل و دنیل متولد ملبورن استرالیا است.

هانی اصالتا اهل ویتنام است. خانواده ی او قبل از تولدش به استرالیا مهاجرت کرده اند بنابراین او در استرالیا متولد و بزرگ شده اما والدین او هر دو اهل ویتنام اند.

هانی جایگاه خواننده ی اصلی را در گروه دارد. او با توجه به فعالیت هایش در حوزه مدلینگ و همکاری با برندهای سرشناس اروپایی مانند گوچی، از بقیه اعضای گروه مشهور تر است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

دنیل مارش آیدل دو رگه ی گروه نیوجینز است که از طرف پدرش استرالیایی و از طرف مادرش کره ای است. این خواننده ی ۱۸ ساله از کودکی به فعالیت در حوزه ی سرگرمی علاقه داشت و برای دنبال کردن رویاهایش وارد صنعت موسیقی کره شد. دنیل نیز مانند هانی علاوه بر خوانندگی در حوزه مدلینگ فعالیت دارد و اخیرا به عنوان سفیر بین المللی برند YSL معرفی شده است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

هیونینگ کای از تی ایکس تی (TXT)

کای خواننده ی کره ای_آمریکایی و جوان ترین عضو گروه تی ایکس تی است. او در هاوایی در ایالات متحده متولد شده و تنها از طرف مادرش کره ای است.

خواهر کوچک تر او نیز به عنوان یکی از زیباترین آیدل های دورگه در گروه kep1er فعالیت دارد.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

جکسون، مارک، بم بم از گات سون (got7)

جکسون وانگ ، مارک توان و بم بم اعضای غیر کره ای گروه گات سون که به ترتیب چینی، آمریکایی و تایلندی هستند.

جکسون وانگ بی شک یکی از شناخته شده ترین سلبریتی های چینی در دنیا به شمار می رود که شهرتش را مدیون فعالیتش به عنوان یک آیدل کیپاپ است. او با دبیو به عنوان یکی از اعضای گروه گات سون در کره ی جنوبی شناخته شد و محبوبیت زیادی پیدا کرد. بعد از آن در سال ۲۰۱۷ فعالیت خود را به صورت انفرادی و به عنوان یک خواننده ی چینی آغاز نمود. این روزها او یکی از مشهور ترین چهره های آسیایی است که با خوانندگان بین المللی زیادی همکاری کرده است.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

مارک توان رپر آمریکایی گات سون که در کالیفرنیا به دنیا آمده و بزرگ شده است. مارک برخلاف اکثر آیدل های کیپاپ، هیچ علاقه ای به خوانندگی یا فعالیت به عنوان آیدل نداشت. اما بعد از آن که نظر کمپانی JYP را به خود جلب کرد، با تشویق خانواده و دوستانش در سال ۲۰۱۰ به کره آمد.

مارک اصالتا تایلندی است و والدین او هر دو اهل تایلند هستند اما او و خواهر و برادرانش همگی تابعیت آمریکایی دارند.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

بم بم متولد شهر بانگکوک تایلند است و یکی از محبوب ترین اعضای گروه گات سون به شمار می رود. بم بم در نوجوانی به دلیل علاقه ی مادرش به کیپاپ به فرهنگ کره ی جنوبی علاقمند شد و در ۱۳ سالگی به عنوان کارآموز به این کشور مهاجرت کرد.

بم بم در ابتدای مسیر خوانندگی در تایلند با لیسا مانوبان آشنا شد و این دو آیدل تا امروز به عنوان دوستان نزدیک یکدیگر شناخته می شوند.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپ

جون سومی (سولوئیست)

سومی خواننده ی ۲۲ ساله ی کانادایی_هلندی_کره ای است. برخلاف باور رایج بین مردم کره که معتقدند چهره های دورگه زیبایی و اصالت کافی ندارند، سومی یکی از زیباترین آیدل های زن محسوب می شود.

سومی متولد اونتاریو در کاناداست اما در کره ی جنوبی بزرگ شده است. او در سن نه سالگی به دنبال رویای خوانندگی که در سر داشت، وارد کیپاپ شد. سومی به یکی از استثنائی ترین آیدل های زن تبدیل شد که بسیاری از آیدل های پیشکسوت کیپاپ صدای او را جزو صداهای تاریخی صنعت موسیقی کره ای دانستند.

آیدل‌های غیر کره‌ای کیپاپدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :