تحریریه چی بپوشم در
74,984

مائده یا شیدا؟ شما اگر جای میثم زخم کاری بودید، کدام را انتخاب می‌کردید؟ نگاهی به استایل دو دختر پرحاشیه زخم کاری

مائده یا شیدا؟ شما اگر جای میثم زخم کاری بودید، کدام را انتخاب می‌کردید؟ نگاهی به استایل دو دختر پرحاشیه زخم کاری

سریال زخم کاری از آن موارد محبوبی است که در چند سال اخیر، مشابه آن کمتر دیده شده و به‌خوبی توانسته مخاطب را با خود همراه کند. افزایش داستان‌های معمایی و جنایی کمی تعجب‌برانگیز است و جای نقد دارد. در جامعه‌ای مشوش و پرچالش، بازتعریف چنین داستان‌هایی سیاست جذابی به‌نظر نمی‌رسد. به‌هر روی، زخم کاری مخاطبان زیادی دارد و چهره‌های جدیدی هم به ما معرفی کرده است. یکی از این چهره‌ها، سارا حاتمی در فصل اول و نگار نیکدل در فصل دوم است. این دو بازیگران مقابل نقش میثم‌اند که از سوی مرتضی امینی‌تبار ایفا می‌شود. این سه بازیگر جوان از پس اجرای نقش‌های پرپیچ‌وخم خود به‌خوبی برآمده‌اند و دست‌کم نمره نزدیک به قبولی می‌گیرند. در ادامه، نگاهی به استایل دو بازیگر زن نام‌برده خواهیم داشت. این دو در نقش محبوب و معشوقه‌های میثم حضور داشته‌اند.

بررسی استایل دو معشوقه میثم در زخم کاری

استایل سارا حاتمی

بررسی استایل دو معشوقه میثم در زخم کاری

سارا حاتمی بازیگر بسیار جوانی است. او که در دهه ۸۰ به‌دنیا آمده، از تازه‌نفس‌ترین‌های سینمای ایران به‌شمار می‌رود. حضور قوی او در زخم کاری نشان داد که اگر انتخاب‌های درستی داشته باشد و خوب هم تلاش کند، آینده روشنی در انتظارش است. حاتمی در این سریال، با استایلی کاملا مطابق با تمایلات نوجوانان امروزی دیده شد. او از لباس‌هایی اسپرت استفاده می‌کرد و بدیهی است که به‌واسطه سن‌وسال کمش از تیپ‌هایی با عناصر بارز زنانه دوری می‌کرد.

بررسی استایل دو معشوقه میثم در زخم کاری

سارا که در زخم کاری ایفاگر نقش مائده است، زندگی سرراست و آسانی را تجربه نمی‌کند. او در این مجموعه اسیر فضای عجیب خانه‌ای است که صداقت در آن جایی ندارد. چنین حالتی باعث نوعی تشویش در زندگی مائده شده و این موضوع در استایل او هم به‌خوبی به‌نمایش درمی‌آید. این دختر استایلی خاص و اتوکشیده ندارد. در قیدوبند ظاهر نیست و با شاخصه‌هایی تینیجری به راحتی و اسپرت‌بودن در استایل توجه بیشتری دارد. نوعی آشفتگی هم در تیپ او دیده می‌شود که می‌تواند ابرازی از وضعیت ذهنی‌اش باشد. کار سارا حاتمی برای ایفای نقش مائده با مرگ تلخ شخصیت در فصل یک پایان پیدا می‌کند. باید ببینیم که او در ادامه چه انتخاب‌هایی خواهد داشت و به چه سمت‌وسویی در حرکت خواهد بود. نمره سارا در این کار خوب است و نشان می‌دهد که بازیگری را اصولی و نزد اساتید یاد گرفته است.

استایل نگار نیکدل

بررسی استایل دو معشوقه میثم در زخم کاری

نیکدل بازیگر جوانی است. او که از دهه‌هفتادی‌های سینما و تلویزیون به‌حساب می‌آید، حضور جدی‌اش را با سریالی پرمخاطب شروع کرده و توانسته خود را به مخاطبان زیادی بشناساند. استایل او هم مطابق چیزی است که از دختری در اوج جوانی انتظار داریم. او به رنگ‌های متنوع علاقه دارد و نگاهش متمایل به استایل‌های اسپرت و راحت است.

در لباس‌هایی که نیکدل در مجموعه زخم کاری به‌تن می‌کند، ردپایی از ترندهای جدید و روز دنیای مدوفشن مانند کت‌های جین دیده می‌شود. استفاده از اکسسوری‌ها و مدل موهای مجعد هم که از جمله گزینه‌های موردعلاقه جوانان امروزی است. نگار نیکدل چهره زیبایی دارد و بسیار جوان است. او می‌تواند سال‌های طولانی در دنیای تصویر حضور داشته باشد و نقش ایفا کند. باید دید که آینده برایش چه می‌خواهد و البته خودش چه نقشی در تصمیمات آتی دارد.

استایلی مطابق استانداردهای جدید

بررسی استایل دو معشوقه میثم در زخم کاری

یکی از نکات بسیار مهم در بررسی استایل نوجوانان و جوانان امروزی، همراه‌شدن آنها با ترندهای جهانی است. در واقع، با توسعه ارتباطات و فضاهایی مانند اینستاگرام و شبکه‌های مجازی مختلف، دسترسی به آخرین اخبار سلبریتی‌های مدوفشن دنیا هم ساده‌تر از گذشته است. آدم‌ها با هم در ارتباط بیشتری هستند و از هر نقطه‌ای در ایران می‌توانند شاهد ترندهای روز دنیا باشند. مرور گزینه‌های در دسترس، باعث می‌شود که همه بتوانند خود را با ترندهای جدید منطبق کنند.

استفاده از لباس‌های اورسایز، تاکید کمتر بر جنسیت در پوشش و دورشدن از عناصر پوششی زنانه/مردانه از جمله مهم‌ترین شاخصه‌های تیپ دهه‌ هفتادی‌ها و هشتادی‌ها است. نگار نیکدل هم در زخم کاری ۲، پوششی امروزی دارد. جوانان و نوجوانان این دهه از استایل‌های پر از جزئیات دهه‌های گذشته خوششان نمی‌آید و ترجیح می‌دهند که راحتی و در اصطلاح غربی، کول‌بودن را در تیپ خود ابراز کنند.

برای همین است که به‌سراغ شلوارهای بگ می‌روند، کت‌ها و رویه‌های اورسایز می‌پوشند و در آرایش‌کردن هم از عنصری مانند تینت بهره می‌برند که به چهره‌شان نوعی شادابی طبیعی می‌دهد. برخلاف، دهه ۸۰ که همه‌چیز اغراق‌آمیز بود و آرایش‌ها غلیظ، در حال حاضر شاهد استیلای سادگی مصنوعی هستیم. چرا مصنوعی؟ چون سادگی استایل و آرایش امروزی نوعی تظاهر است و با تکنیک‌های پوششی و آرایشی، همه سعی دارند که نچرال به‌نظر برسند.

در آخر

بررسی استایل بازیگران در هر اثر می‌تواند دریچه تازه‌ای نسبت به درک شخصیت‌ها و مفهوم کار برای مخاطب باز کند. حتی اگر سطح کیفی یک اثر آنچنان مطلوب هم نباشد، نگاهی به فضای ایجادشده از طریق طراحی لباس و صحنه می‌تواند به رشد آن کمک شایانی کند. در سینما و تصویر ایران هم به‌رغم تمام محدودیت‌ها، طراحان بسیار حرفه‌ای در هر دو حوزه مشغول به فعالیت‌اند. زخم کاری هم در این زمینه تقریبا موفق عمل کرده است. البته در مقایسه با استانداردهای حقیقی، پوشش بسیاری از بازیگران متناسب با مابه‌ازای‌شان در دنیای واقعی نیست. در هرحال، تلاش طراح لباس در این اثر نامطلوب و ناموفق نبوده است. نظرتان درباره استایل نگار نیکدل و سارا حاتمی در زخم کاری چیست؟ این مجموعه را دوست داشته‌اید؟دیدگاه شما

M.gh در تاریخ 09 دسامبر 2023

خانم سارا حاتمی نسبت به خانم نگار نیکدل خیلی تو نقشش فرو رفته بود به نظر من خیلی قشنگ بازی میکرد

مائده در تاریخ 09 دسامبر 2023

شیدا

ستایش در تاریخ 09 دسامبر 2023

شیدا

حسین در تاریخ 09 دسامبر 2023

زخم کاری فیلم خوبی بود اگر تماما ایرانی بود

ناشناس در تاریخ 10 دسامبر 2023

خوب معلومه شیدا

زخم کاری در تاریخ 10 دسامبر 2023

شیدابهترینه
جذاب

ز در تاریخ 10 دسامبر 2023

شیدا بهترین
جذاب
احساس میکنم مائده هنوزبچه ست نمیتونه

ححح در تاریخ 10 دسامبر 2023

شیدا

م.م در تاریخ 10 دسامبر 2023

به نظر من شیدا🫠

مانیا در تاریخ 10 دسامبر 2023

مائده چون خیلی کراشه شیداهم خوبه ولی نه به اندازه ی مائده

محمد در تاریخ 10 دسامبر 2023

شیدا

میترا در تاریخ 10 دسامبر 2023

من شیدا هم خوشگل تر وهم خوش استایل تر

بهمن در تاریخ 10 دسامبر 2023

مائده

سارا حاتمی در تاریخ 10 دسامبر 2023

سارا حاتمی

ابولی در تاریخ 10 دسامبر 2023

فقط مائده

Amir Reza sharifi در تاریخ 11 دسامبر 2023

شیدا از هایده بی نظیر و شیک تر بود

ناشناس در تاریخ 11 دسامبر 2023

میثم خودش فاجعه هست.کلا انتخاب بازیگرانش افتضاحه.به هیچ کدوم نقشی رو که دادن نمی خوره حتی مالک بازی زیبایی می کنه ولی برای اون نقش ساخته نشده فقط برای گذروندن وقت بعضی قسمت هارو می بینمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :